FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-06-09 20:54  [Galeria] PWS 10 z Answeru
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Heloł :-)

W wyniku dokonania przeze mnie w ostatnim czasie skoku technologicznego ( polegającego głównie na pokonaniu wrodzonego lenistwa) mogę po raz pierwszy coś na tym forum pokazać.
A będzie to , jak stoi w tytule, PWS 10 z wydawnictwa Answer. Kilka słów o modelu: opracowany przez Marka Pacyńskiego , wydany na dobrym papierze i z przyzwoitą grafiką, choć bez waloryzacji w rodzaju zadrapań, odprysków farby, czy odcisków butów pilota. Od razu zaznaczę, że pod względem sklejalności model zaprojektowany jest bardzo dobrze. Wszystko pasuje, a przyjęte rozwiazania są proste i celowe.
Jedyne zmiany, jakich dokonałem, to klejenie segmentow kadłuba na pasek łączący a nie na dwie wręgi, zastąpienie wnetrza kabiny tym z modelu PWS-a opracowanego przez Lecha oraz wykonanie chłodnicy z blaszki aluminiowej ( rownież według tej drugiej wycinanki). Dość gadania , pora na zdjęcia.



I na deser zdjęcie z obsługą. Starsi z Was może rozpoznają tego sympatycznego jegomościa jako jednego z bohaterow komiksów Grzegorza Rosińskiego a drukowanych wieki temu w czasopiśmie Alfa. Ponieważ był rozwijalny, to sobie go zaprojektowałem, a co ;-)



Pozdrawiam

Tomek

Post zmieniony (21-01-17 19:43)

 
27-06-09 21:01  Odp: [Galeria] PWS 10 z Answeru
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

No, maszynka ładna...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
28-06-09 01:07  Odp: [Galeria] PWS 10 z Answeru
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5


Deser też ładny.
Kolekcjonuję wszystko co wyszło spod piórka Rosińskiego więc tego robocika znam.

Idealnie go odwzorowałeś no i zaskoczyłeś pomysłem.

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
28-06-09 10:38  Odp: [Galeria] PWS 10 z Answeru
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rylec,
Miło spotkać bratnią duszę. Ja też jestem fanem Rosińskiego i też kupuję wszystko co się pojawia .

Tomek

 
28-06-09 11:12  Odp: [Galeria] PWS 10 z Answeru
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 


Tede zrób proszę jeszcze raz zdjęcia - szczególnie "plan ogólny".
Aż się prosi - mało widać (czy tylko u mnie ?) a model przecież bardzo ładny.
A jest tam co podziwiać - koła, chłodnica, obramowanie kabiny, sporo mniejszych detali.

Czekam na lepsze fotki a teraz gratuluję i pozdrawiam.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
28-06-09 18:00  Odp: [Galeria] PWS 10 z Answeru
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotter,
Niestety zdjęcia mam dzięki uprzejmości kolegi, który je dla mnie zrobił. Raczej nie odważę się zawracać mu głowy ponownie. Mogę dodać jeszcze tylko jedno ujęcie , może nieco lepsze jakościowo, pokazujące koła i chłodnicę.



Pozdrawiam,

Tomek

 
28-06-09 21:07  Odp: [Galeria] PWS 10 z Answeru
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Noooo naprawde super wyszedł PWSiak:) Gratuluję wykonania i dziekuje za galerię:) Acha i jeszcze pytanko;) dlaczego wziąłeś wewnątrze kabiny i chłodnice z innego modelu?

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
28-06-09 21:31  Odp: [Galeria] PWS 10 z Answeru
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Panowie, super to ten model wygląda w realu . Zdjęcia i to z w takiej rozdzielczości sporo przekłamują a i ostrość myślę też można by poprawić .Mnie osobiście on urzekł na ostatnim spotkaniu GEKO mimo że nie był jeszcze skończony . Jak obwieziemy go po wszystkich wystawach to się sami przekonacie . Ja Jańcio Wam to mówię .

Pozdrawiam .


Jańcio .


HEY HEY !



Post zmieniony (28-06-09 21:32)

 
28-06-09 22:17  Odp: [Galeria] PWS 10 z Answeru
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hayabusa,
popatrz na tablicę przyrządów w wycinance Answeru. Toż to można w F-16 zamontować :-) W tamtych czasach samolot miał parę zegarów i to wszystko. Lech udostępnił , jak sądzę, najlepiej dotąd opracowane plany PWS-a i oparł się na nich projektując swój model. Innymi słowy model Answeru jest ,w mojej opinii, merytorycznie mniej poprawny. Wymieniłem w nim te elementy, które nie wymagały zbyt głębokiej ingerencjii . Ale Projekt Marka Pacyńskiego ma inne zalety : ma polskie malowanie i jest prościej zaprojektowany w przeciwieństwie do dokładnego ale chyba trochę "przekombinowanego" modelu Lecha.

Jańcio,
nie przesadzaj z pochwałami. Na GEKO bylo ciemno a zdjęcia pokazują, że model zrobiony jest na co najwyżej średnim poziomie ( np. postrzępione żaluzje na okapotowaniu silnika).
Samolot sam w sobie jest tak ładny, że wystarczy go w miarę czysto i z zachowaniem symetrii skleić, zeby efekt cieszył oko.

Pozdrawiam,

Tomek



Post zmieniony (29-06-09 10:38)

 
29-06-09 20:50  Odp: [Galeria] PWS 10 z Answeru
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Dzięki Tede za wyjaśnienie. Ja go ma w malowaniu hiszpańskim:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024