FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
05-07-09 20:23  [Relacja/Galeria] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam w mojej pierwszej relacji na forum.
Na warsztat poszedł model polskiego okrętu podwodnego ORP Orzeł ( jednostka projektu 877 ''Warszawianka", w kodzie NATO "KILO"). Pomimo 20-letniej służby okręt jest jedną z najsprawniejszych jednostek w Polskiej Marynarce Wojennej.
Model wygląda na prosty i nieskomplikowany, w sam raz na przerywnik w sklejaniu skomplikowanego i pracochłonnego żaglowca który buduje w bólach od pół roku.



Szkielet modelu składa się z samych wręg, brak w nim podłużnic co okazało się niezbyt dobrym rozwiązaniem.



Dwa środkowe segmenty są dosyć dużych rozmiarów i ciężko jest uformować je tylko za pomocą wręg. Oto pierwsze fotki z budowy:



Pozdrawiam!


Post zmieniony (26-08-09 10:18)

 
05-07-09 20:28  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Dobrze widziec wspolczesnego Orla. Trzeba promowac polska flote jaka by ona nie byla.
Chyba nie bedziesz mial problemu z retuszem- wszystko czarne...

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
06-07-09 07:58  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Retusz to nie problem. Martwi mnie brak normalnego szkieletu. Miałem problem z poprawnym uformowaniem tego segmentu.
Pozdrowionka!

 
06-07-09 19:55  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Pytanko do forumowiczów: używa ktoś z was kleju HEMOL firmy Wamod?
Kupiłem go w zastępstwie HERMOLU i mocno się zawiodłem. Po naniesieniu na element tak szybko wysycha że nie można nic przykleić. Chyba zacznę kleić butaprenem.

 
06-07-09 20:25  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jeśli szukasz zamiennika Hermolu, to polecam UHU Universal. Nieco wolniej wiąże, ale ogólnie jest b. podobny.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
07-07-09 11:22  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Popieram Sturmovika - UHU universal - w żółtej tubce w każdym supermarkecie.
HEMOL - ordynarna podróbka i szit ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-07-09 11:28  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Ja od zawsze kleje butaprenem. Zanim zaschnie mozna swobodnie "pokrecic" czescia i ja dopasowac. No i ten niepowtarzalny zapaszek...

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
07-07-09 11:45  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Wszyscy mają "ORŁA" mam i ja !!!

F14Jasiek - kleisz z wnetrzem kiosku ?

Taaaaaaaaaak....Pan "Buti" dobry na wszystko....( co trzeba skleić oczywiście ;) ) ale zapach fakt - tego się niezapomina do końca życia.
Klej Polimerowy firmy Dragon - też jak na mój gust jest dobry , zapach nie taki nachalny jak przy "Butim" , długo wiąże , przezroczysty , tylko jest jedno bardzo małe , maciupkie , mikroskopijne , tycie tycie ale - włoski , nitki , które przy zbyt chojnym "naloniu" kleju i jednoczesnym kontakcie z paluchami mogą powstać ( trzeba dawać go dość mało ) ....co skutecznie może zepsuć nawet najlepszy model - ktoś wie jak to usuwać ?
Nie stosowałem tego kleju zbyt długo - "Buti" i "Wikol" rules !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

--
Pozdrawiam

 
07-07-09 12:57  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jak bez włosków, to polecam Dragon poliuretanowy obuwniczy. Bezbarwny, zapach podobny do Butaprenu (ważne dla wielbicieli), wiąże nie za szybko i nie pozostawia włosków; a i wypływki, jak już sie zdarzą, są o wiele dyskretniejsze, tym bardziej że nadmiar kleju można zwałkować podobnie jak "budzia".

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
07-07-09 13:18  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dzięki za podpowiedzi!
Co do kiosku to wnętrze będzie jak najbardziej, tylko przydało by się trochę więcej wolnego czasu.

Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024