FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-11-09 12:18  [R] Opel Blitz Holtzgas - Modelik
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam w kolejnej relacji. Zgodnie z tematem będzie to Opel „Blitz” – holtzgas z wydawnictwa Modelik.



Nie wiem czemu ubzdurałem sobie że wystartuje tą relacją w Modelikowym konkursie pancernym. Nie mniej jednak chciałem w nim startować właśnie po to żeby wygrać ten model więc można powiedzieć że wyszło na moje.

Co do samego modelu to sprawia on bardzo przyjemne wrażenie. Rysunki montażowe robią dużo lepsze wrażenie niż to co jest w 252’ójce i myślę też że będą dużo czytelniejsze choć to okaże się w praniu. Sam model jest bardziej skomplikowany niż myślałem oglądając na forum zdjęcia surówki. Jak można się domyśleć będzie on malowany. Mam nadzieję że wyjdzie mi coś takiego:



Swoją drogą to okładki są łudząco podobne :) .

Liczyłem że uda mi się dziś pokazać złożoną do kupy ramę ale niestety. Pomyślałem że po raz pierwszy użyję BCG i zobaczę jak to działa. A zaczęło działać tak że sklejone podłużnice zaczęły mi się wyginać. Nie mam doświadczenia z tym klejem i cos musiałem zrobić nie tak. Na całe szczęście w porę to zauważyłem i wszystko dokładnie zalutowałem SG. Niestety kosztowało mnie to sporo czasu, prostowania i szlifowania ale jak to mówią pierwsze koty za płoty. Po pierwszych elementach muszę przyznać że wszystko jest bardzo dobrze spasowane i klei się przyjemnie. Mam nadzieję że będzie tak do samego końca. Tak na dziś prezentują się owe nieszczęsne podłużnice:



I to tyle na dziś. Mam nadzieję że w kolejnej odsłonie pokażę więcej.

Pozdrawiam,
Darek

 
30-11-09 10:43  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas(Modelik) [MODEL GRATISOWY]
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam w kolejnej odsłonie. Planowałem pokazać coś wcześniej ale niestety dopadła mnie grypa. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. Ramę poskładałem do kupy i jestem z niej bardzo zadowolony. Pomimo kłopotów z podłużnicami zwichrowanymi przez BCG wszystko wyszło proste i co ważne rama nie powichrowała się kiedy ją składałem do kupy.
Tak to się prezentuje:




Trochę przyczepie się do części nr 6 (do końca nie jestem pewien czy słusznie). Wydaje mi się że łukowe wycięcia w elementach 6z i 6w są za szerokie. Ni jak nie mogłem dopasować do nich uformowanego elementu 6a i szparę, która powstała musiałem zakitrać szpachlą. Moim zdaniem łuk w części 6w i 6z powinien mieć taki kształt jak czerwona linia na załączonym obrazku:




To wszystko na dziś, pozdrawiam,
Darek

 
30-11-09 14:48  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas(Modelik) [MODEL GRATISOWY]
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Witaj Darek_M
Opel „Blitz” – holtzgas to co prawda pojazd w tym wypadku wojskowy, ale niemniej ciężarówka - a te lubię. Popatrzę wiec jak idzie sklejanie.
Podobno BCG to rewelacja, a napewno nowość, niemniej ja kleję introligatorskim CR a BCG używam do klejenia drobnicy. Powinienem podjąć wyzwanie nowości, ale tak jest mi dobrze, więc nic nie zmieniam.
Piszesz, że część 6 nie pasuje. Nie przejmuj się, modelarstwo polega właśnie na modelowaniu materiału a odstępstwo dokładności w tym przypadku nie jest znaczne.( chyba)
Gdyby wszystko było idealne to nazywali by nas tylko składaczami. A tak wnosimy coś własnego do tworzonego dzieła.
Czekam na ciąg dalszy.
Pozdrawiam SZAD :)

--

 
30-11-09 15:36  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas(Modelik) [MODEL GRATISOWY]
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Okładka ewidentnie "zerżnięta" - kąt patrzenia jest IDENTYCZNY... nie wierzę w przypadek...

 
30-11-09 16:19  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas(Modelik) [MODEL GRATISOWY]
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Szad, co do BCG to nie wina kleju a moja że sie powyginało. Poprostu nie wiedziałem jak nim kleić bo i dla mnie to była nowość. Jeśli chodzi o tą niepasującą część to nie traktuj mojego komentarza jako przytyku w kierunku opracowania czy autora. Mi takie rzeczy zupełnie nie przeszkadzają bo i tak model będę malował. Zwróciłem na to uwage bo jeśli ktoś zdecyduje się kleić w standardzie to warto najpierw wyciąć element 6a, uformować, przymierzyć do cz 6z, 6w i ewentualnie wprowadzić korekte w tym łuku. To taka sugestia dla kolejnych sklejających ;)

Pozdrawiam,

 
30-11-09 18:26  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas(Modelik) [MODEL GRATISOWY]
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No i gitara
Pozdro

 
25-12-09 16:56  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas(Modelik) [MODEL GRATISOWY]
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam wszystkich w kolejnej odsłonie. Ostatnio czasu na klejenie było mało to i postępy nie są gigantyczne choć trochę zabawy mnie to kosztowało. Do gołej ramy doszło trochę drobiazgów, śrubek, nitów i resory:




I z resorami mam dość poważny problem. Nie wiem czy nie za mocno je wygiąłem. W instrukcji bardzo brakuje mi rysunku pokazującego właściwe ugięcie. I tu moja ogromna prośba do kogoś kto się na tym zna o ocenę merytoryczną bądź do autora projektu. Zależy mi na czasie bo póki tego nie rozwiąże nie bardzo mogę mocować kolejne podzespoły a mam teraz trochę wolnego czasu. Tak wygląda ugięcie z boku:



Pozdrawiam,
Darek

 
26-12-09 00:08  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas(Modelik) [MODEL GRATISOWY]
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Resory są pokazane na rysunku 1 -mają być takie jak tam, nie wygięte. Ale myślę że jak przednie i tylne wygiąłeś tak samo to też będzie pasować -można przyjąć że tak wygląda jak jest niezaładowany.
Ogólnie model wychodzi świetnie -tak trzymać :).

 
26-12-09 12:29  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas(Modelik) [MODEL GRATISOWY]
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam !

Ja muszę się nie zgodzić z tym że resory powinny być proste jak na rysunku 1.

Z przodu np...sam silnik był obciążeniem i jakoś resory są wyraźnie ugięte:



Z tyłu znowu są wygięte jeszcze bardziej i nawet pod maksymalnym obciążeniem nie mogły być proste...



Zdjęcia z książki wydawnictwa WWP "Opel Blitz in detail". Wyłącznie na potrzeby dyskusji na forum.

Pzdr

--



Post zmieniony (26-12-09 12:31)

 
26-12-09 18:12  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas(Modelik) [MODEL GRATISOWY]
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Te dwa dolne zdjęcia to wersja 4x4 -tam resory były trochę inne. Ale faktycznie, zajrzałem do dokumentacji i w wersji 4x2 też były wygięte. W białym prototypie też je wygiąłem -widocznie przeoczyłem to przy rysowaniu instrukcji. Wygląda na to że w modelu Darka_M są takie jak powinny być.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024