FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-11-09 12:45  [R/G] Ford T Super Model 2/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4



Kilka słów o modelu. Kupiłem go w jakimś kiosku przypadkiem. W tamtym czasie wyszedł jeszcze jakiś Mercedes z tego pionierskiego okresu, ale zawieruszył się. Cena nie była wygórowana, bo 3,50 PLN, ale jak na taką taniochę jest to naprawdę SUPER MODEL ;-) Skala to oczywiście jak w pojazdach 1:25.

Niestety nie napstrykałem fotek od samego początku budowy. Stan po miesiącu spawania ;-)
Rama podwozia, resory, tylny most, mechanizm skrętu kół przednich malowane czarną matową Pactrą. Natomiast moduł silnika z braku laku machnięty Gunmetalem też Pactry. Na razie to by było tyle.







--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (20-11-09 18:29)

 
09-11-09 14:19  Odp: [R] Ford T Super Model 2/2003
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Fajny temat, kleiłem ten model kilka lat temu i nie przypominam sobie żeby były jakieś problemy.
Mam gdzieś kilka zdjęć tego modelu to wrzucę jeśli Ci to nie przeszkadza.

Fajnie Ci wychodzi ale mam jedno ale... Ten wydech nie jest za gruby???

--
Pozdrawiam, Kłosek!

 
09-11-09 14:51  Odp: [R] Ford T Super Model 2/2003
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam tego mercedesa, jakbyś bardzo potrzebował to machniom!

--
PZDR!!

 
09-11-09 16:24  Odp: [R] Ford T Super Model 2/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Kłosek pewnie, że wrzuć swoje fotki. Podpatrzę co i jak;) Co do wydechu to sam widzę, że za gruby, ale nie miałem innego pomysłu jak tylko zrobić go ze zwiniętego papieru. Drutu nie posiadałem tak długiego. Ale trudno teraz za dużo zachodu by było z wymianą. Następnym razem coś innego się wymyśli.
Darku myślę że będziemy mogli się jakoś dogadać :)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
09-11-09 18:40  Odp: [R] Ford T Super Model 2/2003
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Na rurę wydechową polecam paragony sklepowe- łatwo się formuje i ciasno zwija, wylot wygląda realistycznie, a długość zależna jest od rozmiaru zakupów.

--

 
09-11-09 18:48  Odp: [R] Ford T Super Model 2/2003
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

No to moje fotki tego modelu, ale mam tylko 3 więc nie wiem czy coś na nich podpatrzysz... Ale może jednak się przydadzą na coś.

Model zaczęty chwile po zakupie w kiosku ale na skończenie czekał kilka lat...
Model sklejony z 4 lata temu i teraz widzę masę rzeczy które mógłbym zrobić lepiej :)

Tylko te 3 zdjęcia mi się po tym modelu ostały i jeszcze jakością nie powalają.



A co do wydechu to może jednak da się to poprawić??? Wyciągnij kawałek miedzianego drutu z jakiegoś przewodu czy coś... Prawdę mówiąc gdy zobaczyłem ten wydech to sobie pomyślałem że użyłeś słomki albo coś takiego! :P

--
Pozdrawiam, Kłosek!

 
09-11-09 19:17  Odp: [R] Ford T Super Model 2/2003
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Jeśli chodzi o drut, to bardzo fajnie formuje się cyna do lutowania. Można kupić na metry. Spotkałem się nawet ze średnicą 2,5 mm. A model zapowiada się znakomicie.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
11-11-09 15:00  Odp: [R] Ford T Super Model 2/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Korzystając z wolnego dnia zrobiłem koła oraz lampy i reflektory. W światłach zrobiłem imitację przeszklenia wklejając przezroczystą folie i od środka malując na srebrno.



--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (17-11-09 19:53)

 
17-11-09 19:52  Odp: [R] Ford T Super Model 2/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Długo się zastanawiałem czy wstawiać taką fotkę... Robiona tylko komórką pokazuje ogólny wygląd modelu po sklejeniu przedniej kanapy i doklejeniu błotników. Najwyżej potem podmienię ;-)



--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
20-11-09 18:26  Odp: [R] Ford T Super Model 2/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Udało mi się skończyć samochodzik. Nie odnotowałem żadnych problemów w trakcie budowy. Jedynie co to z mojej winy pomarszczył mi się trochę dach. Bo nie podkleiłem go brystolem i po malowaniu wyszło to jak wyszło. Ale myślę, że mogło być gorzej ;-)







I jeszcze zbliżenie na felgi:



--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024