FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 46Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
14-11-09 15:40  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam.

W Hiei wolno stawiam nadbudówkę. Zastanawia mnie kwestia stanowisk p-lot na drugim poziomie.

Wydaje mi się, że model Hiei jest projektowany głównie na podstawie planów z Profili Morskich. W Małym Modelarzu tak rozwiązano sprawę w/w stanowisk:



Koło (cz.7) jest owinie (cz.7a - zewnętrzna i wewnętrzna strona obudowy) i tworzy podstawę otwartego od góry walca.
W Profilach Morskich znajduje się rzut z góry i boku, na którym nie ma samego zestawu p-lot i nie wiadomo jak jest umieszczony (na jakiej wysokości od właściwej podłogi poz 2.). Nic nie wskazuje na to, że cz.7 powinna być podłogą a nie sufitem takiego walca.

Czy projektant popełnił błąd w interpretacji? Czy z teoretycznego punktu widzenia zestaw p-lot nie miałby większej swobody ruchów znajdując się wyżej tzn.będąc mniej ograniczany przez osłonę poziomu 2? Co o tym sądzicie? A może ktoś z Was skleił już nadbudówkę dziobową, zamontował zestawy p-lot i może wypowiedzieć się czy wykonanie wg MM nie chowa ich całkowicie za osłoną?

--



Post zmieniony (14-11-09 15:42)

 
17-11-09 01:58  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam

Skoro dręczy mnie bezsenność, to napiszę co słychać u "HIEI" 1/300

_________________________________


Powoli rozrasta się nadbudówka dziobowa.



Przybyły kolejne ściany i oszklenie na poziomie 1. Dodatkowo w tylnej części dorobiłem poręcz a jedne z drzwi zostały otwarte, wnętrza nadbudówki nie będzie, wiec zostało zamalowane na czarno. Wykonałem także schodki wraz z poręczami prowadzące z pokładu na poz.1



Wyprodukowałem trały z osprzętem.
Podstawy zostały przewiercone, i przerobione tak by w przekroju przypominały dwuteownik (lub jak ktoś woli literę „I”)



Żurawie – tu postanowiłem poeksperymentować i sprawdzić, czy uda mi się je wykonać tak by bardziej przypominały oryginały. Dolna część przybrała postać stożka mocowanego do burty dwoma obejmami. W miejscu łamania ramienia pojawił się element przypominający motylek. Ramię zostało przerobione tak by w przekroju imitowało dwuteownik – tu pomógł drut 0,3 i cieniutki papier (żurawik ma zwężać się ku końcowi, więc drut jest tylko ¾ długości a reszta trzyma się sztywno na Cyjanopanie).



Trał – został przerobiony, pojawiła się na nim drutologia, otwory we wzmocnieniach oraz kilka dodatkowych elementów.



Zwaloryzowałem poziom 1 dodając wentylatory.
Powstały: „grzybki” w ilości 4 szt. - zamontuje na nich jeszcze pokrętła



Dwa większe wentylatory po bokach drugiego poziomu



Jeden mały wentylator w tylnej części po lewej stronie.



Skrzynki po obu stronach nadbudówki znalazły się na miejscach




Drugi poziom powstaje etapami. Najpierw musiałem zbudować go bez przyklejania na stałe „sufitu”, pomalować i polakierować, a następnie zdjąć „sufit” wkleić oszklenie i przystąpić do wykańczania. Zamieniłem szarą podłogę na linoleum – tak jak na pokładzie samolotowym, pasy przedzielane żółtym/złotym drutem imitującym listwy.



„Falochrony” – osłony postanowiłem uplastycznić dodając im wygięcie. Miałem do wyboru naklejenie cienkiego drutu na górnej krawędzi lub ręczne kształtowanie. Wybrałem drugie rozwiązanie. Nie jestem zwolennikiem BCG. Nie potrafię nim kleić, ale muszę przyznać, że w przypadku kształtowania wywinięcia BCG i wykałaczka (lub inna rurka) okazały się nieocenione. Oczywiście musiałem przewidzieć zmianę wymiaru (wysokości) – dodanie około 0,5mm na wywinięcie.
Dokleiłem także wzmocnienia.



Drabinki z poziomu pierwszego na drugi.



Nie mam zamiaru walczyć z pasowaniem otworów przez które przechodzą słupy podtrzymujące podłogi i galeryjki na poszczególnych poziomach, wiec w większości przypadków słupy zostaną pocięte na krótsze lub dłuższe fragmenty i montowane osobno.
Tak zrobiłem w przypadku dwóch bocznych masztów i podpór dalmierzy. Masztu głównego na tym etapie nie wklejam, nie ma sensu (nie widać go – jest wewnątrz nadbudówek) Z montażem tylnej części masztu jeszcze chwilę poczekam – wymyśliłem sobie, że jakoś muszę chwytać nadbudówkę bez utłuszczenia jej palcami do czego idealnie nadaje się wewnętrzna ściana (łuk zasłaniany w przyszłości przez barbetę „B”) i niezabudowany tył nadbudówki




Na koniec kilka zdjęć całości. Brakuje drabinek na w połowie długości pierwszego poziomu, kół ratunkowych, pokręteł na "grzybkach", małego pomostu na tyłach poziomu 2, oraz nie są przyklejone trapy prowadzące z pokładu głównego na pokład pierwszego poziomu.





Na dziś to tyle, zmykam spać.



Post zmieniony (17-11-09 02:03)

 
17-11-09 08:03  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Coraz bardziej podziwiam Cię za to że tak doskonale radzisz sobie z drobnymi elementami.

--
Pozdrawiam!

 
17-11-09 08:24  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I to wszystko w 1:300... no nieźle, całkiem nieźle :)))))

--

 
17-11-09 08:42  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Majstersztyk... Naprawdę aż miło popatrzeć...

 
17-11-09 09:18  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

To jest skala 1:300???o ja Cie, nie wierze normalnie, rewelacja

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
17-11-09 10:11  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

na zbliżeniu widać duże szczeliny w deskowaniu pokładu, a jak w realu? będziesz to jakoś jeszcze wykańczał? detale robisz powalające
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
17-11-09 12:59  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Systematycznie oglądam i podziwiam. Bo jest co. I to wszystko w 1:300. Piękne szaleństwo.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-11-09 14:25  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rewelacja! Trzymaj tak dalej, a wyjdzie Ci wspaniały model pięknego okrętu.

Pozdrawiam

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-11-09 12:49  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dziękuje wszystkim za ciepłe słowa.

QN - miło to usłyszeć. Może i szaleństwo, ale gdy zaglądam do Twoich relacji, muszę stwierdzić, że nie jestem ani jedynym, ani największym pacjentem tego szpitala psychiatrycznego :)

Pol - W kwestii deskowania: Czy bardzo widać realu? Hmm... zależy jak bardzo chce się zobaczyć. Wydaje mi się, że szczeliny chowają się w gąszczu, dodatków, relingów itp. Makro wyciąga wszystkie niedoskonałości, gołym okiem wygląda lepiej. Czy będę coś z tym jeszcze robił? Nie. Zrywanie desek nie wchodzi w grę, a retusz mógłby narobić więcej szkód niż pożytku. Pokład jest już pomalowany lakierem matowym, a nadbudówka sklejona.
Wykonując w ten sposób deskowanie chciałem osiągnąć kilka celi:
- zmierzyć się z pierwszą w życiu waloryzacją pokładu.
- pozbyć się monotonii wycinankowego, żółtego pokładu
- wprowadzić fakturę i podział desek
- chciałem, by "metalowy" (precyzyjniej - szary) pas okalający pokład był nie na równi, nie pod ale nad deskami.
To udało mi się zrealizować, a efekt mnie zadowala. Jednak idąc drogą ultra-superrealizmu, w skali 1/300 moje deskowanie jest nie do przyjęcia.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 46Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024