FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-09-09 14:21  [Galeria] Niszczyciel "Halland" 1:400 JSC
marcino 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Witam!, To jest moje pierwsze wystąpienie na tym forum, więc na początku chciałbym sie przedstawić. Mam na imię Marcin mam 27 lat i mieszkam w Gdyni, modelalarstwem kartonowym zajmuję sie od prawie 16 lat, z dłuższymi i krótszymi przerwami. Sklejałem głownie modele z MM, z racji tego że były bardzo dostępne, i co tu dużo mówic; byly proste pod względem budowym w sam raz dla początkującego modelarza. Pamiętam swój pierwszy model który sobie kupiłem, był to Kawasaki Ki-61 Hien z MM rok 1993, w całości sklejony wikolem....:)To były czasy...:)na szczęście niedługo po tym odkryłem nowe kleje typu Hermol, Butapren, itp. i od tamtej pory sklejałem prawie wszystko co mi wpadało pod nożyczki;-) czyli samoloty,okręty,czołgi itp... Obecnie wiele mi sie w życiu zmieniło,jak równiez preferencje modelarskie...Od jakiegoś czasu jestem zwolennikiem modelarstwa kartonowego okrętowego, głównie w skali 1:400. Na początku chciałbym przedstawic model szwedzkiego niszczyciela "Halland" w skali 1:400, który wykonałem w zeszłym roku, oczywiście z firmy JSC

,

P.S. Prosze o komentarz i słowa kostruktywnej krytyki...:), na 1 zdjęciu w tle widoczny ORP "Wicher" z JSC, model wykonany w 2002r i zarazem moj pierwszy w skali 1:400...

--
Pozdrawiam, Marcin

 
14-09-09 14:32  Odp: [Galeria] Niszczyciel "Halland" 1:400 JSC
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Model wygląda bardzo ciekawie. mam jednak kilka uwag. Pierwsze to czarny retusz, który nie wygląda najlepiej. Wiem, niektórzy go stosują twierdząc, że lepiej taki niż żaden. Ja jednak uważam, że retusz powinien być dobrany kolorystycznie do malowanej części.

Kolejna sprawa to brak olinowania. Strasznie pusty przez to ten okręt. Może spróbuj to zmienić.

Ostatnia uwaga dotyczy relingów. Bardzo by się przydały. Model zyskuje wtedy na plastyczności. Są dostępne w tej skali papierowe relingi. Klei się je całkiem przyjemnie. maluje również.

--
pzdr
Kemot

 
14-09-09 17:56  Odp: [Galeria] Niszczyciel "Halland" 1:400 JSC
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Tomek, ale nie wiem czy jest sens robić relingi w 400 ...
jak przeliczyć to na oryginał, to tracę wiarę ;-), że tak hmmmm.. religijnie powiem :)
a już bardziej serio, po porównaniu relingów gotowych i robionych od podstaw to jednak dla mnie 400 powinna być albo bez relingów albo jednak z robionymi samodzielnie - ze zróżnicowaną grubością elemenów poziomych i pionowych, że tak to lamersko określę ;-)

a co do modelu - retusz pod kolor, olinowanie i juz bedzie lepiej...
i zapraszam na przyszły rok na Mistrzostwa Mikromodeli do Wielunia :)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
14-09-09 20:49  Odp: [Galeria] Niszczyciel "Halland" 1:400 JSC
adar 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jednak reling, nawet kartonowy trochę uatrakcyjni model. Do samodzielnego wykonania, trzeba mieć dobry wzrok i nietrzęsące się ręce:)

 
14-09-09 20:53  Odp: [Galeria] Niszczyciel "Halland" 1:400 JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Lubię takie małe kartonowe okręty. Model bardzo ładny.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
14-09-09 22:10  Odp: [Galeria] Niszczyciel "Halland" 1:400 JSC
marcino 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Dziękuje za cenne uwagi oraz opinie, ale szczerze mówiąc to wiedziałem czego moge sie spodziewać...:) Zacznijmy od czarnego retuszu: Swego czasu wszystkie swoje modele retuszowalem pod kolor,tzn: wszystkie krawędzie częsci malowałem albo farbkami plakatowymi, nawet akwarelami, czasami stosowałem farby matowe typu humbrol, jednak wymagało to troszke wprawy, i troszke tracilem z tym na czasie ( bo trzeba było czekac az wyschnie...:-( ) I dlatego z tego wszystkiego najbardziej spodobało mi sie retuszowanie elementów czarnym pisakiem olejnym (marker) czasem tuszem kreślarskim. Według mnie ten zabieg powoduje to ze wszystkie krawędzie są bardziej "wyostrzone"i model staje sie bardziej "kartonowy" :-) i w tej sprawie to jestem uparty i raczej już nie-reformowalny....:-) Sprawa olinowania i relingów : Hmm..powiem tak , że od pierwszego mojego modelu wykonanego w skali 1:400,to od razu wiedziałem ze nie będe wykonywał relingu i zadnego olinowania...:-)mając pewne doświadczenia z modeli okrętów w skali 1:200, podczas ich długotrwałych ekspozycji na półce to wiadomo że zawsze osiada na nich kurz. Mając w pamięci problemy wynikające z czyszczenia tychże modeli....to dla okręcików w skali 1:400 byłoby jeszcze gorzej....:-) to jest ten jedyny powód :-)

--
Pozdrawiam, Marcin

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024