FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-11-09 15:36  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

To nie jest cień lufy tylko jakiś pasek, popatrzcie sobie jak stoją ludzie i jaki mają cień o kąt mi chodzi...
Cień także nie miałby przerwy w połowie pochyłego przedniego pancerza.
Na załamaniu pancerza cień poszedłby ostro w prawo a tego nie widać na tym zdjęciu. Widzę że ten pasek idzie sobie równo przez środek kadłuba.

--
Pozdrawiam, Kłosek!

 
06-11-09 15:41  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Na płycie cienia lufy nie widać bo sama płyta daje cień na swej powierzchni. Druga sprawa to cień lufy nie jest prosto jak linia symetrii na pancerzu ale pod lekko po skosie .

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
06-11-09 15:48  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Według mnie Alabama ma rację, wskazując na "dwójce" prawidłowy cień lufy, a właściwie nie samej lufy, a jarzma, czy też jego przedłużeniea, wszystko jedno:-) Ten pasek jest zbyt wyraźny (kontrast) i o wiele ciemniejszy niż szare cienie.
Według mnie to pasek, nie cień.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-11-09 16:13  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

StuG - zwróć uwagę, że wyraźność i ciemność paska/cienia jest niemal taka sama na przedniej poziomej płycie jak i na kadłubie tuż przed wieżą.
Niestety jakość zdjęć z sieci pozostawia wiele do życzenia.
Tu http://www.afrikakorps.org/_photos/PCL/PCLPIIIs2.jpg nie widać żadnych pasków na środkowym czołgu (na pozostałych nie widać nic), chociaż fakt że zdjęcie kiepskie i być może że załogant zasłania....

Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
06-11-09 16:24  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Na pewnym forum (http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=72&t=11927) można znaleźć informację, będącą cytatem z jakiejś monografii, który chyba wyjasnia wszystko:-)

"Mjr Bobiński uzyskał od dtwa brytyjskiego zezwolenie na wzmocnienie uzbrojenia P.U.K. zdobycznym niemieckim sprzętem pancernym, armatkami ppanc. i moździerzami. Por Sarek, jako oficer broni, walnie przysłużył się Pułkowi szperając po składach i zdobywając kilkanaście armatek ppanc. i ciężkich moździerzy. Wydostał on też trzy czołgi niemieckie Mk III, które po wyreperowaniu przez mechaników Pułku (pod dtwem por. K. Mrowca) przeszły na jego własność. Dcą plutonu został ppor. Z. Paciorek. Aby lotnictwo własne nie było wprowadzone w błąd ich sylwetkami, czołgi te otrzymały znak szczególny: czerwony pas wymalowany przez całą długość"

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-11-09 16:47  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

no i wszystko jasne :-)

--

 
06-11-09 16:56  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Krzysiek napisał:

> no i wszystko jasne :-)

Oj, nie bardzo. Bo co to znaczy "przez całą długość"?
Czy pas był na wieży czy nie? Czy był na tylnym zasobniku wieży? A na płycie silnikowej? A na tylnym pionowym pancerzu? Niestety niejasności jest sporo, a szkoda bo to taki fajny temat....
Dobrze chociaż że wspólnymi siłami, bez kłótni i skakania do oczu dochodzimy do jakichś konstruktywnych wniosków :)

Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
06-11-09 17:14  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No tak, będąc dokładnym musiałby któryś z nas porozmawiać z uczestnikami tamtych wydarzeń, albo posiadać zdjęcie z góry. "Przez całą długość" ja bym jednak rozumiał także i wieżę i płytę silnikową. Na samym przodzie byłaby chyba mało widoczna taka mała krecha?;-)
W każdym razie jedną kwestię - czy to namalowana kreska czy cień - mamy rozstrzygniętą:D

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-11-09 17:51  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Pasek to jeszcze nie tragedia i w razie czego będzie można go sobie przedłużyć jak będzie zapas koloru w kolorze paska.

Mario, nurtuje mnie mimo wszystko bardziej kolor farby którym mogły być pomalowane polskie trójki i ta niemiecka.
Według materiałów którymi dysponuję ( o ile nie są przeterminowane ) pt. Modelarska kolorystyka pojazdy brytyjskie były malowane kolorem Desert Sand H 93, a pojazdy Africa Corps Africa Corps Gelb H 94 ( kolor który wymieniasz czyli Dunkelgelb H 93 to raczej kolor "europejski" nie używany w Afryce ) czyli są to różne od siebie odcienie ( choć różnica jest stosunkowo niewielka ).
Materiały na których opiera się f-ma Jadar są nieco świeższe i być może różnica w kolorystyce pojazdów brytyjskich i niemieckich jest bliższa prawdy.
Dlaczego włączam do porównania brytyjskie barwy? Bo skoro zdobyczne trójki były remontowane przez "naszych" to wielce prawdopodobne jest że do ich malowania użyto angielskich farb.
W tych dociekaniach się oczywiście mogę się mylić, ale myślę że ktoś mądrzejszy może mnie poprawić.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
06-11-09 18:04  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jeśli już Mario dobierze odpowiedni odcień farby, to mam nadzieję, że - ktokolwiek by wydał ten model - nie schrzani tego wszystkiego nie dopilnowując efektu finalnego:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024