FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-10-09 16:51  [Relacja\Galeria] HMS Onslow - Modelik 1:200 - KONIEC
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam
Przedstawiam model nad którym ostatnio siedze czyli HMS Onslow z Modelika. Robie go od dluzszego czasu ale nic nie pokazywalem bo nie wiedzialem czy dociagne budowe do konca. Model jest juz praktycznie caly zbudowany tzn. wszystko co przewidziala wycinanka wykonalem. Teraz siedze nad odrutowaniem, wykonaniem relingow i olinowania. Po raz pierwszy chce wykorzystac relingi wycianane laserowo. Model klei sie bezproblemowo. Nie jest prosty, autor zawarl go na 7 stronach gesto napakowanych czesciami. Rysunki i opis sa generalnie OK. Mialem jedynie problem z interepretacja rysunku radaru. Na plus nalezy zaliczyc pomyslowe rozwiazanie w postaci burt dluzszych niz trzeba i uwaga o ich docieciu wg potrzeb. Poszycie denne rowniez mi wyszlo dluzsze o okolo 5 mm, tak ze mozna je ciac po wewnetrzej stronie linii a nie tak jak proponuje autor po linii. Mialem duze problemy z wykonaniem radaru tak ze jest on raczej wariacja na ten temat. Ostatnia czesc poszycia dennego jest zgodnie z sugestia autora zrobiona na styk do burt, wyszlo to bardzo srednio i nie wiem czy jest sens tak to robic.
Pierwsza paczka zdjec pochodzi z poczatkow budowy a druga przedstawia stan aktualny. Zadnych innych zdjec nie robilem. Prosze ogladac i oceniac.








Pozdrawiam
Pawel K

--

Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

Post zmieniony (14-11-09 11:30)

 
29-10-09 18:30  Odp: [Relacja] HMS Onslow - Modelik 1:200
Roman 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

wygląda nieźle

może się mylę ale na reling dałbym cieńszy drucik

--
Śpieszmy się sklejać modele, tak szybko żółkną ;)

 
29-10-09 20:42  Odp: [Relacja] HMS Onslow - Modelik 1:200
Marek1970   

Świetna sylwetka tego niszczyciela a relingi faktycznie za grube.Na razie jest ich mało, więc da się łatwo poprawić.Pozdrawiam.

 
30-10-09 08:21  Odp: [Relacja] HMS Onslow - Modelik 1:200
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Reling jak pisał kolega jest laserowo cięty. Faktycznie wygląda na ciut przygruby.
Gdzie go kupowałeś? Słyszałem, że różne firmy oferują te dodatki wycięte w różnej grubości. Może warto poszukać czegoś delikatniejszego bo modelik wyborny i pancerne relingi uroku mu nie dodadzą.

--
pzdr
Kemot

 
14-11-09 11:30  Odp: [Relacja] HMS Onslow - Modelik 1:200
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam w drugiej i ostatniej odslonie relacji. Model jest praktycznie skonczony nie ma w nim tylko lancucha kotwicznego i trapow. Nie potrafie tych czesci wykonac sam a nie chce mi sie tylko dla nich skladac zamowienia w necie, tak wiec pojawia sie one pozniej. Relingi sa z Answera, moze i sa za grube ale jak dla mnie na razie moga byc i nie bede nic z nimi kombinowal. Olinowanie wykonane z nici nylonowej wyglada co najwyzej srednio.
Wycinanka jest super i polecam ja kazdemu. Czesci sa dobrze spasowane, ale jest ich bardzo duzo i sa calkiem gesto upakowanych. Autor odwalil dobra robote, drukarnia nie zawiodla i kolorsytycznie model na polce ladnie sie prezentuje. Pomimo swoich umiejetnosci jestem z jego wykonania zadowolony.







Pozdrawiam
Pawel K

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
14-11-09 11:37  Odp: [Relacja\Galeria] HMS Onslow - Modelik 1:200 - KONIEC
Teledzin   

Ładnie wykonany model zgrabnego niszczyciela. Klejony w wersji standartowej - tzn. w takiej, która mi najbardziej się podoba. Medali za niego chyba nie dostaniesz, ale jest czym się pochwalic. Pozdrawiam

 
15-11-09 13:37  Odp: [Relacja\Galeria] HMS Onslow - Modelik 1:200 - KONIEC
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

efekt psują trochę relingi i olinowanie, ale model fajny, gratulacje
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024