FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-08-09 00:01  [Relacja] Wakacje, czyli japończyk na plaży
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Wakacje, trochę luzu ale coś trzeba robić. Postanowiłem zająć się modelem czegoś innego niż czołg. Od jakiegoś czasu straszyła mnie rozgrzebana dioramka do japońskiej tankietki Type 94 Te-Ke i w końcu przemogłem się i postanowiłem coś z nią zrobić.
Jakiś rok temu pozostawiłem coś takiego:


Podstawa to kawałki paneli podłogowych. Na to nakleiłem kawałek płyty gipsowej i paski styropianu. Po wstępnym ukształtowaniu (pagórek i plaża) na całość nakleiłem kilka warstw ręczników papierowych. Do klejenia użyłem mieszanki wikolu, mąki ziemniaczanej i farbki dla nadania koloru. Piasek to kasza manna przyklejona tą samą mieszanką wikolu. Pnie palm to gałązki orzecha laskowego owinięte drutem i oklejone elastyczną taśmą malarską. Liście palm są wycięte z folii aluminiowej do której doklejone są ogonki (drut miedziany). Orzechy to pestki z czereśni.

Zamysł mam taki: w jednym z narożników ma być kawałek morza, w drugim jakaś skała lub pagórek a w tle trochę różnych roślinek, trawy i tak dalej. Na plaży ma stać ta tankietka, troszkę podniszczona i zakurzona. Co z tego wyjdzie to zobaczymy. Na pewno czegoś się nauczę a parę pomysłów sprawdzę.

Na pierwszy ogień poszło morze. Do "produkcji" wody użyłem masy Vallejo Still Water. Nałożyłem kilka warstw tej masy i "zatopiłem" kilka kamieni i liść palmy. I oczywiście pierwszy błąd i nauczka. Masa ta musi wysychać w temperaturze pokojowej. Ja chcąc przyspieszyć twardnienie wystawiłem ją na słońce i jedna warstwa zmętniała. Może fale jakoś to przykryją. Ale do tego podejdę później.

W drugim rogu dokleiłem "skałę" a palmy wzbogaciły się o mały pióropusz, gdzie później dokleję orzechy. Całość, po złożeniu wygląda tak:





Wydaje mi się, że podstawa i największe elementy są gotowe. Pora na roślinki.

Opinie, sugestie i komentarze mile widziane.

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
05-08-09 08:28  Odp: [Relacja] Wakacje, czyli japończyk na plaży
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witaj!

Wygląda bardzo ciekawie. Lubię takie patenty w rodzaju Twoich pni palmowych, czy liści. Zastanawiam się, czy do wody nie powinieneś dodać niebieskiego pigmentu.
Ogólnie bardzo lubię dioramy, sam model wydaje się martwy, a ożywa na dioramie.

Pozdrawiam
Mariusz

 
05-08-09 10:38  Odp: [Relacja] Wakacje, czyli japończyk na plaży
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Bardzo ciekawy projekt. Podoba mi się sposób w jaki wykonałeś poszczególne elementy, nie są to już gotowe produkty ale Twoja własna inwencja twórcza i własnoręczne wykonanie.
Sama tankietka jest mała, ale na tej dioramie zdecydowanie jej pozycja jest podkreślona.
Brawa za pomysłowość.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
12-08-09 13:54  Odp: [Relacja] Wakacje, czyli japończyk na plaży
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Popatrzyłem, pokombinowałem i narysowałem. Po wycięciu, kształtowaniu i klejeniu mam nowe roślinki z ciepłych krajów. Może nie są najpiękniejsze ale mam :)







Roślinki są różnych rozmiarów, więc będę mógł nimi trochę pożonglować na dioramce. Teraz je sobie pomaluję i będę mógł powoli uzupełniać moją plażę i dżunglę.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
12-08-09 23:27  Odp: [Relacja] Wakacje, czyli japończyk na plaży
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

A te roślinki to przypadkiem nie są laserem wycinane? Bo one są takie nadpalone na krawędziach... Ale ogólnie bardzo fajnie się prezentują. Czekamy na więcej :)

--

Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

Post zmieniony (12-08-09 23:28)

 
13-08-09 10:12  Odp: [Relacja] Wakacje, czyli japończyk na plaży
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Przypadkiem tak, wycinane laserkiem.

--

Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

Post zmieniony (13-08-09 11:31)

 
19-08-09 09:13  Odp: [Relacja] Wakacje, czyli japończyk na plaży
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Pomalowałem w końcu moje roślinki jak na razie tylko jasno-zielonym. Rozpocząłem też "sadzenie" drobiazgów w jednym z narożników podstawki. Nie mogłem się powstrzymać i te większe roślinki wstępnie poukładałem na dioramie. A wszystko wygląda tak na tą chwilę:








Na roślinki ponanoszę jeszcze troszkę innych odcieni koloru zielonego i żółtego. Na koniec pomaluję wszystko lakierem bezbarwnym, żeby się one nie świeciły tak jak teraz. Mam też zamiar "posadzić" troszkę trawy i innych drobiazgów tu i tam. Ale mam drobny problem – nawalił mi aerograf. Rozpadła mi się uszczelka pod głowicą i nie jest możliwe malowanie nim. Chyba czeka mnie kolejny wydatek :(

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
19-08-09 11:10  Odp: [Relacja] Wakacje, czyli japończyk na plaży
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Myślę,że nie byłoby błędem, gdybyś przybrudził podłoże jakimiś suchymi patykami,sychymi liśćmi i tp odpadami walającymi sie pod nogami na brzegu dżungli i plaży...
Teraz wygląda,jakby Japończyk dokładnie wokół siebie pozamiatał... ;-)
Ale i tak fajnie wygląda!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-08-09 15:05  Odp: [Relacja] Wakacje, czyli japończyk na plaży
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Sporo jeszcze pracy przede mną. Oczywiście nie zostawię tego "piasku" takim czystym jakim jest on teraz. Jesienią zeszłego roku zrobiłem małe zapasy różnego rodzaju liści, nasion, kwiatów i patyczków. Niektóre z tych "śmieci" wykorzystam tutaj.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
20-08-09 10:56  Odp: [Relacja] Wakacje, czyli japończyk na plaży
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Cool... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024