FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
13-07-09 22:18  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam po małej przerwie.
Zrobiłem kolejny segment śródokręcia w którym wykonałem samodzielnie wnęki sterów głębokości.



Dwa segmenty śródokręcia połączone razem. Na razie to tylko przymiarka na sucho bez kleju. Jak widać wszystko pasuje idealnie, nawet linie podziału blach schodzą się bez żadnych problemów.



Skończyłem również dziób okrętu. Dziób zakończony jest płaską częścią którą starałem się uwypuklić. Nie wyszło tak jak chciałem ale ogólnie nie jest źle. Połysk to efekt pomalowania lakierem bezbarwnym. Po skończeniu cały model będzie pokryty półmatowym werniksem który wszystko wyrówna.

 
13-07-09 22:23  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

>>nawet linie podziału blach schodzą się bez żadnych problemów.

Chyba gum ;)
Wogóle to mógłbyś troche lepiej formować, np zaobloną krawedz pokladu po to mi negatywnie sie rzuciło w oczy, pozatym całkiem wporządku

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
13-07-09 22:35  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Masz rację, to nie blacha tylko powłoka z tworzyw sztucznych i gumy która rozprasza impulsy hydroakustyczne. Mój błąd.

 
14-07-09 12:38  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Gdyby kogoś interesowało to zmieniłem Nicka z f14jasiek na Jasiek. Trochę lepiej brzmi w przypadku 35-letniego faceta. Poprzedni był wymyślony na szybciora po to aby zarejestrować się na forum.

Pozdrowionka dla wszystkich!

 
14-07-09 13:26  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Hehe dobre:)) Choc myslalem, ze to od F14

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
14-07-09 17:59  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Orzeł nabiera kształtów:

 
15-07-09 22:16  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
homa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

powiedzmi czy pomiedzy czescia kadłuba 5 i 6 jest jakas wrega bo mam problem z ich policzeniem i dopasowaniem :)

 
15-07-09 22:26  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie, nie ma tam wręgi. Też miałem problem. Myślałem że jakąś zgubiłem. Trochę to dziwne bo pomiędzy wszystkimi segmentami są, tylko tam autor pominął a opis budowy i instrukcja nic o tym nie wspominają. Poza tym wszystko jest w porządku, przynajmniej na tym etapie budowy.

Pozdrawiam i życzę przyjemnego sklejania!

 
20-07-09 20:29  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dzisiaj dalsze segmenty. Uformowane, z wklejonymi wręgami i przygotowane do sklejenia.



W segmencie nr 13 uwypukliłem boję sygnalizacyjną nadając jej kształt zbliżony do rzeczywistości. Od wewnątrz nasączyłem ją Kropelką w celu zabezpieczenia przed wgnieceniem. Zabieg ten spowodował powstanie na biało czerwonych polach ciemnych plamek od cyjanoakrylu który przesiąkł przez karton. Ponieważ nie wyglądało to zbyt dobrze postanowiłem boję pomalować. Oto efekt:



Żeby oderwać się trochę od kadłuba postanowiłem skleić śrubę napędową. Na zdjęciach po pierwszym malowaniu. Jak porządnie wyschnie, pióra śruby przeszlifuje delikatnie wodnym papierem ściernym i jeszcze raz pomaluję.



Pióra śruby kleiłem klejem Glue Pen firmy Amos. To taka bardziej zagęszczona wersja BCG. Kupiłem go w supermarkecie i świetnie się sprawdza przy klejeniu małych elementów.



Na dzisiaj to wszystko. Pozdrawiam!

 
25-07-09 20:57  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1:200 Answer
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Kadłub prawie ukończony. Jeszcze bez sterów i wyposażenia cumowniczego.



Przymiarka śruby bez kleju.



I widok na całość.



Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024