FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
08-07-09 11:03  [Relacja/Galeria] Rzymski statek handlowy - Schreiber Bogen
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Witam serdecznie

Ponieważ flota grecka wzbogaciła się o kolejną jednostkę pływającą tym razem będę pracował nad jednostką rzymskiej floty handlowej.
Model niemieckiego wydawnictwa Schreiber Bogen. Całkiem sobie chwalę to wydawnictwo, dobry papier, bardzo dobry druk z ciekawą kolorystyką i do każdej pozycji jest dodawany karton (bardzo dobry jakościowo) do podklejania.

Tradycyjnie już zaczynam od okładki.



Chętnych zapraszam do oglądania, "zawodowców" do konstruktywnych uwag które będą w stanie rozwinąć moje skromne umiejętności. Tych którzy zaczynają przygodę z kartonem do podpatrywania; może coś znajdą tu dla siebie.

--

Post zmieniony (09-07-10 13:40)

 
08-07-09 12:05  Odp: [Relacja] Rzymski statek handlowy - Schreiber Bogen
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 34


 - 4

Kątem oka zerkam do Twoich relacji bo jakoś tak ciągnie mnie do oglądania czegoś innego niż jamata, pancery i meserszmity.
Model który będziesz sklejał wydaje mi się dziwnie znajomy. Kojarzę go z planów zamieszczonych na początku lat osiemdziesiątych w Modelarzu.

Powodzenia.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
08-07-09 13:18  Odp: [Relacja] Rzymski statek handlowy - Schreiber Bogen
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Nawet mam chyba tego Modelarza. Model jest nietypowy moim zdaniem ze względu na tego łabędzia na rufie. Nie do końca rozumiem czemu to miało służyć. Gdyby był na dziobie można by dopatrywać się w tym prekursora figury galionu. Muszę pogrzebać, może uda mi się znaleźć jakieś info na ten temat.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
08-07-09 14:58  Odp: [Relacja] Rzymski statek handlowy - Schreiber Bogen
tyg   

Być może to właśnie na podstawie "naszych" planów powstał. Autor opracowania widnieje podpisany pod chyba wszystkimi zdjęciami surówek modeli Pawła Mistewicza.
Pozdrawiam
tyg

 
08-07-09 18:41  Odp: [Relacja] Rzymski statek handlowy - Schreiber Bogen
Rodak 

 

Autor tego modelu to swoj czlowiek z Warszawy, pan Alvar Hansen.
W wydawnictwie tym jest kilka jesli nie kilkanascie jego modeli, notabene Twoja grecka biremba, jest rowniez jego autorstwa
Rowniez notabene w wydawnictwie tym jest tez kilka modeli pana Mistewicza.

 
08-07-09 19:00  Odp: [Relacja] Rzymski statek handlowy - Schreiber Bogen
Rodak 

 

Figury ptaków wodnych na rufie statków z tamtych czasów ( gęsi albo łabędzi) były symbolem wiecznego czy ciągłego pływania, takim jakby symbolem niezatapialności.
Ludziska tamtych czasów nie wyłączając marynarzy byli bardzo bogobojni i woda jako potężny żwioł była czymś,co wywoływało wielki szacunek i strach.
Symbole oczu na dziobach i różniste figury byly swego rodzaju okazem poddaństwa i pokory przed tym żywiołem, utożsamianym z różnymi bóstwami., patrz Posejdon czy Neptun , abo jeszcze inne zależnie od rejonu i czasu.



Post zmieniony (08-07-09 19:08)

 
08-07-09 19:54  Odp: [Relacja] Rzymski statek handlowy - Schreiber Bogen
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

No i prace ruszyły. Najpierw podstawka.
Proste pudełko bez żadnych wodotrysków.

Przed i po retuszu.


--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
28-07-09 19:57  Odp: [Relacja] Rzymski statek handlowy - Schreiber Bogen
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Uzupełnienie zaległych fotek z prac stoczniowych



Pokład całkiem nieźle pasuje do dość ubogiego szkieletu


Następny etap - "poszywanie" kadłuba jest w trakcie

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
07-08-09 18:04  Odp: [Relacja] Rzymski statek handlowy - Schreiber Bogen
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

No to się porobiło.
Poszycie całkiem mi się porozjeżdżało.
Niestety tym razem to nie wina modelu tylko masa moich błędów.
Zdjęcia mówią same za siebie.

O ile szpary pomiędzy elementami poszycia są do zniwelowania bo powinny zniknąć pod kolejnymi elementami o tyle krowie żebra będą na wieki dawać świadectwo mojemu lenistwu i braku myślenia.
Reasumując:
Szkielet składa się z trzech wręg poprzecznych. Przy tej krzywiźnie poszycia powinienem dorobić dodatkowe wręgi pomiędzy oryginalne lub paski podłużne pomiędzy wręgami wygładzające profil. Niestety poszedłem na łatwiznę i ograniczyłem się do wręg z wycinanki. Przy oklejaniu niestety oklejki najnormalniej w świecie się pozaginały.

Niemniej jednak postanowiłem go skończyć pomimo błędów, starając się wszelkimi sposobami je zakamuflować.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
19-10-09 23:13  Odp: [Relacja] Rzymski statek handlowy - Schreiber Bogen
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

No i niestety zamiast polepszyć to spaprałem robotę. Nie udało mi się zgubić krowich żeber a jeszcze uwypukliły się zagięcia.



Na pocieszenie zacząłem robić barierki rufowe.


--

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (19-10-09 23:15)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024