FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
19-11-09 15:14  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Wydaje mi się, że tutaj http://www.fmr.net.pl/forum/viewtopic.php?t=281 wyjaśniono wiele odnośnie malowania Pz III, w oparciu o wspomnienia żołnierzy PUK-u.

 
21-11-09 18:47  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przepraszam, że później niż obiecywałem ale praca niestety... Obiecana fotka nie wiem czy można coś z niej wczytać ale....


--
MiSza

 
26-11-09 20:02  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam Wszystkich:)

Dzięki Messer za link i Tobie MiSza za zdjęcie, szkoda że jest tak mało wraźne:(

Na warsztat trafiła w końcu wieża.



Teraz już widać, że to jest panzer III;). Ponadto kadłub wzbogacił się o większość elementów zawieszenia oraz kilka drobnych części:




Kolejnym etapem będzie wyposażanie wieży oraz wykonanie gniazda „kulowego” karabinu maszynowego.

C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--


Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501




Post zmieniony (26-11-09 20:06)

 
07-12-09 11:13  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam Wszystkich:)

Czas już może na kolejną odsłonę. Powoli uzupełniam wieżę. Wykonałem właśnie basztę dowódcy czołgu. Postanowiłem w niej wykonać otwarte wzierniki. Jest to zapewne utrudnienie dla ewentualnego wykonawcy, ale efekt chyba lepszy:)






Kadłub uzupełniłem o gniazdo karabinu maszynowego.



Idzie to może trochę mozolnie, ale chyba jesienna aura daje o sobie znać;)

C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
07-12-09 19:43  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jakieś dziwne odczucia mam... Coś podobnego do mojej czwóreczki ;) Aż mi się przypomniało jak z nią walczyłem.

Walcz dalej, bo ładnie Ci to wychodzi.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-12-09 21:04  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tylko błagam Homika - niech ten "piaskowy" kolor będzie wkońcu taki jak powinien:-) Na razie chyba tylko Marder z pojazdów niemieckich był w miarę ok jeśli chodzi o kolorystykę. Skończcie zabawę a'la wczesny Modelik, bo takie świetne projekty nie moga być tak beszczeszczone:D

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-12-09 23:11  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

To ja dołaczę sie z prośbą o dopracowanie kolorystyki niemieckich farb.
Co do aliantów to dla mnie są bez zarzutu i powtarzalne ,a niemieckie pojazdy każdy ma inny kolor (nawet nie inny odcień) .I po wielkim wysiłku Maria na końcu brakuje tej przysłowiowej kropki nad "i" .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
08-12-09 08:15  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Prawdę mówiąc nie mam już siły co do kolorystyki. Nie wiem czyja to wina, ale sądze, że drukarni, gdyż nie zmieniając składowych CMYK w poprzednich modelach kolor za każdym wydrukiem był inny. W końcu straciłem cierpliwość i dałem homikowi kilka próbek koloru, aby przy okazji je wydrukował. Wydrukowane próbki porównałem z kawałkiem pomalowanego na właściwy kolor (Pactra A-102) kartonu. Najbardziej bliski właściwemu kolorowi wybrałem i zastosowałem do StuG-a. Co wyszło, zostawiam bez komentarza:(. Chociaż ten kolor jest moim zdaniem najbliższy orginałowi.
Grzesiu kolor mardera też był skrytykowany przez niektórych, którzy uważali go za kanarkowy.
Może ktoś z Was zna właściwe składowe CMYK tego koloru?

Pozdrawiam Mariusz

--


Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501




Post zmieniony (08-12-09 08:34)

 
08-12-09 18:20  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Mario zgadzam się z Tobą ,że drukarnie mogą podciąć skrzydła i zniweczyć wielomiesięczne wysiłki projektanta.
Dla mnie na dzień dzisiejszy ( jak już pisałem ) ideałem kolorystycznym ,ale także grafiki jako całości ,czyli kamuflażu weatheringu etc jest Wespe z GPM-u.
Pozostali Wydawcy mogą ,a nawet powinni skorzystać z doświadczeń Pana Pomorskiego .Najlepsi oferując wiele ciekawych rozwiązań mogą wzajemnie podnosić poprzeczkę ,a to da nam modelarzom opracowania na najwyższym poziomie.
Homiku proszę Cię bardzo wyśrubuj trochę drukarzom poprzeczkę , skoro dało się z amerykańcami to musi się udać z niemieckimi odcieniami kamuflażu !

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (14-12-09 16:54)

 
14-12-09 14:47  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam Wszystkich:)

Ciąg dalszy – wieża już prawie gotowa brakuje jedynie karabinu maszynowego w jarzmie armaty, ale jego słona jest;)




Jak opisywałem na wstępie w tym modelu zastosuję w ramach eksperymentu elementy fototrawione, a ściśle mówiąc wszelkiego rodzaju zaczepy do oporządzenia. Otrzymałem je od naszego forumowego kolegi Piterpanzera.
Te są chyba najmniejsze. Na moje zmęczone oczy to był już wysiłek;). Ten zaczep składa się z trzech elementów.



Z tymi już poszło lepiej;)




Opinię na temat tych dodatków pozostawiam Wam. Jeżeli jednak kogoś one zainteresują to odszyłam pod ten link: http://shop.1-25saf.com/

Jak w każdej odsłonie kilka zdjęć całości:



C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024