FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-06-09 09:44  [Relacja] Japoński czołg "Chi-he"
AtoL 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Czując zmęczenie Avią i pod wpływem Wrocławskiej wystawy, postanowiłem skleić coś nowego i w miarę prostego. Padło na Chi-he.



Miałem problemy z doborem farbek do retuszu ale jakoś sobie z tym poradziłem, tak wiec do używam pactry A102, zielonej farbki plakatowej i akwarelki do brązu :) Jest szaleństwo, ale myślę że udało się dobrać kolory idealnie.

Rozmyślając nad doborem retuszu (ach ten brąz) zabrałem się za dłubanie przy układzie jezdnym i około 1/3 części jest już wycięta.


--

Początkujący... nie bijcie
Hangar: Avia S-199
Warsztat: Chi-he

Post zmieniony (25-06-09 19:00)

 
25-06-09 19:04  Odp: [Relacja] Japoński czołg średni typu 1 Chi-he
AtoL 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Prace nad konserwa trwają. Okleiłem przód i tył oraz wykonałem prawą stronę czołgu. Duży problem sprawił mi tylni błotnik jednak zdobyte doświadczenie pozwoliło mi na poprawne wykonanie przedniego błotnika.



Szpara widoczna na 3 zdjęciu została usunięta. Teraz tylko lewa strona i walorka, potem lakier i zawieszenie.

--
Początkujący... nie bijcie
Hangar: Avia S-199
Warsztat: Chi-he

 
25-06-09 20:32  Odp: [Relacja] Japoński czołg "Chi-he"
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Fajnie ci wychodzi "ta konserwa" - planujesz go "ubłocić" albo dać mu inne oznaczenia? tak z ciekawości pytam...bo japońskie konserwy są bardzo stylowe i ładne....

--
Pozdrawiam

 
25-06-09 21:58  Odp: [Relacja] Japoński czołg "Chi-he"
AtoL 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

jako że to moja pierwsza "puszka" to chyba sobie odpuszcze. Może Te-ke...

--
Początkujący... nie bijcie
Hangar: Avia S-199
Warsztat: Chi-he

 
25-09-09 12:48  Odp: [Relacja] Japoński czołg "Chi-he"
AtoL 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam po przerwie wakacyjnej. Prace nad puszką drgnęły i pojawiły się koła napinające i jeden zestaw kół jezdnych.

Koła jezdne:


Koła napinające:


W rzeczywistości wyglądają ładniej, ale jak na pierwszy czołg to i tak dobrze.

--
Początkujący... nie bijcie
Hangar: Avia S-199
Warsztat: Chi-he

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024