FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-10-09 14:06  [G] Armata dywizyjna ZIS-3 wz.1942 / 1:25 / PATERO + Scratch
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam Wszystkich
Chciał bym Wam zaprezentować dopiero ukończony model armatki powstały pod wpływem relacji kolegów Kwiatka (kapcie) i Iron'a 84 (armata) ;)
Model zaprojektowany przez kol. Patero skleja się bardzo przyjemnie i nawet po pomniejszeniu do '25 mogę go śmiało polecić nawet średnio zaawansowanym modelarzom.
Co najważniejsze, pomimo pewnych niedokładności kol. Patero w przeciwieństwie do wszelkich M............. udostępnił go do pobrania za darmo za co Mu serdecznie dziękuję ;)
Model dość znacznie przerobiłem aby maksymalnie zbliżyć go do egzemplarza znajdującego się w Muzeum Walk Niepodległościowych na poznańskiej Cytadeli.
Na ile mi się to udało, oceńcie sami ;)







Miłego oglądania :wink:
Pozdroo

--

Post zmieniony (05-05-16 08:47)

 
11-10-09 15:43  Odp: [Galeria] Armata dywizyjna ZIS-3 wz.1942
lukiper   

Bardzo fajnie wykonana armatka :) mam właśnie ten model na warsztacie - też dłubię ją w skali jedynie słusznej ;) Szczególnie ten bieżnik wpadł mi w oko - zmotywowałeś mnie do "wydłubania" ich w moich oponach.

 
12-10-09 08:24  Odp: [Galeria] Armata dywizyjna ZIS-3 wz.1942
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Cacko ! W całosci wygląda o wiele lepiej niż w częściach, a w częściach wyglądała bosko.

Cieszę się że ją skończyłeś - teraz możesz skierować odzyskaną energię na popchnięcie FT-17 :D

 
12-10-09 14:56  Odp: [Galeria] Armata dywizyjna ZIS-3 wz.1942
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Do pary brakuje tylko F-22 :) A czym malowałeś model??Bo wygląda jak rozcieńczona plakatówka tyle że nie powstał efekt fali na kartonie bardzo mnie to ciekawi.

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
12-10-09 15:22  Odp: [Galeria] Armata dywizyjna ZIS-3 wz.1942
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Leszku dzięki za tak miłą opinię, niestety FT-17 będzie kontynuowana dalej w tym samym tempie ze względu na kolejne poboczne projekty m.in. 37mm armatę Puteaux Wz.1916 TRP ( to ta podobna do strzelby Rumcajsa :) ) poprawionego Jefferey-Popławka, Orlikową Le Zebre budowaną na zamówienie i Schneider'a wz.97
Przemku to niestety nie plakatówka ale też rozcieńczony i to mocno H-150 nakładany aerografem jak i pędzlami
Pozdroo

--
GG 6801515

 
12-10-09 15:46  Odp: [Galeria] Armata dywizyjna ZIS-3 wz.1942
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Opinia zdecydowanie zasłużona, każde muzeum przyjęło by ten model z pocałowaniem ręki.

No, Le Zebre ma zdecydowany priorytet :D

A z Rumcajsowej armaty też się ucieszę jak skończysz. Na razie widziałem że masz do niej lufę, zamek i kółko :)

Pozostałe dwa sprzęty niestety nie wywołują u mnie żadnych skojarzeń - powiesz coś o nich więcej albo dasz linka?

 
12-10-09 15:56  Odp: [Galeria] Armata dywizyjna ZIS-3 wz.1942
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jefferey Popławko to samochód pancerny z czasów wojny polsko-bolszewickiej, swego czasu kol. Messer zaprojektował go w 1:25 i udostępnił za free w FK ( to ten do budowałem dla Muzeum Walk Niepodległościowych na Cytadeli ) zaś 75mm armata Schneider wz.1897 to bodajże najbardziej znany obiekt artyleryjski występujący w WP przed II wojną światową.
PS: do wz.16 mam już 2 lufy, 2 zamki, 2 koła i 4 ogony jeszcze tylko łoże,celowniki i płyty pancerne (też już prawie mam ;) ) spinam się głównie przy tym żeby na IV LSM skończyć

--
GG 6801515

 
12-10-09 20:12  Odp: [Galeria] Armata dywizyjna ZIS-3 wz.1942
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Bardzo ładny model tej armatki. Jest czym oko nacieszyć. Gratuluję Koledze!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
12-10-09 20:28  Odp: [Galeria] Armata dywizyjna ZIS-3 wz.1942
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki Sławku ;)

--
GG 6801515

 
12-10-09 22:28  Odp: [Galeria] Armata dywizyjna ZIS-3 wz.1942
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Trzymam kciuki żebyś zdążył :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024