FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
31-10-09 07:51  [Relacja][Galeria]Mig 15 Fagot - Hobby Model
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Hobby Model oraz kolegi Czarka - Astry, mam przyjemność zaprezentować relację z klejenia modelu samolotu Mig 15 Fagot.


Części modelu są rozmieszczone na 4 arkuszach kartonu oraz dwóch cienkiego papieru.


Karton w wycinance jest dość cienki, ale przy stosunkowo niewielkich rozmiarach modelu powinno być to zaletą. Zewnętrzne elementy samolotu są wydrukowane srebrną farbą. Ze względu na możliwość starcia farby podczas gruntowania pędzlem, zrobiłem to natryskowo syntetycznym lakierem do drewna.

--

Pozdrawiam.
-----------------

Post zmieniony (20-11-09 22:30)

 
31-10-09 10:06  Odp: [Relacja]Mig 15 Fagot MODEL GRATISOWY
Prof. Volta   

No, Roman. Do roboty. Czekamy na klasykę polskiego lotnictwa. Z miłą chęcią obejrzymy Twoja pracę.

 
31-10-09 10:44  Odp: [Relacja]Mig 15 Fagot MODEL GRATISOWY
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Zgodnie z instrukcja rozpocząłem budowę od segmentu nr 4. W obawie że jak na kadłub jest ta rura trochę za wiotka, wkleiłem do środka usztywnienie z brystolu.

Po dopasowaniu na lekki wcisk, wkleiłem wręgi 2a i 3a.

Krawędzie elementów retuszuję Paktrą Aluminium A74.
CDN.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
31-10-09 10:54  Odp: [Relacja]Mig 15 Fagot MODEL GRATISOWY
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

A co z SdKfz 7/1. Wstrzymałeś budowę ?

--
Pozdrawiam!

 
31-10-09 11:10  Odp: [Relacja]Mig 15 Fagot MODEL GRATISOWY
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Mig to z jednej strony model obowiązkowy, zobacz na papermodels akcje "Oddam gratis", a z drugiej strony model odpoczynkowy od gąsienic sdkfz, które powstają w średnim tempie 1 ogniwa dziennie. Sdkfz będę sobie budował z przerwami na inne projekty.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
31-10-09 11:30  Odp: [Relacja]Mig 15 Fagot MODEL GRATISOWY
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

W takim razie życzę powodzenia w budowie Miga.

--
Pozdrawiam!

 
31-10-09 11:36  Odp: [Relacja]Mig 15 Fagot MODEL GRATISOWY
leetomek 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Siadam w pieszym rzędzie i oglądam , bo mam go w planach budowy :) Aktualnie kończę Stuarta z FlyModel (wersja pierwsza zielona) ale już czeka Mig 21 z GPMu i właśnie ten Mig 15 z HM - odnośnie retuszu myślałem nad Pactrą A 71 Silver (G) chyba również będzie pasować ? Pozdrawiam

 
31-10-09 11:56  Odp: [Relacja]Mig 15 Fagot MODEL GRATISOWY
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Fajna akcja:) Model pasowałby do kolekcji moich rur;)
Życzę powodzenia w budowie.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
31-10-09 13:38  Odp: [Relacja]Mig 15 Fagot MODEL GRATISOWY
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Segment nr 5 zbudowałem podobnie jak poprzedni. Średnica pasuje idealnie. Po dopasowaniu lini połączeń na dole segmentów (zielone kółko) wyszły pewne niedokładności ze spasowaniem pozostałych linii (czerwone kółka).

Najlepszym rozwiązaniem okazało się spasowanie linii nitów na górze kadłuba (zielone kółko)

Wówczas górne linie mijają się minimalnie ale symetrycznie po obu stronach, góra płata jest spasowana dobrze, dolna może zostanie zasłonięta przez oprofilowanie płata

Różnica jest w spasowaniu dolnego łączenia segmentów, czyli w najmniej widocznym miejscu.

I oba segmenty sklejone razem

Proszę nie traktować tych uwag jako złośliwej krytyki. Chciałbym tylko podpowiedzieć rozwiązania dla przyszłych sklejających.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
31-10-09 16:40  Odp: [Relacja]Mig 15 Fagot MODEL GRATISOWY
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Dobrze ze przekrój wręg miga 15, to kolo i takie przesunięcia poszycia nie spowodują deformacji bryły kadłuba .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024