FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-08-09 10:57  [Galeria] Buzz Aldrin - astronauta z misji APOLLO 11
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Moje uszanowanie!
Przedstawiam model będacy powodem rozciągnięcia się w czasie relacji z budowy Fiata 621L. Ludzika ukończyłem już dawno, ale jakoś nie mogłem się zebrać, żeby zrobić galerię. Ci z forumowiczów, którzy uczestniczyli w czerwcowym WSMK'09 być może zawiesili na nim oko. Selenonauta powstał na podstawie kilkunastu zdjęć wyszperanych w necie (głównie ze strony http://www.apolloarchive.com/apollo_gallery.html). Jak to zazwyczaj przy budowie ludzików przyświecało mi założenie użycia jedynie papierowych i papieropochodnych surowców, choć koniecznym odnotowania wyjątkiem jest kulka od łożyska w miejscu głowy. Podstawka to ramka na zdjęcia (starannie dobrałem jej "dizajn", by kojarzył się z podbojem kosmosu;-) + fuga, a więc w sumie pomysł Mariusza. Skala to mniej-więcej 1:25.




A tu małe eksperymenty ze światłem:



Jeszcze unikatowa, jak dotąd utajniona przez NASA fotka z księżycowym znaleziskiem z pierwszego lądowania:



I oryginał. Chyba najsłynniejsze zdjęcie z misji- tę pozycję dałem mojemu ludkowi:




Tak się przypadkiem składa, że 20 lipca br. przypadła 40. rocznica pierwszego lądowania na Księżycu. W Stanach obchodzono ją zresztą bardzo hucznie. Tak więc chyba wybrałem stosowną chwilę na tę tematykę modelarską;) Pozdrawiam!

--

 
13-08-09 11:19  Odp: [Galeria] Buzz Aldrin - astronauta z misji APOLLO 11
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Brawo,brawo!
Cieszę sie dodatkowo,że mogłem podsunąć skromny pomysł...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-08-09 11:41  Odp: [Galeria] Buzz Aldrin - astronauta z misji APOLLO 11
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Widzę że też byłeś na księżycu bo w osłonie hełmu jest twoje odbicie jak robisz zdjęcie:-)
Fajny i bardzo nietypowy pomysł na model. Bardzo mi się podoba!

P.S: A może tak dorobić lądownik i zrobić dioramę z amerykańską flagą.

Pozdrawiam!

 
13-08-09 11:56  Odp: [Galeria] Buzz Aldrin - astronauta z misji APOLLO 11
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Mistrzostwo świata. Pomysł z kulką od łożyska genialny.
Sposób uwiecznienia przez Autora swojego wizerunku poprzez odbicie w szybie hełmu na pierwszym zdjęciu przypomniał mi wesołą historię pewnego czajniczka na Allegro... :-)

--

Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

Post zmieniony (13-08-09 13:38)

 
13-08-09 14:16  Odp: [Galeria] Buzz Aldrin - astronauta z misji APOLLO 11
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Kulka od łożyska! Proste=genialne :-)

A lądownik jest tu.

http://udonfact.hp.infoseek.co.jp/paper/down/lmdown.html

Trza by tylko przeskalować.

PS. Jeśli dobrze pamiętam, to "dziwne" ułożenie lewej ręki wynika z tego,
że w momencie robienia zdjęcia Aldrin właśnie... robił siusiu.
W swoich wspomnieniach napisał potem:
"Neil Armstrong był pierwszym człowiekiem, który chodził po Księżycu.
Ale ja jestem pierwszym, który się tam zlał w spodnie."
;-))

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
13-08-09 16:01  Odp: [Galeria] Buzz Aldrin - astronauta z misji APOLLO 11
mlody_modelarz 

Na Forum:
Galerie - 1
 

vwsmok napisał:

> Ale ja jestem pierwszym, który się tam zlał w spodnie."
> ;-))

Ho, ma się czym chwalić chłopina :D

--
Czołem!

 
13-08-09 16:06  Odp: [Galeria] Buzz Aldrin - astronauta z misji APOLLO 11
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Genialny model. A fota z groszem wymiata :))))) Brawo :)

--

 
13-08-09 16:16  Odp: [Galeria] Buzz Aldrin - astronauta z misji APOLLO 11
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Wspaniały pomysł i świtny model. Trochę niedoceniana tematyka a szkoda.

A tak apropos, to cała prawda o tym kto był pierwszy na Księżycu jest tutaj (było jeszcze z flaszką stolicznej ale NASA zniszczyła wszystkie kopie) :



JackuPlacku nie gniewaj się za wstawienie zdjęcia pod Twoją galerią ale nie mogłem się powstrzymać jak zobaczyłem właśnie to Twoje zdjęcie ze znaleziskiem.

--

 
14-08-09 09:58  Odp: [Galeria] Buzz Aldrin - astronauta z misji APOLLO 11
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Gratuluję pomysłu i wykonania!
Pomysł z kulką - bomba!!!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
14-08-09 12:17  Odp: [Galeria] Buzz Aldrin - astronauta z misji APOLLO 11
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Fajno, że się szanownym kolegom podoba. Co do odbicia w szybie hełmu to jest chyba mniej kontrowersyjne niż to w czajniczku z Allegro;-) Lądownika kleić nie chcę, bo uważam, że jest nieprawdopodobnie brzydki. Przyznaję jednak, że model z linku zapodanego przez Smoka jest całkiem całkiem! Jasiek, do takiej dioramki musiałbym jeszcze chyba dorobić drugiego astronautę- nie chce mi się!!!;-)
Klejus, a dlaczego ja się mam gniewać? Fajna fotka! Że też ja nie wpadłem, żeby mu zdjęcie zrobić z kopiejką, a nie z groszem:-)

To może jeszcze parę zdjęć z budowy, aby nie było wątpliwości, że to model kartonowy;-)




I kulka od łożyska potraktowana szlifierką kątową (głowa z całą kulką haczyłaby o plecak) i wtępnie oklejona elementami hełmu:



To chyba wszystko. Pozdrawiam!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024