FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-09-09 22:49  [Galeria] Ciężki krążownik "Bolzano" 1:400 JSC
marcino 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Przedstawiam koleją galerie zdjęć, jest to cieżki krążownik Regia Marine "Bolzano" w skali 1:400. Znakomite opracowanie pana Mariana Kątnego, wszystko idealnie do siebie pasowało,nie miałem z nim żadnych problemów. Od siebie dodam tyle, że nie podobają mi sie wykonane przeze mnie szalupy oraz żuraw od hydroplanu...:-)



--
Pozdrawiam, Marcin

 
15-09-09 08:28  Odp: [Galeria] Ciężki krążownik "Bolzano" 1:400 JSC
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

to samo bym powiedział co i przy poprzednim modelu... :)
ale jak wolicie Panie dzieju :)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
15-09-09 10:48  Odp: [Galeria] Ciężki krążownik "Bolzano" 1:400 JSC
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Grzegorz pewnie masz na myśli ten masakryczny czarny retusz.
Nie szkoda Ci Marcino jak efekt twojej pracy psuje to, iż nie chciało Ci się popracować nad dobraniem koloru do retuszu.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
15-09-09 11:55  Odp: [Galeria] Ciężki krążownik "Bolzano" 1:400 JSC
marcino 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Szczerze? to nie szkoda mi ze efekt mojej pracy psuje zle dobrany retusz :-), W 99% modelach kartonowych kontury elementów rozrysowane są na arkuszu czarną kreską , i wg mnie czarny retusz podkreśla to że model jest bardziej "kartonowy" i bardziej go wyostrza. I to mi sie podoba, chociaz może kiedys wypróbuje retusz pod kolor, tak dla ciekawości...:-)

--
Pozdrawiam, Marcin

 
15-09-09 12:44  Odp: [Galeria] Ciężki krążownik "Bolzano" 1:400 JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Marcino, jak skleisz z białego kartonu (niezadrukowaną stroną) to jeszcze bardziej będzie widać że jest "kartonowy".
Wybacz uwagę - ale chyba jednak chodzi o to aby wyglądał jak okręt (w skali) a nie jak papier.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
15-09-09 14:59  Odp: [Galeria] Ciężki krążownik "Bolzano" 1:400 JSC
zadziora   

Robię to niechętnie ale potwierdzam krytykę kolegów
1- retusz modelu
2- lufy (kolor) spójrz na kieszonkowca one nigdy nie miały czarnych armat
3- samolot za duże zastrzały na skrzydłach i pływaku

no cóż ale modelarstwo jest sztuką iluzji i twoja sprawa jak to wykonujesz

Pozdrawiam

------------------------------------------------------------------
SĄ TYLKO DWA RODZAJE OKRĘTÓW

OKRĘTY PODWODNE I ICH CELE

 
15-09-09 15:49  Odp: [Galeria] Ciężki krążownik "Bolzano" 1:400 JSC
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Wydaje mi sie, ze modele JSC nawet po retuszowaniu beda wygladac "za ostro", albo to tylko moje zludzenie, albo JSC kontury czesci drukuje za mocno.
Po za tym model czysto i dokladnie sklejony, a to wazne. No i jesli tworcy sie podoba to nie ma problemu.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
15-09-09 18:25  Odp: [Galeria] Ciężki krążownik "Bolzano" 1:400 JSC
kari   

... ja nie będę podważał decyzji marcino odnośnie "wyostrzania" bryły poprzez czarny retusz (jemu się tak podoba i już), ale zwrócę uwagę na "wymodelowanie" dziobu; wygląda to tak jakby się zderzył ze ścianą (szczególnie widoczne na fot.5), akcentuje to źle wymodelowana część dziobowa do pary z wcześniej przytaczanym tu czarnym retuszem na połączeniu elementów (dziobu i burty).
... całość robi raczej dobre wrażenie.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
15-09-09 19:30  Odp: [Galeria] Ciężki krążownik "Bolzano" 1:400 JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Koledzy - bez nagonki z krytyką.
Modele mi się podobają i są wykonane bardzo starannie.
Marcino, ważne jest co sie Tobie podoba - kleisz dla własnej przyjemności - baw się dalej i ciesz z tego.
Sklej jednego z dopasowanym kolorem retuszu - może Ci się spodoba, a może pozostaniesz w tej konwencji co teraz.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
15-09-09 21:00  Odp: [Galeria] Ciężki krążownik "Bolzano" 1:400 JSC
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Zgadzam się z Robertem Ś. - bardzo staranne wykonanie. A retusz sam przyjdzie z czasem. Sam kiedyś retuszowałem te małe okręty na czarno, żeby wyostrzyć krawędzie, ale... mi przeszło ;)

--
Pozdrawiam
___________________________

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024