FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-11-09 18:01  [Relacja/Galeria] PZL.50a Jastrząb WAK 2/2006 [8 konkurs (zimowy) WAK'u]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

GALERIA

W locie.



Przed hangarem.



Porównanie z Sumem.



W hangarze.



I do kolekcji.



_______________________________________________________________

RELACJA

No to zaczynam nową relację z lepienia modelu. Tym razem jest to PZL 50A Jastrząb z wydawnictwa WAK. (w tytule i w numerze jest błąd, otóż litera P była nadawana tylko myśliwcom skonstruowanym przez Z. Puławskiego oraz ich modyfikacjom rozwojowym skonstruowanych już po śmierci konstruktora) Okładka:



Jest tylko jeden feler w numerze zakupionym przeze mnie, są przesunięte kolory, czego przy zakupie nie zauważyłem - mówi się trudno i robi się dalej.



--



Post zmieniony (17-12-09 22:56)

Post zmieniony (08-01-19 11:32)

 
11-11-09 20:20  Odp: [RELACJA] WAK 2/2006 PZL 50A Jastrząb [VIII konkurs (zimowy) WAK'u]
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Witam!!

Widzę ze kolega lubi Polskei tematy:)

Przesuniecie kolorów jest OGROMNE!!! Będzie kolega coś z Tym robił??Malowanie??Przedruk??Bo z tego co do tej pory kolega pokazał to modele lepione przez kolegę są na wysokim poziomie wiec i tu pewnie tak będzie a ten druk zepsuje cały efekt i trudy pracy:(

A przynajmniej tak mi się wydaje.

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
11-11-09 20:26  Odp: [RELACJA] WAK 2/2006 PZL 50A Jastrząb [VIII konkurs (zimowy) WAK'u]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie wiem co zrobię. Najprawdopodobniej sprawię sobie nowy egzemplarz. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-11-09 21:01  Odp: [RELACJA] WAK 2/2006 PZL 50A Jastrząb [VIII konkurs (zimowy) WAK'u]
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Super temat! Może wydawca podeśle nowy, wszak to nie twoja wina, że wygląda ten egzemplarz, jak wygląda. Będę tu częstym gościem :D

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
11-11-09 21:09  Odp: [RELACJA] WAK 2/2006 PZL 50A Jastrząb [VIII konkurs (zimowy) WAK'u]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rafał, właśnie przed chwilą otrzymałem niespodziewany e-mail od wydawcy z prośbą o podanie adresu - wyślą mi nowy egzeplarz. To miłe. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-11-09 21:56  Odp: [RELACJA] WAK 2/2006 PZL 50A Jastrząb [VIII konkurs (zimowy) WAK'u]
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Tak. Dodatkowo bardzo dobrze świadczy o wydawcy :D Czekamy zatem na pierwsze cięcie i duże brawa dla WAK za szybką reakcję!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
11-11-09 22:51  Odp: [RELACJA] WAK 2/2006 PZL 50A Jastrząb [VIII konkurs (zimowy) WAK'u]
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

OSTOJA napisał:
>(w tytule i w numerze jest błąd, otóż litera P była nadawana tylko myśliwcom skonstruowanym przez Z. Puławskiego oraz ich modyfikacjom rozwojowym skonstruowanych już po śmierci konstruktora)

Wcześniej już gdzieś w książkach o tym czytałem, ale najszybciej jest zacytować Wikipedię.

Czasami PZL.50 występuje pod nazwą "PZL P.50". Jest to oznaczenie nieoficjalne. Wbrew niektórym stwierdzeniom litera "P" nie była rezerwowana dla żadnych konstrukcji. Ani autorstwa inżyniera Zygmunta Puławskiego ani samolotów pościgowych (np. PZL P.11). W dokumentach z epoki oznaczenie to (np. P.37) występuje wymiennie z pełnym skrótem (PZL.37).

;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
12-11-09 09:34  Odp: [RELACJA] WAK 2/2006 PZL 50a Jastrząb [VIII konkurs (zimowy) WAK'u]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Znałem osobiście takich ludzi jak Franciszek Misztal, Leszek Dulemba, Kazimierz Głębicki, Bronisław Żurakowski, Władysław Fiszdon, Zbigniew Brzoska, Jan Oderfeld czy Tadeusz Sołtyk. Studiowałem na PW na wydziale MEiL w latach 60-tych. To z tego okresu wzięło się przekonanie o oznaczeniu literą P konstrukcji Z. Puławskiego, być może były rozmowy na ten temat, czego obecnie nie pamiętam, ale przekonanie zostało. W zacytowanym przez Ciebie fragmencie Wikipedii widzę brak konsekwencji w stosunku do tytułu wycinanki: "oznaczenie to (np. P.37) występuje wymiennie z pełnym skrótem (PZL.37)", więc rozumując logicznie, zgodnie z tym fragmentem w tytule wycinanki powinno być albo P.50 albo PZL.50 a nie PZL P.50. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-11-09 10:03  Odp: [RELACJA] WAK 2/2006 PZL 50a Jastrząb [VIII konkurs (zimowy) WAK'u]
tyg   

Ostoja napisał: "Studiowałem na PW na wydziale MEiL w latach 60-tych"
O! To witam starszego kolegę z wydziału, choć ja ostatecznie wybrałem energetykę, a studiowałem 30 lat później.
Pozdrawiam
tyg

 
12-11-09 10:24  Odp: [RELACJA] WAK 2/2006 PZL 50a Jastrząb [VIII konkurs (zimowy) WAK'u]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Witam, miło mi poznać.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024