FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 
30-05-10 16:25  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Panie Andrzeju....pieniądze to ostatnia rzecz o jaką mi się rozchodzi.

Pozdrawiam !

 
30-05-10 16:58  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Panie Andrzeju, ja tu wystąpiłem jako klient zarówno pana wydawnictwa, jak i pana Piotra Walo. Ja odniosłem się do sytuacji, która wystąpiła pomiędzy tymi dwoma wydawnictwami. Pan przytoczył kolejny przykład, że wydawnictwo WAK wiedząc o projekcie Lightninga również go wydało, według mnie to też nie fair. Niestety ja nie znam tak szczegółowo historii zatargów pomiędzy wydawnictwami. Teraz pojawiło się powtórzenie dwóch z rzędu modeli tego samego wydawnictwa, a to chyba normalny zabieg nie jest. Nic mi pan nie musi udowadniać, chciałem aby pan się do tego jakoś odniósł bo już takich przypadków w historii kilka było. Podjął pan dyskusję i za to chwała. Jeśli aż tak mozno pana uraziłem swoimi wypowiedziami to przepraszam. Mimo wszystko zdania nie zmienię, to nie fair z pana strony. A czy się z tym pan zgadza czy nie, to szczegół. I tak każdy będzie robił co uzna za stosowne. Pozdrawiam.

 
30-05-10 17:02  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Panie Przemku,
pozostaje mi więc pogratulować p.Walo, że otrzyma projekt za niską cenę, co z pewnością przełoży się na cenę końcową zeszytu.
Panu rozchodzi się pewnie o to, że dubluję temat MH - tak to rozumiem. Pragnę zauważyć, że Pan też projektował z myślą o wydaniu model (Stug IV, a słyszałem o Tiger I), który był (i jest) już na rynku i wówczas to Panu nie przeszkadzało. Stosując pańskie kryteria - Panu wolno dublować projekty, a mnie nie.
A co do Projektanta 1, o którym Pan wspomina - wie Pan tylko tyle, ile usłyszał od Niego i p.Walo. No przecież nie powie nikt, że poszedł "na kasę", choć nie tak dawno czytałem wpis, jak to mało zarabiają projektanci modeli kartonowych.
Pozdrawiam
A.Haliński

--

 
30-05-10 17:16  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

A mi się wydaje że problemem nie jest to że pan wydał Shidena panie Andrzeju, tylko to w jakim czasie go wypuścił na rynek.

--

 
30-05-10 17:30  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dombrek, jaki czas by to nie był - nie będzie dobry. A wszystko co zrobimy będzie nie fair, bo zawadzać będzie innym. Czy p.Bogusz wiedział o naszym P-38 tego nie wiem - wiem, że wiedział o nim autor P-38H i tak to ująłem. Nie ma chyba sensu przedłużanie tej dyskusji - co miałem powiedzieć, powiedziałem.
Pozdrawiam
A.Haliński

--

 
30-05-10 17:37  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Panie Andrzeju...StuG IV jest....ale jakiej jakości ? Proszę...

Dodatkowo jest bez wnętrza a mój będzie je posiadać.

To samo tyczy się Tigera I - nie ma na rynku porządnego, godnego uwagi modelu tego czołgu. Co model to bez wnętrza...i wiele szczegółów jest błędnie rozrysowanych.

Aktualny Tiger I z wnętrzem na rynku to już nie ta epoka...

Pomijam że wyżej wymienione modele są na rynku bardzo długi czas. I nowe opracowanie tego samego tematu po kilka latach porównuje Pan do dublowania świeżych tematów na rynku ?

Pzdr

Post zmieniony (30-05-10 17:40)

 
30-05-10 17:45  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Polecam zatem ostatni wpis (Zetpta z 30-05-10 11:26) z wątku AH - majowe nowości: N1K2-J Shiden-Kai, Bf-109 F-2
Zgodzę się tu z Panem, p.Przemku W. - liczy się jakość.
Pozdrawiam
A.Haliński

--

Post zmieniony (30-05-10 17:48)

 
30-05-10 17:59  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Zetpt napisał mądrze panie Andrzeju, ale jest jedno ale. Niech tematy się powtarzają, ale na przestrzeni kilku lat a nie miesięcy. Jeśli model się zestarzał i jest już konstrukcyjnie słaby względem dzisiejszych wydań, to należy wręcz taki temat podjąć. Ale nie wypuszczać modeli bardzo podobnych do siebie pod względem zaawansowania na przestrzeni tak krótkiego czasu. Bardzo trafnie ujął to PrzemekW. A gwoździem do dyskusji była pana zapowiedź okrętu, który na dniach dopiero ma ukazać się u konkurencji. Czyli ewidentnie jest to danie sygnału kupującym żeby poczekali bo mój będzie lepszy. I o to wydaje mi się wszyscy mamy pretensje, między innymi i ja. Niech pan zobaczy ile frajdy modelarzom dała zapowiedź samolotu Helldiver, jednak można.

Post zmieniony (31-05-10 07:33)

 
30-05-10 18:08  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Patrząc na to wszystko z punktu zwykłego sklejacza model kartonowych wydaje mi się, że sam pan sprowokował to całe zamieszanie. Głównym problemem jak już wspomniałem jest to, iż wydał pan model identycznego samolotu zaraz po innym wydawnictwie. Moim skromnym zdaniem gdyby ten Shiden byłby N1K1-J, nie doszło by do tego typu sytuacji. Dodatkowo zyskałby pan klientów posiadających już Shidena z Model Hobby chcących mieć obie wersję, a tym samym uniknąłby fali krytyki. Wilk byłby syty i owca cała.
Nie przypominam sobie podobnej reakcji ze strony modelarzy po wydaniu Buffalo, a przecież nieco wcześniej ukazał się w "Kartonowej kolekcji" bardzo dobry model tego samolotu, tyle że w innej wersji.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (30-05-10 18:14)

 
30-05-10 18:22  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Wiśniowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

To ja zadam pytanie Panu Andrzejowi odnośnie Shidena, czemu tym razem wydawnictwo zrezygnowało z waloryzacji modelu (np. okopcenia, zabrudzenia) ?

--
Pozdrawiam! Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024