FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
16-07-09 11:32  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeżeli kadłub w 1:100 oprzeć na wycinance Fly Model odpowiednio przeskalowanej i zrobić go z np. paneli podłogowych to w zupełności wystarczy. Szkielet w tym modelu jest dobrze zaprojektowany, są wzmocnienia przy dnie i bokach kadłuba. Mnie osobiście jednak na pewno by technologicznie przerósł proces xerowania tego do 1:100, że nie wspomnę o wycinaniu tego wszystkiego z paneli. Nikogo nie mam zamiaru zniechęcać ani dołować. Chodzi tylko o to, że to strasznie karkołomne wyzwanie. Zauważcie, że "Missouri" w 1:100 robi grupa ludzi, z jakimś już doświadczeniem modelarskim i jakoś utknęli... Jedną osobę takie wyzwanie może przerosnąć. Powodzenia.

--

 
16-07-09 15:06  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
mario1970   

Tak .Tak Jasiek .

Jak mawiał brytyjski generał . jak się nic nie osiągnęło to zawsze można powiedzieć , że uzyskaliśmy doświadczenie.

Doskonałe usprawiedliwienie ; - ))

--



 
03-01-11 22:56  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
bubi8011 

 

mam takie pytanko .......odnośnie kiedy można się spodziewać kolejnych fotek etapu budowy tego kolosa? pozdrawiam i trzymam kciuki

--
dopóki człowiek żyje ,wszystko zdarzyć się może

 
04-01-11 11:58  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Widzę wątek odgrzano. Co do fotek i postępów w budowie, miejmy nadzieję, że autor wątku się odezwie.
Jakiś czas temu testowałem z przyjaciółmi budowę Titanica w skali 1:100. Niestety (z góry założyliśmy przegraną) polegliśmy na placu boju budując część rufową kadłuba. Zostaliśmy przy skali 1:200. Uważam, że karton to nie jest najlepszy materiał na budowę modeli takich gabarytów. Myślę, że pływadła o całkowitej długości kadłuba do 1500 mm (150 cm) jest jeszcze sens robić z papieru. Powyżej.... to już może wyjść różnie.

Matexxx_2007; Nigdy nie gaszę zapału innych. To, że nam się nie udało nie oznacza, że Tobie się nie uda. Rada praktyczna. Jeśli korzystasz z planów dr.Hahna i chcesz zrobić przeszklone bulaje. Autor planów nie przewidział, że ktoś zechce coś takiego zrobić. Niektóre wręgi wyjdą na wysokosci bulajów (trzeba je przesunąć). Co do malowania Titanica - zajrzyj tutaj http://titanic-model.com/paint/ . To malowanie zostało zaakceptowane przez znawców tematu, miedzy innymi przez pana Bruce Baveridge.
Życzę dalszych sukcesów w modelarstwie. Trzymam kciuki za Titanica w skali 1:100.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
04-01-11 12:33  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Kurde, pokład z paneli podłogowych?! :DDD, to kadłub chyba w stoczni gdańskiej zamówisz!

--

 
04-01-11 12:56  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szkutniku co do budowy modeli kartonowych tych gabarytów to wbrew pozorom jest to możliwe, i jak się okazuje karton jest dobrym materiałem. Oczywiście należy go utwardzić, podkleić na brystol itp. Poniżej jako dowód linki do relacji takich modeli:

http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=9941&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&sid=6c31f74c3d3eb7669b6f601f02356309&page=1

http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=10088

 
04-01-11 12:58  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Ja jeszcze raz w sprawie Titanica w skali 1:100. W październiku 2010 roku dostałem maila od Roberta ( Robert Hahn) z zapytaniem, co sądzę na temat wypuszczenia na rynek modelarski elementów fototrawionych dla modelu RMS Titanic w skali 1:100. Obecnie, jak pewnie wszyscy zainteresowani tematem wiedzą można od dłuższego czasu nabyć blaszki + kadłub w skali 1:144. http://www.titanic-plan.de/start_e.html Wiem, że inni miłośnicy jednostek klasy Olympic również dostali podobne maile od Roberta. Nie wiem ile dokładnie będzie tych blach i jaka bedzie ich końcowa cena. Obecnie szacuje się to w granicach 600 - 700 euro. Poruszenie ogólne jest więc myślę, że pojawienie się blach w skali 1:100 to tylko kwestia czasu.

Matexxx_2007: Nie rezygnuj chłopie z pomysłu. Jak wynikną jakieś problemy podczas budowy postaram się pomóc w miarę moich możliwości.

--

Post zmieniony (04-01-11 13:42)

 
04-01-11 13:06  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Borek: Ja nie powiedziałem że się nie da. Nam chodziło bardziej o przetestowanie wersji kartonowej, którą można by było potem wykonać w standardzie.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
17-04-12 22:01  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
Matexxx_2007 

 

Witam ! Przez przypadek znalazłem swój post z przed paru lat ;). Projekt nie umarł, nadal pracuję nad Titanicem. Jak wielu z Was zauwarzyło nie wygląda on najlepiej, widać ze robi to ktoś kto nie ma pojecia o modelarstwie, nie jest to zadne dzieło jak modele przez Was robione, mozna powiedzieć że nie jestem wogóle modelarzem, poprostu staram się zrobić cos z niczego, kożystajac ze wszelkich materiałów które mam pod ręką. Model jest robiony tylko po to bo zawsze chciałem mieć tak wielkiego Titanica. Na tym modelu się uczę, bo chcę kiedyś znów zrobić to samo tylko nie popełnić już tych błędów które tu popełniłem, pracę idą bardzo powoli, czasem z kilkumiesiecznymi przerwami. Odezwałem się znów, bo patrzę wątek rozwijał się beze mnie. Oto fotka aktualna, zblizenia nie dam bo zaraz znów ktoś by zaczoł narzekać, ze co ja wogóle robie na tym forum :). Model został tylko próbnie pomalowany. http://w420.wrzuta.pl/obraz/powieksz/0432XzkXpwq. Pozdrawiam !

 
18-04-12 08:04  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
skom25   

A jak masz zamiar zrobić okienka na burtach?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024