FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
09-02-10 23:33  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 14:32)

 
10-02-10 11:29  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Bardzo mi się podoba efekt Twojego klejenia, powodzenia w dalszej budowie
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
10-02-10 20:19  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Volsebix z tego co pamiętam gumo nitkę wykorzystał w Fuso Szebi. Widziałem model na żywo i bardzo mi się spodobał efekt olinowania. Co do dostępności to trudno mi się wypowiadać bo jeszcze jej nie mam :), ale z pewnością poszukiwania zacznę od szuflady z rajstopami mojej małżonki. Znajdę jakieś z "oczkami" i postaram się powyciągać co się da. Tylko pamiętaj tak jak mówiłem dla mnie na razie to czysta teoria, do zakładania olinowania jeszcze trochę kleju ubędzie:) Tak więc nie testowałem sprawy. Wrzuć w wyszukiwarkę na forum hasło gumo nitka i z pewnością więcej informacji znajdziesz na jej temat.

Yanis planuję go mieć na bank we Wrocku (obowiązkowa impreza;), albo zapraszam na WLKP- co spotkanie staram się donosić kolejne części Kiji.
Co do brudzingu to oczywiście z wyczuciem, ale to po poskładaniu wszystkiego do kupy. Fajna fota!

Dzięki Pol słowa uznania to najlepszy motywator do dalszej pracy;)

Pozdrawiam

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
10-02-10 20:35  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Co do gumo nitek to sam zainteresowałem się tym tematem. Nawet spytałem swoją połowicę czy wie gdzie takie coś można pozyskać nie niszcząc przy tym damskiej garderoby :) i podobno takie nitki używane są do szycia rozciągliwych tkanin na maszynie a więc powinny być dostępne w sklepie pasmanteryjnym. Ale pewności nie mam. Przy najbliższej okazji postaram się podreptać to takiego sklepu i dowiedzieć się coś więcej w tym temacie. Jak dla mnie to przydały by się do robienia naciągów w samolotach dwupłatowych. Co do Twojego modelu to widziałem go w Łodzi i chociaż niewiele było przy nim zrobione to już robił niezłe wrażenie. Mam nadzieję że będzie tak dobry albo jeszcze lepszy jak OYODO który bardzo mi się podoba.

--
Pozdrawiam!

 
14-03-10 23:05  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Czołem!

dzisiaj wyrzutnia torped 3x533mm

Wycinankowa była bardzo uboga w detale i nie przewidywała żadnej drutologi (brak jakiegokolwiek szablonu czy rys. poglądowego) Tak więc zrodził się problem jak to wyglądało w rzeczywistości. Szukałem szukałem i nic, aż w końcu pomoc zaoferował Yanis i Sven (DZIĘKI PANOWIE) i podrzucili taki o to rys.


Na podst tego rys. zbudowałem to to







Jest jeszcze co poprawiać bo po zrobieniu zdjęć zauważyłem, że sporo drucików się powykrzywiało i gdzie niegdzie "puściło", ale to tylko drobne poprawki. Na żywo wygląda to zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. Jedną z wyrzutni zrobiłem otwartą ponieważ chcę przez to pokazać specyficzne śruby załadowanej torpedy. Myślę, że względem rys. oddałem tyle ile się dało. Było ciężko bo sama wyrzutnia jest bardzo małych gabarytów, kopuła nie wiele przekracza średnicę 1 grosza.

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
29-03-10 18:30  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam,

mały update:

Vickers 40 mm montowany na IJN.
Wycinankowy był bardzo ubogi więc postanowiłem go wzbogacić o to co się dało na podstawie zdjęć. Do skrócenia jest jeszcze końcówka lufy.







Reflektor (również wzbogacony, oszklony, wnętrze aluminiowa folia kuchenna) w przyszłości wnętrze wykonam na zasadzie stożka a nie jak tutaj tulejki z okrągłą zaślepką.




Wyrzutnia torped pomalowana i załadowana.
Torowisko- niestety nie trzyma skali, nie poprawiałem bojąc się, że przy zrywaniu uszkodzę pokład.





Ogólne ujęcia:




--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
29-03-10 21:23  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ładnie się prezentuje!

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
30-03-10 08:58  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Pięknie! Jest z co podglądać.;-)
Pozdrawiam.

 
20-04-10 18:55  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam,

dzisiaj mały update: rufa i olinowanie

najpierw rufa.




Zasobniki na bomby pokryłem brezentem (jest kilka fotek potwierdzających taką praktykę) Zrobiłem w nim rozdartą dziurę pokazując przez nią, że pod brezentem jest "druciarnia". Mój błąd, trzeba było wywinąć jeden z narożników od tak i było by lepiej, no ale...wyszło jak wyszło. Dodane szwędające się liny sugerują, że właśnie w tej części okrętu dużo się dzieje. Odkrycie co dokładnie ułatwiłyby skośnookie ludki, ale niestety nie mam takich umiejętności jak Rajkub;) więc pozostawię to tak jak jest.

Maszt dziobowy i rufowy.

Szablon:









Olinowanie zrobione z gumonitki czyli gumek wyciągniętych ze ściągacza przy rajstopach. Był to jedyny materiał przy którym najmniej przeklinałem podczas prac........ więc się nadawał. Tak poważnie to zagęszczenie lin jest spore i rozciągliwość nitki było sporym udogodnieniem. Ma ona swoje minusy: przy linach gdzie powiewają flagi sygnalizacyjne chciałem zrobić "łuk liny"- przy gumonitce nie do zrobienia. Poza tym duże zagęszczenie przyczepów nitek w jednym miejscu może wyrwać bądź wygiąć element do którego są przymocowane. Tak się stało w moim przypadku- jak się przyjrzycie przy zbiorowisku złożonych flag sygnalizacyjnych reling jest "podniesiony". Wygląda to źle, dlatego ratowałem się flagami, które mają odwrócić uwagę widza od tego babola:) Czy wyszło sami oceńcie.

I jeszcze dwie foty widok ogólny:


PS> Mam nadzieję, że do Wrocka zdąże;)

Pozdrawiam!
szyszkownik

--

ku chwale kartonu!!! ;)



Post zmieniony (20-04-10 19:00)

 
20-04-10 21:31  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Wreszcie kolejna aktualizacja! Czekam od przedwczoraj:) Ładna robota, gdybym nie widział malucha na żywo pomyślałbym, że ma z pół metra.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024