FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-08-09 06:50  [Relacja] USS Oakland Modelik 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

No cóż pora na następną relacje ; ) jak już wiadomo z tytułu będzie nią ten oto okręt :

Na początek tradycyjnie okładka :

Gotowy szkielet:

Jako ze krążownik to już inna bajka niż niszczyciel postanowiłem wypełnić przestrzeń pomiędzy wręgami takim czymś :

I tak teraz sobie myślę co dalej z tym wypełnieniem czy kleić na to poszycie czy jeszcze coś z nim trzeba zrobić ?
Pozdrawiam Michał

--

 
20-08-09 12:43  Odp: [Relacja] USS Oakland Modelik 1:200
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

A jednak zgadłem co weźmiesz na warsztat następne :)
Szkielet jest na 2mm tektury ?

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (20-08-09 21:02)

 
20-08-09 15:45  Odp: [Relacja] USS Oakland Modelik 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Tak bo tak zaleca autor : )

--

 
23-08-09 10:43  Odp: [Relacja] USS Oakland Modelik 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Przyszła pora na pokazanie dosłownie moich wypocin nad kadłubem : )

Ogólnie jestem zadowolony z kadłuba oprócz dziobu. Jego skomplikowany kształt jak i to że dziobowe oklejki różnią sie odcieniem od pozostałych! sprawiło że wygląda jak wygląda. Dość dobrze wyszły mi pozostałe łączenia burt i myśle że połączenie pokład-burta które jest półokradgłe tez nie wyszło najgorzej : )
Pozdrawiam Michał

--

 
23-08-09 14:27  Odp: [Relacja] USS Oakland Modelik 1:200
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Model bardzo ciekawy tylko zdjęcia nieostre.

Pozdrawiam!

 
23-08-09 19:08  Odp: [Relacja] USS Oakland Modelik 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Jasiek niestety coś nie moge ustawić ostrości ;(
A oto dzisiejsze postępy
Podstawka:

Pas pancerny na burtach:

I wykończenie dziobu:


--

 
24-08-09 07:46  Odp: [Relacja] USS Oakland Modelik 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Dziś pokazuje próbnego Oerlikona

Myślę że zostawię go w takim wyglądzie jaki ma teraz od siebie dodałem tylko boczne pokrętło i obecnie składa się on z 25 części. Czy wam się podoba w takim stanie? Jeżeli tak to rozpocznę budowę kolejnych 15 jeżeli nie to proszę o uwagi : )

--

 
24-08-09 13:17  Odp: [Relacja] USS Oakland Modelik 1:200
kedzior25 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Co do Oerlikona to zdjęcia nie pozwalają dokładnie go ocenić. Kolor jest ciemny, obiekt słabo doświetlony i nie widać szczegółów. Na tych zdjęciach wygląda całkiem całkiem ale więcej nie da się powiedzieć. Jak chcesz oceny innych modelarz zrób lepsze zdjęcia, ale moim zdaniem najważniejsze jest jak Ty oceniasz swoje dzieło i czy jesteś zadowolony. Jak tak - rób kolejne tak samo. Jak nie - to w następnych popraw to, co Ci nie pasuje.
Co do kadłuba to nie jest źle, retusz wyszedł ok, ale dziobową część trochę za bardzo wymęczyłeś. No i zdziwiło mnie, że przykleiłeś mocowanie wałów bez wałów. Spasuje Ci się to wszystko? Ja przyklejałbym komplet i to pod koniec budowy, żeby się nie poniszczyły w stoczni. No chyba, że mierzyłeś i Ci pasuje.

--
Pozdrawiam, Przemo.
"Gneisenau" 1:300 z GPM,
W stoczni "Leberecht Maass" 1:200 z GPM

 
27-08-09 16:40  Odp: [Relacja] USS Oakland Modelik 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Wały były przyklejane z wałami ale do malowania zostały ściągnięte i powinny pasować : ) Przepraszam ze dopiero odpisuje ale zrobiłem sobie wakacyjną przerwę od wszystkiego ;) teraz wracam do robienia Oerlikonów
Pozdrawiam Michał

--

 
01-09-09 18:13  Odp: [Relacja] USS Oakland Modelik 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Robienie działek przeciwlotniczych zmęczyło mnie więc postanowiłem zrobić 1 poziom nadbudówki dziobowej i coraz bardziej mnie ten okręt osłabia :( szkielet nadbudówki w stosunku do oklejek jest o ok. 1mm za wysoki w tylnej części nadbudówki i jest mały problem ze spasowaniem z pokładem ponieważ białe pole pod nadbudówkę jest troszkę za wielkie i lekko wystaje :(


--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024