FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-03-03 18:52  [Galeria] Statek rybacki Mt. REGULUS
Błyskawica 

Na Forum:
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Chciałbym przedstawić, szanownym kolegom modelarzom, dzieło mojego taty, który na tym oto statku pracował przez wiele lat jako rybak przetwórzysta. Dlatego też tworząc ten model firmy Gomix, tak na marginesie, świetne opracowanie, rzadko spotykane na rynku modelarskim, tata przeżywał wielki powrót do minionych lat co na emeryturze było dla niego wielką podróżą sentymentalną. Model jeszcze nie jest skończony, ale już robi wrażenie. Ja mogę tylko pozazdrościć talentu i miec cichą nadzieję, że choć trochę się wrodziłem w ojca. Mam nadzieję, że statek sie podoba ( ? )

Mariusz

 
23-03-03 19:27  Re: Statek rybacki Mt. REGULUS (fotki)
NowyWojtek 

 

Model jest piękny. Sam go kupiłem, ale na razie czeka na lepsze czasy. Trochę przeraża mnie rozmach opracowania. Postanowiłem potrenować na innych, mniej skomplikowanych wycinankach, ale Regulusa na pewno skleję. Po obejrzeniu Twoich zdjęć mam na to jeszcze większą ochotę. Masz jakieś uwagi co do samej pracy nad nim? No i napisz, ile czasu zajęło doprowadzenie go do stanu w jakim jest teraz.
Gratulacje!
Pozdrawiam,
Wojtek

 
23-03-03 19:28  Re: Statek rybacki Mt. REGULUS (fotki)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Mogę tylko jedno napisać : Piękny.

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
23-03-03 19:35  Re: Statek rybacki Mt. REGULUS (fotki)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratulacje oraz serdeczne pozdrowienia dla Twojego Taty :)

 
23-03-03 21:45  Re: Statek rybacki Mt. REGULUS (fotki)
Błyskawica 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Model sklejał mój tata, 63 lata , jest nocnym stróżem i ma sporo czasu aby poświecić na doszlifowanie wszelkich szczegółów. Od wielu lat zajmuje sie budową statków, chociaż nigdy jeszcze nie tworzył modelu kartonowego. Gdy pływał na sześciomiesięcznych rejsach miał sporo czasu i poświęcał go właśnie na to hobby. Pamiętam dawne czasy, wkońcu urodziłem się 34 lata temu, jak przywoźił do domu wspaniałe modele różnego rodzaju żaglowców i galeonów, zaskakiwała mnie zawsze precyzja wykonania i dbałość o szczegóły. Z zawodu mój tata jest tokarzem więc wszelkie elementy metalowe sam wykonywał z mosiądzu na malutkiej tokarce. Szkoda tylko, iż żaden model nie doczekał dzisiejszych czasów. Przepadły gdzieś " po drodze ". Obecny model klei od końca grudnia, więc wcale nie tak długo, zamierza go skończyć za około miesiąc. Pozdrawiam. Mariusz

Mariusz

 
23-03-03 21:53  Re: Statek rybacki Mt. REGULUS (fotki)
Błyskawica 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziękuje Kondradusie za pozdrowienia i drobną korektę mojej wiadomości. Mój ojciec jest dumny i zaskoczony zainteresowaniem braci modelarskiej. Internet jest dla niego wciąż zbyt nowym wynalazkiem, dlatego tym bardziej cieszy sie, iż za moim pośrednictwem mógł przedstawic swoje dzieło wiekszej ilości ludzi. Model który skleja, jak już napisałem, jest dla niego nie tylko przyjemnością tworzenia czegoś co cieszy oko ale również podróżą w przeszłość, wkońcu ten właśnie statek był dla niego domem i skrawkiem ojczyzny gdy był daleko od polskiego brzegu. Dziękuję w jego imieniu za zainteresowanie, pozdrowienia już przekazałem, bardzo sie ucieszył. Super!!
Pozdrawiam serdecznie. Mariusz

Mariusz

 
23-03-03 21:55  Re: Statek rybacki Mt. REGULUS (fotki)
Błyskawica 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziękuję bardzo za gratulacje! Mam nadzieję, że będziesz także zainteresowany innymi zdjęciami, które mam jeszcze w aparacie i które zamierzam zrobić po całkowitym zakończeniu prac nad modelem. Pozdrawiam. Mariusz

Mariusz

 
23-03-03 22:57  Re: Statek rybacki Mt. REGULUS (fotki)
Miron 

 

Model naprawde piekny. Pozdrowienia dla Taty.
A moze przy Twojej pomocy Tata sie skusi i przylączy sie do formum.

Moze jakis maly artykul o histori statku i ciekawych przygodach. Mysle, ze chetnie kazdy
z Nas by przeczytal.

Czekamy na dalsze zdjecia .

Pozdrawiam

-----------------------------------------
Kartonowo na wesoło:)))))

 
23-03-03 23:06  Re: Statek rybacki Mt. REGULUS (fotki)
Błyskawica 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciekawa propozycja i super pomysł, zaproponuję ojcu, być może się skusi jak zobaczy takie zainteresowanie. Nie wiem jednak czy nie będzie sie bał takiego wyzwania, ale takie postawienie sprawy byc może połechce jego dumę i sie skusi? Zobaczymy. Pozdrawiam.

Mariusz

 
24-03-03 07:34  Re: Statek rybacki Mt. REGULUS (fotki)
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Konkretnie to wygląda!
Fantastyczny efekt......... a żadko można oglądać flote cywilną ;-)
Bardzo ładny!

Pozdrawiam!
Michał

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024