FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 44 z 46Strony:  <=  <-  42  43  44  45  46  ->  => 
18-03-12 19:42  Odp: [Relacja/Galeria] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Czekałem, czekałem i się doczekałem!!! Gratuluje pięknego modelu i wspaniałej galerii końcowej która w 100 % odwzorowuje kunszt prawdziwego modelarstwa na najwyższym poziomie.
Wiem że kolejny model będzie jeszcze lepszy choć sobie tego nie wyobrażam i nie wiem co można by było zrobić lepiej ale Ty wiesz i to najważniejsze.
Tak więc jeszcze raz gratuluje i czekam na kolejny piękny model w Twoim wykonaniu.
Pozdrawiam Witek

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
18-03-12 22:18  Odp: [Relacja/Galeria] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
sina2   

aby na pewno nie jest to prawdziwy okręt ;-) , jestem pod wrażeniem

 
19-03-12 07:31  Odp: [Relacja/Galeria] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Bardzo dziękuje wszystkim za tak miłe podsumowanie mojej relacji. Kilka lat spędzonych przy Hiei wspominam ciepło nie tylko dzięki modelowi ale także dzięki pogaduszkom na forum.
Na Konradusie udziela się wielu modelarzy, którzy nie takie rzeczy jak Hiei prezentowali i cuda jeszcze pokażą. Ich pojawienie się w mojej relacji było dla mnie zaszczytem i motywacją do pracy.

Pozdrawiam
Tomek

PS. Przemku80, z żaglowcem będzie ciężko, bo w 1/300 dziwnie się prezentują ;)

 
19-03-12 10:01  Odp: [Relacja/Galeria] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Widziałam Hieia na żywo kilka razy. Za każdym razam siadałam przed gablotką i gapiłam się jak sroka w gnat.
I mam nadzieję na kolejną okazję.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-03-12 10:14  Odp: [Relacja/Galeria] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Gratulacje. Myślę że jest to niedościgniony wzór wykonania modelu.Chylę czoła.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
19-03-12 19:57  Odp: [Relacja/Galeria] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Chciałbym umieć tak malować jak Ty. Wielu zdaje się że brak umiejętności klejenia kartonówek można zakryć tonami szpachli i farby, ale tak na prawdę malowanie wymaga jeszcze więcej umiejętności by efekt wyszedł jak Tobie: model wygląda jakby był z plastiku. Osobiście nie odważyłbym się malować model bo po prostu nie wyszłoby mi to. W dodatku pędzelkiem a nie aerografem. Świetnie to wygląda.

Tak na marginesie odłam malowanego w zupełności modelarstwa kartonowego bardziej jest zbliżony do skratch-buildingu i tak na prawdę nie ma znaczenia z jakiego materiału model wykonamy. Ale cieszę się, że nie uciekasz do sktatchowców. A tak nieśmiało zachęcam: może jakiś model kartonowy nie malowany? Efekt co prawda pewnie nie wyszedłby taki jak tutaj, ale może spróbujesz?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
20-03-12 14:08  Odp: [Relacja/Galeria] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Całe szczęście, że wstawiłeś to ostatnie ujęcie, bo nikt by Ci nie uwierzył że to zdjęcia modelu tylko rendery z jakiegoś Rhino...

A jak sobie pomyśle, że kolejny model zazwyczaj jest lepszy od poprzedniego, to aż "strach się bać!".

--
pzdr
Kemot

 
20-03-12 17:28  Odp: [Relacja/Galeria] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Niesamowite, brak mi słów, naprawdę pokazałeś klasę. Gratuluję.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
21-03-12 09:16  Odp: [Relacja/Galeria] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

To ja przyłączam się do podziękowań dla Twojej najpiękniejszej połówki, że wytrwała w trójkącie z Hiei:). Dzięki temu i Twojemu niezwykłemu – nie bójmy się użyć tego słowa:) - kunsztowi - mogliśmy cieszyć się świetną relacją i kapitalnym modelem. Ciekawym co zrobiłbyś w nim inaczej. Że pokład tak? No nawet jeśli, to ciekawe co jeszcze.

Mam nadzieję, że będzie jakaś nowa relacja. Jakakolwiek:).

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
21-03-12 12:19  Odp: [Relacja/Galeria] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Mariszaszku, gdy zaczynałem Hiei byłem zielony i nie miałem praktyki w tematyce modelarstwo waloryzowane. Wiedzę czerpałem z forów i tzw. chłopskiego rozumu. Jeśli chodzi o to, co zrobiłbym inaczej to tak na szybko:
- Pokład - dałbym jeszcze cieńsze deski, i przyklejał je np cyjanoakrylem lub innym mocnym klejem (tak np.zrobiłem na szalupach)
- Użyłbym innej szpachlówki do części podwodnej - akrylowa nie jest zła, ale zbyt kłopotliwa w użyciu oraz należy bardziej na nią uważać (jest miększa, bardziej wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne)
- Kadłub - skleiłem go w sumie starą MałoModelarzową metodą - najpierw część podwodna (ta była szpachlowana), później doklejane burty (burty nie były szpachlowane). W skrócie szkielet i szpachlowane dno jako jedna bryła + doklejone burty. Klejąc go od nowa najpierw wykonałbym kadłub jako jedną bryłę (już z szpachlowaniem i szlifowaniem burt), później bym malował - metoda mniej kartonowa a bliższa modelom plastykowym lub skratch-buildingowi. Swoją drogą, pomijając cz. podwodną i kadłuby kutrów szpachli na Hiei niemal nie używałem.
- Zrezygnowałbym w 100% z żyłki na rzecz cieniutkiego drucika (np linki flag sygnałowych)
- Spróbowałbym poeksperymentować z relingami - może delikatny zwis łańcuchów?
- Dodałbym i ew poprawił druciarnię
- Starałbym się bardziej zdetalizować elementy wykonywane w początkowych etapach budowy

i pewnie jeszcze wiele by się znalazło:)

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 44 z 46Strony:  <=  <-  42  43  44  45  46  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024