FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-10-09 23:13  [galeria] ZLIN 526 AFS "QUEST" 1:33
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Model samolotu ZLIN 526 AFS wydawnictwa QUEST skala 1:33 .
Nr wydania 035(5/2008) opracowanie modelu Andrzej Maciejczak.
Sklejenie modelu zajęło mi ok.20 godz.

przyjemna w klejeniu cywilna jednostka ,których to jest bardzo mało w opracowaniach.

pozdrawiam...

--

 
13-10-09 23:45  Odp: [galeria] ZLIN 526 AFS "QUEST" 1:33
AWOT   

Ładny AFS, wtrącę jednak swoje trzy grosze :
1. Zbiorniki dodatkowe powinny być zdecydowanie wyżej w stosunku do końcówki skrzydła.
2. Limuzynka ma zły kształt.
3. Brak oddzielnych wewnętrznych lotek (skoro zewnętrzne są oddzielne dlaczego wewnętrzne nie są wycięte).
Ale sam model fajny i przydało by się trochę więcej sportowych maszyn. Skoro jest 526 AFS to aż się prosi o wersję F.
Pozdrawiam

--

AWOT

 
14-10-09 11:36  Odp: [galeria] ZLIN 526 AFS "QUEST" 1:33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Oj prosi się, prosi. I parę innych maszyn też :).

A jak z klejeniem jakieś problemy poważniejsze ?

Pytam, bo też chcę go kleić a nie bić pianę na forum, więc jeśli można to proszę kibiców bez osobistych wycieczek.
Dziękuję.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
14-10-09 11:47  Odp: [galeria] ZLIN 526 AFS "QUEST" 1:33
tyg   

Nie widziałem go jeszcze nigdzie sklejonego. Fajnie, że go pokazałeś, i że kleił się bezproblemowo. Podobają mi się te sportowe samolociki. Może kiedyś też się na niego skuszę ale to raczej w perspektywie paru lat, bo na razie czasu na modelarstwo mam baaardzo mało:( ale jak Tajfun i Tsunami podrosną.....:)
Pozdrawiam
tyg

 
14-10-09 16:05  Odp: [galeria] ZLIN 526 AFS "QUEST" 1:33
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Pasowanie części normalne, problem miałem z kabinką( ukształtowanie-nie chciało mi się robić kopyta ) oraz z umieszczeniem zbiorników na skrzydłach ( tak jak pisał AWOT) poprostu niewiedziałem jak to ma wyglądać ,w necie znalazłem jedną fotkę ze zbiornikami .
Ogólnie: fajny, zgrabny ,łatwy w budowie.

--

 
14-10-09 23:10  Odp: [galeria] ZLIN 526 AFS
AWOT   

Na tym zdjęciu http://www.airventure.de/sarre_union08/3/SarUn08_Zlin526_4.jpg i na tym http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/3/6/9/0952963.jpg widać prawidłowe położenie zbiorników. A swoja drogą to instrukcja zabrania wykonywania akrobacji z dodatkowymi zbiornikami ;-)

--


AWOT

Post zmieniony (14-10-09 23:18)

 
15-10-09 00:25  Odp: [galeria] ZLIN 526 AFS "QUEST" 1:33
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I ja dodam swoje 3 gr: oprofilowanie przejścia skrzydło-kadłub ni jak ma się do rzeczywistości :( I nie posądzam tu Stanisław.Z o brak umiejętności bo na zdjęciach widać, że inaczej się nie dało, bo części zasłoniły by oznaczenia na kadłubie. I tak nieźle z tego wybrnoł. Czyli jednak problemy były :( Z drobnych nieścisłości zauważyłem zły kształt płetwy na górze kadłuba przed statecznikiem (o zbyt dużej długości nie wspomnę). Szkoda ciekawego opracowania :(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-10-09 00:49  Odp: [galeria] ZLIN 526 AFS "QUEST" 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Czy to złudzenie apteczne, czy model nie posiada wzniosu skrzydeł?
Reszty pytań brak wystarczy nazwisko projektanta.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024