FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
11-08-09 00:11  [Relacja/Galeria] King George V (AH)
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ratunku!!!
Dwa tygodnie temu zacząłem budowę King George V i dzisiaj na etapie przyklejania pokładu do szkieletu zrobiłem straszną głupotę. Pokład nakleiłem na tekturę grubości jednego milimetra (użyłem kleju szewskiego), a następnie całość wikolowatym do szkieletu i... po godzinie wszystkie miejsca styku odznaczyły się jako paskudne żebra- nie wiedziałem, że ten wikol będzie taki mocny. Co mam zrobić? przyklejać paski tektury od spodu, jakoś wypchnąć powierzchnię? Nie chcę tak szybko zakończyć budowy, więc proszę, pomóżcie!!! pozdrawiam, Tomek

Post zmieniony (15-09-19 20:50)

 
11-08-09 13:13  Odp: [Pytanie] Pomocy katastrofa na pokładzie
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zdjęcia są kiepskie, bo musiałem robić pod światło, żeby krowie żebra były widoczne:-(

Tak wygląda w całej okazałości. Naprawdę szkoda mi wyrzucać Jerzego- wszystko tak ładnie spasowane...

A tego próbowałem przy wypychaniu pokładu: podklejanie tekturą 2 mm i podpieranie patyczkami od szaszłyków.

Oczywiście nie pomogło. Ratujcie!!!

 
11-08-09 13:20  Odp: [Pytanie] Pomocy katastrofa na pokładzie
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki Stachu48, Twoja rada jest dobra, ale strasznie drastyczna ( wikol trzyma się mocno pokładu i pewnie coś uszkodzę), więc pozostawię ją jako ostateczność. Pozdrawiam

 
11-08-09 14:53  Odp: [Pytanie] Pomocy katastrofa na pokładzie
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nowej wycinanki to na pewno nie kupię (nie mam więcej pieniędzy), ze skanów też nici bo moja drukarka jest przedpotopowa. Zatem zaczynam odcinanie pokładu, trzymajcie kciuki. A i jeszcze jedno, pokład zwilżyć wodą od strony deskowania, czy od spodu?

 
11-08-09 15:37  Odp: [Pytanie] Pomocy katastrofa na pokładzie
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki wszystkim za pomoc. Jeśli operacja się uda, to wrzucę jakieś fotki:-)

 
12-08-09 11:19  Odp: [Pytanie] Pomocy katastrofa na pokładzie
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Hej, udało mi się odciąć pokład bez większych uszkodzeń. Teraz spokojnie leży pod stertą ciężkich tomiszczy. Wszystko wskazuje na to, że będzie nadawał się do kolejnego przyklejenia. Jeszcze zastanawiam się nad rodzajem kleju, do wyboru mam: jakiś polimerowy, butapren i kropelkę. Wstępnie skłaniam się do cyjanokrylu, ale co o tym sądzicie? - nie chcę ponownie bawić się w chirurga:-)

 
21-08-09 21:06  Odp: [Pytanie] Pomocy katastrofa na pokładzie
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Cześć, zgodnie z zapowiedzią zamieszczam fotki obecnego stanu Jerzego. Pokład przed ponownym powędrowaniem na swoje miejsce poleżał dwa dni pod książkami i wyszło mu to na dobre- pozostały jedynie miejscami minimalne odznaczenia po żebrach :-) Od ostatniego niemiłego zajścia kleję już tylko budasiem i miejscowo kropelką.
Od ostatniego wpisu przybyły już prawie wszystkie burty, a zresztą zobaczcie sami!

Czy tylko ja mam wrażenie, że to pytanie o pomoc przeradza się w mini relację?

 
30-08-09 18:16  Odp: [Relacja] King George V (AH)
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam,
Po długim zastanawianiu się doszedłem do wniosku, że dobrze byłoby założyć relację z budowy mojej łupinki. Decyzję podjąłem dopiero teraz, gdyż wcześniej nie byłem pewien, czy uda mi się poprawnie wykonać kadłub- wszak przecież to podstawa. Powiem krótko, kadłub jest bez zarzutu (oczywiście dla mnie). Klejony metodą burty- dno na styk i jak na mój pierwszy raz to jestem z efektu strasznie zadowolony:-) Wygląda to świetnie, ale jest niezwykle pracochłonne, w moim przypadku prawie dwa tygodnie. Musiałem przez przypadek skrócić pokład, bo burty i dno wystawały o jakieś cztery milimetry, a oprócz tego wszystko pasowało idealnie. Do ostatecznego zakończenia kadłuba pozostały: drabinki, napęd, pas demagnetyzacyjny i wykończenie kluz; a potem nadbudówki:-) pozdrawiam

 
30-09-09 15:21  Odp: [Relacja] King George V (AH)
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam,
Minął blisko miesiąc od ostatniego wpisu, w tym czasie sporo się działo przy KGV. Udało mi się skończyć kadłub, a następnie od razu wziąłem się za nadbudówkę główną. Dotychczas ulepiłem trzy poziomy ( na zdjęciach wszystkie są jedynie przyłożone na "sucho"). Największe problemy mam jak zwykle z relingami, równe uformowanie poziomych części graniczy z cudem, a i przy okazji gną się pionowe:-( Może powinienem spróbować z inną grubością drucików (obecnie używam 3,5 i 2,0 mm), albo nawet materiałem. Obecnie maluję humbrolem, ale za długo schnie (krycie też nie najlepsze i muszę trzy razy nakładać farbkę) i chyba wrócę do akrylów. Nie wiem też jak wykonać równe drabinki, może podalibyście jakiś sposób?
Zmieniłem format zdjęć na mniejszy, mam nadzieję, że zmieszczą się w ekranie:-)




Post zmieniony (30-09-09 19:28)

 
11-10-09 12:27  Odp: [Relacja] King George V (AH)
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Próbowałem wykonać drabinki z cienkiego drutu, ale nie miałem do tego cierpliwości. Dlatego postanowiłem, że kupię fototrawione, ale znalazłem tylko takie:
http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=78
Można gdzieś dostać takie cudo bez trap w jednym zestawie?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024