FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-11-09 14:02  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Toż mnie Panie teraz zdruzgotał;). Chociaż w podanym przez Ciebie linku do malowań podany dla pojazdów niemieckich jest kolor humbrol 63, co na pewno nie jest prawdą. Szukając dalej odpowiednika farby Mid Stone znalazłem informację, że można zastosować farbę Humbrol 94, a tą farbą na pewno były malowane także pojazdy niemieckie.
Co do dwójki to chyba najlepszym wyjściem będzie bordo:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
06-11-09 14:07  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Na 99% to nie jest cień z lufy. Widać wyraźnie, że cienie ludzi są pod całkowicie innym kątem. Poza tym cień musiałby tez pojawić się na pionowej części pancerza.
To tyle jeśli chodzi o interpretację zdjęcia bo na samej pancerce się nie znam.

--
pzdr
Kemot

 
06-11-09 14:20  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A ja mam dokładnie odwrotną interpretację niż Kemot. Moim zdaniem to właśnie cienie od luf na czołgach nr 2 i 3.
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 2.imageshack.us/img22/5269/polskiepzkpfwiii.jpg to trochę lepszej jakości to samo zdjęcie. Wyraźnie widać obłości cienia (paska) tuż przy pionowej płycie pancernej na czołgu nr 3.
Na czołgu nr 2 u podstawy wieży widać cień lufy, który ma przebieg zgodny z tajemniczym paskiem na przedniej górnej płycie i wszystkimi cieniami na zdjęciu.
Dlaczego na pionowej części pancerza nie ma cienia lufy? Bo cała pionowa część pancerza jest w cieniu.
Numery czołgów są dość ciemne, skłaniałbym sie do czarnego, lekko wypłowiałego lub przykurzonego koloru.
Tyle ode mnie.

PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
06-11-09 14:26  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 



Post zmieniony (08-11-16 12:30)

 
06-11-09 14:31  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A moim zdaniem to nie jest cień lufy, cienie luf wg mnie zaznaczyłem na zdjęciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b85730537b09ee17.html. Zwróćcie uwagę na kierunek padania cieni żołnierzy

Pozdrawiam

--

 
06-11-09 14:37  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Krzysiek napisał:

> cienie luf wg mnie zaznaczyłem na zdjęciu

Nie zgadzam się. Dlaczego cień na "2" jest taki krótki, krótszy niż lufa, podczas gdy wyraźnie widać że wszystkie cienie na zdjęciu padają "do przodu w prawo" patrząc wzdłuż osi czołgów. Cień powinien być zatem (upraszczając nieco określenie)
dłuższy niż lufa.
Na "3" to co zaznaczyłeś to właśnie cień. Gdzie zatem jest pasek?

Mała Mi

P.S. Alabama - gdzie ta krecha na wieży?
--

It'll End In Tears

Post zmieniony (06-11-09 14:39)

 
06-11-09 14:45  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 



Post zmieniony (08-11-16 12:31)

 
06-11-09 14:50  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Alabama - ale to jest zdjęcie modelu, dość słaby dowód. Myślałem że pokażesz coś na oryginalnych zdjęciach.

Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
06-11-09 15:15  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

A moim zdaniem Mała Mi ma rację i to jednak jest cień lufy. Jego kierunek jest zgodny z cieniem (chyba) reflektorka na błotniku tego czołgu.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
06-11-09 15:29  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 



Post zmieniony (08-11-16 12:31)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024