FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-05-09 07:50  [Relacja] ORP Błyskawica MM 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Witam w kolejnej mojej relacji : ) tym razem padło na dośc prosty model okrętu który większości jest znany. Jest to ORP Błyskawica z Małego Modelarza. Myślę że będzie to dosć szybka relacja i napewno krótsza od relacji z Fuyuzukiego : ) mam nadzieje że wyjdzie też lepiej niż mój poprzedni okręcik : )
Ale do rzeczy...
Na początek tradycyjnie już okładka :

Teraz pora na szkielet ;

Oklejony już kadłub :

Na koniec wstepu zdjęcia podstawy pod boforsa pomiędzy wyrzutniami torped. Niema jeszcze drabinki gdyż czekam na wycinaną laserowo którą zamówiłem wczoraj jak przybedzie to domontuję ; )

Kolejne zdjęcia już wkrótce : )
Pozdrawiam Michał

--

 
23-05-09 09:37  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 1:200
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Zdaje mi się czy na trzecim zdjęciu widzę lekkiego bananka....

 
24-05-09 07:32  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Zapomniałem dodać że na zdjeciech jest szkielet przed szlifowaniem co do bananka to po oklejeniu poczycia i wyszlifowaniu szkieletu nie zauważam go chyba że mnie wzrok myli ; )
Dziś fotki nadbudóki rufowej :

Tyle udało mi się zrobić wczoraj : )
Pozdrawiam Michał

--

 
24-05-09 09:35  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 1:200
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Co do bananka to później coraz bardziej się przypatrywałem i nie mogłem stwierdzić jest banan czy go nie ma ale chyba na szczęście go nie ma.
Czy wzbogacasz dzialka przeciwlotnicze o dodatkowe elementy? bo po MM sprzed kilkunastu lat nie można się za dużo spodziewać...

 
24-05-09 11:44  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Właśnie co do działek to nie moge się zbytnio zdecydować bo nie mam dosc materiałów aby spróbować cos samemu właściwie to nie mam zadnych materiałów dotyczących tych działek. Gdyby ktoś mógłby się czyms podzielić byłbym wdzięczny : )

--

 
24-05-09 12:15  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 1:200
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Witam,
a może użyć warto by było elementów proponowanych przez sklep GPMu do modelu Błyskawicy z WAKu?
Poniżej link:
http://gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=719

Pozdrawiam,

Plewus

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
24-05-09 12:21  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Tyle ze nie do konca bo te dwie wersje B roznia sioe wyposazeniem poza tym mysle ze kolega doskonale radzi sobie bez dodatkow

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
24-05-09 13:55  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 1:200
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Co do Oerlikonów wykorzystaj jakieś od innego modelu okrętu z WW2 , ktore są dokładniejsze i bardziej zdetalizowane....pewnie masz jakiś...

 
25-05-09 07:47  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Dziś Fotki nadbudówki kotłowni na której stoi komin Błyskawicy :

Pozdrawiam Michał

--

 
27-05-09 12:42  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Dziś fotki fragmentów dziobewej nadbudówki myśle ze udało mi się poprawić to nad czym tak walczyłem na Fuyuzukim mianowicie gróbość drutów w tym wypadku na odrutowanie bocznych ścian ( poręcze ) nie wiem jak się fachowo to nazywa ; ) wydaje mi się że już grubości są dobre czy ciagle są zbyt grube ?

Pozdrawiam Michał

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024