FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-11-09 17:36  [Galeria] Niszczyciele Matsu / USS Jaccard Fly Model nr 140
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Zapraszam do obejrzenia galerii końcowej z budowy niszczyciela Matsu. Relacja z budowy była prowadzona na sąsiednim forum, oto link:

http://www.papermodels.pl/topics1/relacja-japonski-niszczyciel-matsu-fly-model-nr-140-vt2419.htm

Dodaję też kilka zdjęć z drugim modelem z tego wydania - USS Jaccard. Zdjęcia wyszły tak sobie, ale myślę, że coś na nich widać (oprócz dywanu ;P), jakby co to wrzucę nowe.

Kilka słów o modelach - jest to znakomite, choć leciwe już opracowanie i pomimo kilku drobniutkich błędów sklejało się naprawdę przyjemnie. Myślę, że wydanie to z powodzeniem bez większych zmian mogłoby zostać przerysowane komputerowo i wydane ponownie, tym bardziej, że obecnie stanowi pewien rarytas. Naprawdę polecam ;)

Co do mojego wykonania - w zasadzie wszystkie błędy i niedostatki widać na zdjęciach. Mam nadzieje, że w następnym modelu uda mi się zrobić to czy tamto lepiej.
A teraz zapraszam do oglądania:

Widok ogólny:


Detale:




Porównanie wielkości z USS California w tej samej skali, także z Fly Model


A aktualnie dłubię sobie przy takich maleństwach:



No i to na razie tyle.

Pozdrówka



Post zmieniony (08-02-10 21:06)

 
02-11-09 19:49  Odp: [Galeria] Niszczyciele Matsu / USS Jackard Fly Model nr 140
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Witam.
Fajny zestaw:-),aż szkoda nożyczyki zanużać w takich antykach,nie mniej warto mieć te modele sklejone na półce.
Powodzenia przy kolejnym włoskim zestawie życzę.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
02-11-09 21:15  Odp: [Galeria] Niszczyciele Matsu / USS Jackard Fly Model nr 140
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękne, ładne, dłubiesz sobie przy maleństwach :))

Tylko 1 pytanie. A GDZIE relacje??? Przydałyby się;)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-11-09 08:35  Odp: [Galeria] Niszczyciele Matsu / USS Jackard Fly Model nr 140
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć Luke!
Matsu i Jackard robią wrażenie,ale daj więcej tej Californi...

 
03-11-09 19:34  Odp: [Galeria] Niszczyciele Matsu / USS Jackard Fly Model nr 140
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Dzięki, fajnie, że się Wam zestawik podoba ;-)

Co do Californi, model ten wymaga jeszcze sporo pracy. W takim stadium jak widać na zdjęciu stoi już jakieś 5 lat, nie ma relingów, olinowania ani łańcuchów a części retuszowałem czarnym markerem. Cóż takie czasy były, takie chęci i możliwości. Ale jeśli jesteście za - postaram się przynajmniej olinowanie i łańcuszki dorobić i pstryknę parę fotek.
Qń - relację z budowy Pancaldo mogę zacząć prowadzić i tutaj, ale czekam na drugą wycinankę. Kadłub - czego na zdjęciu na szczęście nie widać - nadaje się co najwyżej do próbnego pokrycia caponem. Jeśli chodzi o Garibaldiego to wiadomo, że opracowanie jest jakie jest, a ja praktycznie nic w jego merytoryce nie zmieniam. Dlatego uznałem, (być może niesłusznie) że nie ma sensu prowadzić relacji i póki co powstaje on "po cichu".

pozdrawiam, Luke

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024