FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
23-07-09 14:15  [relacja] USS Helena - Dom Bumagi
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witam, aby mojej HMS Colombo nie było smutno rozpocząłem na modelarni pracę nad USS Helena. Nie myślałem o zakładaniu relacji z jej budowy, ale kilku "zapaleńców amerykańskiej twórczości morskiej";-) skutecznie mnie do tego namówiło. Nie będzie to raczej szybka relacja, ale to nie nowość;-) Liczy się frajda z samego sklejania - nie ważne jak długo.
Model postanowiłem lekko "przypruszyć" farbką oraz suchymi pastelami. Nie jestem zwolennikiem super czystych modeli, ale to oczywiście rzecz gustu.
W modelu zastosowaniu dobry karton, ale szkielet wycięty laserem "made in Dom Bumagi" już nie jest fantastyczny. Nie znaczy to że jest zły, ale... w porównaniu z laserkami dostępnymi na naszym rynku (Drafmodel, GPM, ANSWER) - ten pozostawia wiele do życzenia. Jest za bardzo nadpalony, a w niektórych miejscach gdzie powinien być przepalony - nie jest. To są oczywiście drobiazgi z którymi każdy poradzi sobie bez większych problemów. Spasowanie szkieletu jest rewelacyjne. Tutaj złego słowa nie wypowiem. Przeglądając arkusze w 2D odniosłem wrażenie, że elementy burt były lekko przebarwione. Potwierdziło sie to kiedy złożyłem je w jedną całość. Wtedy zdecydowałem że będę malował je aerografem (ale z minimalną ilością farbki). raczej chciałem zaprószyć poszycie niż je zamalowywać. Przed tą czynnością naniosłem sproszkowaną suchą pastelkę (brąz) imitując miejsca zacieków.
Poszycie denne również malowałem, ale nie szpachlowałem go. Przykleiłem czarny pas na linii wodnej.
Do modelu używam blaszek i lufy oferowanych przez GPM. Niezły dodatek;-)

Poniżej kilka fotek na gorąco... choć nie w tej kolejności co trzeba, ale o tym w następnej odsłonie...;-)







pozdrawiam słonecznie;-) Łukasz

--

 
23-07-09 14:23  Odp: [relacja] USS Helena - Dom Bumagi
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Lazarus - masz może skany samolotów do "Helenki" ?

--
Pozdrawiam

 
23-07-09 14:25  Odp: [relacja] USS Helena - Dom Bumagi
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Skanów nie mam, bo go nie skanowałem;-)

--

 
23-07-09 14:31  Odp: [relacja] USS Helena - Dom Bumagi
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Ale samolotów mam nadzieję nie robiłeś jeszcze ? :)

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (23-07-09 14:31)

 
23-07-09 14:31  Odp: [relacja] USS Helena - Dom Bumagi
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Na deser je zostawiłem;-)

--

 
23-07-09 14:46  Odp: [relacja] USS Helena - Dom Bumagi
jama 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Właśnie zastanawiałem się czy rozpocząć relację ale jeżeli już jest to nie będę (jestem mniej więcej na tym samym etapie).
Czy tobie spasowały cyfry oznaczenia głębokości ponieważ ja miałem ok 1,5mm przesunięcia i musiałem skrócić lekko pokład.

--
jama

 
23-07-09 14:55  Odp: [relacja] USS Helena - Dom Bumagi
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Jama - nie krępuj się - PRZYŁĄCZ SIĘ DO MNIE! Będzie wesoło;-)) U mnie pasowało wszystko bezboleśnie...

--

 
23-07-09 16:12  Odp: [relacja] USS Helena - Dom Bumagi
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Swietnie Lukasz ,ze sie zaraziles okretami !! Drugi ladny okret w Twoim wydaniu.......ho,ho bedzie na co popatrzec ! Kadlub prezentuje sie bardzo ladnie......pomysl z "przypruszeniem "........super. Szkoda ze USS Helena nie ma kamuflazu ,prezentowala by sie jeszcze lepiej (USS Oakland z Modelika ,jest mi tez za "jednokolorowy) Zycze powodzenia i zadowolenia wczasie budowy.Pozdrawiam Krzysztof.

--

W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

Post zmieniony (23-07-09 16:47)

 
23-07-09 16:13  Odp: [relacja] USS Helena - Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Cieszę się, że wykonałeś oba pancerze burtowe, teraz kadłub nabrał tzw "kompletacji" ergo wszystko jest na swoim miejscu no i wygląda bardzo fajnie. Mimo, że moja Helena będzie się ślimaczyć znacznie dłużej od Twojej to dzięki Twojej pracy wpadłem na koncept coby z tym kadłubem zrobić bo wcześniej miałem wątpliwości, czy oba pancerze wykonywać. Teraz widać, że jest to możliwe bez wykorzystywania dwóch wycinanek, ale też bez malowania.

Za to za późno wpadłem że możnaby wykonać ruchomą windę w hangarze lotniczym na rufie, oraz małą aranżację wnętrza hangaru: swój już skleiłem jak wycinance na amen. Jak mi się coś nowego "wpadnie" to na pewno podzielę się coby Helenki wzbogacić.

Powodzenia i dobrej zabawy!

--
Sven

HMS Ark Royal

 
23-07-09 17:12  Odp: [relacja] USS Helena - Dom Bumagi
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Piękny kadłub jak narazie świetnie : )

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024