FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
14-07-09 23:58  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

No kolego, tak patrząc po zdjęciach to daj sobie raczej spokój. Żeby wykonać statek w tych rozmiarach to nie można byc modelarzem, trzeba być raczej szkutnikiem. Marnie widzę tę budowę....

--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
15-07-09 00:59  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Budując ten statek w 1:100 na pewno bym nie robił okienek drukowanych, tylko bym wszystko zrobił w maksymalnym trójwymiarze, czyli ramy okien, oszklenie, itp. Szkoda czasu na takie coś.

--

 
15-07-09 17:10  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A kto mowi że to ma być mega wypas. Kolega chce mieć duży model ładnego statku -niekoniecznie wg naszych wyobrażeń. A swoją drogą, wątek jest pytaniem o rade jak wykonac kadłub, a okazuje sie, że złota rada brzmi "nie robić wcale". Tiaa...
Powodzenia!

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
15-07-09 17:21  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Widzę, że masz zapał a to jest najważniejsze. Proponuję Ci abyś przeskalował model Titanica z wycinanki FLY Model i powiększone wręgi wykonać z Twojego ulubionego materiału czyli paneli, jeśli na tyle ich nie masz to musisz zainwestować w materiał zwany MDF który nabyć można w marketach z materiałami budowlanymi.
Życzę Ci powodzenia i cierpliwości bo przyda się przy takim kolosie.
Jeśli masz pytania to pisz na witekw@wp.pl
Powodzenia
Witek

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
15-07-09 18:11  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie dołujmy chłopaka. Najważniejsze że ma pomysł na twórcze zabicie czasu, a dobre chęci to połowa sukcesu.
Życzę sukcesu i ponownie proponuję skorzystanie z modelu firmy Fly Model.
Powodzenia!

 
15-07-09 22:54  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
mario1970   

Jasiek.

Po kolei .

Nikt nikogo nie ma zamiaru dołować. jak zerkniesz w mój podpis zobaczysz, że z modelem w 1: 100 miałem do czynienia i mam świadomość wysiłku jaki w taki model trzeba włożyć. Stąd prezentuje taki , a nie inny pogląd. A sklejać każdemu wolno. Tylko na ile starczy zapału ?

Ani ten typ statku , ani skala w jakiej zamierza go robić nie jest dobra dla początkującego modelarza. Jeżeli nie wiesz dlaczego odsyłam do wątków kolegi Moromena , gdzie kilkakrotnie wyraziłem pogląd na sprawę.zabierania się za coś co w danym momencie nas przerasta.

Kwestia wykorzystania wycinanki w 1: 200. oczywiście jest to jakieś wyjście . Ale to tylko punkt wyjścia do dalszych prac. Rzekłbym półśrodek W 1 : 100 model ma ponad 2,5 metra . Co z zachowaniem sztywności modelu ? . Myślisz , że ilość wręg z modelu w 1: 200 wystarczy, by uzyskać wystarczającą sztywność w modelu 1 : 100 i nie będą potrzebne dodatkowe usztywnienia , wzmocnienia ? . A to tylko pytanie na początek prac .

--



 
16-07-09 08:32  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Przyznaję się bez bicia, jak zajrzałem do tego wątku zaparło mi dech. Zgadzam się z mario1970 co do wykorzystania wycinanki Titanica z Fly Model. Tam autor wycinanki Pan Ryszard Bones oparł szkielet na 23 wręgach (dla skali 1:200 to wystarczające). Przy skali 1:100 myślę że najlepszym rozwiązaniem było by skontaktować się z dr. Hahn. On kreślił swoje plany w 1:144. Bez problemy można kupić u niego przeskalowane plany Titanica w 1:100 zrobione w AutoCAD. Tam o ile dobrze sobie przypominam on szkielet modelu oparł na 32 lub 33 wręgach. Niestety cena tych planów jest dość wysoka gdyż z przesyłką do Polski wynosi około 200 euro. Zobacz na www.titanic-plan.com

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
16-07-09 09:01  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Co prawda, modele statków nie mój konik ale tak szczerze, dwa miesiące wolnego czasu to niewiele. Zwłaszcza przy tak wielkiej skali. Nie będę zdziwiony gdy jeszcze jedne wakacje poświęcisz :) Mimo to trzymam kciuki i życzę ci powodzenia przy budowie tego modelu.

 
16-07-09 09:58  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Po pierwsze, zgadzam się z przedmówcami, że model ma sprawiać przyjemność w budowie i późniejszym oglądaniu wykonawcy i nigdzie nie jest napisane, że jak nie będzie fullwypasiony, to lepiej od razu przerzucić się na kolekcjonowanie puszek po piwie... . Swoją drogą na forum zbieraczy puszek po piwie (na pewno takie jest ;-) ) zaraz też by go za coś zrugali...

Po drugie i najważniejsze, można wykorzystać przeskalowaną wycinankę, a pomiędzy wręgi powklejać wzmocnienia wzdłuż kadłuba. Odpowiednio duża ich liczba zapewniłaby wymaganą sztywność kadłuba, nawet przy szkielecie z kartonu. Panele (MDF) są oczywiście też niezłym rozwiązaniem, ale ich wadą jest duża masa. Można jeszcze rozważyć wykorzystanie sklejki, a nawet tektury falistej, najlepiej wielowarstwowej, która sama w sobie jest już bardzo sztywna, a przy tym łatwa do pozyskania w dużych ilościach za darmo (wszelkie sklepy AGD).

--

Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

Post zmieniony (16-07-09 22:43)

 
16-07-09 10:03  Odp: R.M.S Titanic 1:100 z kartonu (budowa kadłuba) - proszę o radę
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Argumenty mario1970 są oczywiście słuszne i bezdyskusyjne. Ja osobiście nie podjął bym się takiego projektu, ale jeśli nawet nic z tego nie wyjdzie to zostanie zdobyte doświadczenie które przyda się przy kolejnych modelach, niekoniecznie kartonowych.

Pozdrawiam !
Jasiek.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024