FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
13-07-09 22:06  [relacja/galeria] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam!

Moja druga relacja dotyczy 'oklepanego' już na internetowych forach znakomitego modelu Star 266 z Modelika. Wybór miałem szeroki, jednak zdecydowałem się na Stara gdyż uwielbiam tą ciężarówkę chyba od czasów książeczki o tytule podanym w temacie relacji:P
Dostałem ją od rodzicow kiedy miałem z 4 lata ;) Chęć zmierzenia się z tym modelem spowodowała, że inne (równie ciekawe) musiały ustąpić mu miejsca w kolejce. Nacisk w relacji będzie postawiony na elementy które zostały poddane waloryzacji, gdyż to co proponuje sama wycinanka jest wszystkim doskonale znane.

Na początek poszła rama i wyciągarka której zdjęcia są poniżej. (z powodu robienia zdjęć wieczorną porą i pośpiechu w łapaniu resztek swiatła farbka nie zdążyła podeschnąć jak należy). Wyciągarka otrzymała właściwy kształt, miejsca ze śrubami i uzebrowanie. Są także przyłącza przewodów powietrznych, element mocujący do ramy i część dźwigni hamulca wyciągarki. Dodatkowo (narazie brak zdjęć) wykonałem siłownik tagoż hamulca (będzie widoczny po zamocowaniu wyciągarki do ramy). Oto zdjęcia:



--

Post zmieniony (13-05-10 21:39)

 
13-07-09 23:27  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

No. Szykuje się ciekawa relacja. Rozumiem że Star będzie malowany.

 
13-07-09 23:37  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Tak będzie malowany - przy dodawaniu własnych elementów jest to konieczność a (z czym pewnie spora część się nie zgadza) dodatkowo nadaje bardziej wiarygodnego wyglądu.

Pozdrawiam
Paweł

 
14-07-09 10:35  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ja się zgadzam i jestem za malowaniem. Będę się przyglądał twojej relacji bo do Stara mam mały sentyment. W wojsku obsługiwałem stację zasilania na podwoziu Stara 266 a na poligonie w Wicku Morskim widziałem Stary z działkami 23 mm na pace ( czyli dokładnie ten który wydał Modelik ). Na żywo robią niezłe wrażenie.

Powodzenia w budowie!

 
17-07-09 22:51  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Bardzo mi się podoba i będę tu zaglądał.
Ten model czeka u mnie w kolejce więc proszę o szczegóły z budowy
powodzenia
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
18-09-09 22:50  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Po bardzo długiej przerwie w relacjonowaniu ( i po części w klejeniu ) przedstawiam aktualny stan prac nad Starem. Jak widać niektóre elementy są próbnie pomalowane, inne nie, zmieniłem obudowy mechanizmów różnicowych na mostach, dodałem część przewodów powietrznych w tylnej części ramy oraz ich złącza do przyczepy.



Pozdrawiam
Sokół

 
02-10-09 14:08  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam!
Prace powoli postępują, doszły wały napępowe i skrzynka reduktora.



--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 
02-10-09 15:28  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Twój Star zaczyna wyglądać coraz bardziej profesjonalnie :)

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
02-10-09 16:16  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Mnie też się podoba! Powodzenia w dalszej budowie.

Pozdrawiam!

 
05-10-09 23:52  Odp: [relacja] "Ależ ten Star się stara..." czyli Star 266 po mojemu
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam!

Ostatnio miałem troszkę więcej czasu na klejenie, dzieki czemu rama jest już prawie gotowa - brakuje reszty przewodów, zbiorników paliwa i skrzyni biegów. Na koniec zostanie poprawione malowanie czarnych elementów.



Pozdrawiam!

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024