FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
16-05-09 12:56  [Relacja] USS San Francisco 1:200 (Modelik)
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam w kolejenej relacji.
W przerwie pomiedzy robieniem kolejnych ogniwek do Wespe wzialem na warsztat USS San Francisco. Modelik wyglada ciekawie, jak na moj gust nie ma az tak wielu mikroskopijnych czesci, szczegolowosc jest dla mnie odpowiednia, kolorystyka tez mi sie podoba (chociaz granatowy ma kilka przebarwien), rozmiar okretu nie jest az tak wielki jak pancernika i moze gdzies sie w domu zmiesci i dodatkowo firma Modelik sprzedaje modele w cenie powyzej 50 pln bez kosztow przesylki (znaczy sie pokrywa koszty wysylki).
Do modelu po raz pierwszy w karierze uzylem wreg wycinanych laserowo. Bardzo przyspieszyly mi prace. Zrobilem kilka losowych porownan wreg z wycinanka i wychodzi ze sa identyczne. W dwoch miejscach na rogu arkusza laser nie przecial na wylot kartonu (karton ma od razu grubosc 1,5 mm).
Na razie zrobilem szkielet i zaczalem go wzmacniac poprzeczkami. Zastanawia mnie poklad o ktorym nigdzie nie pisze ze trzeba go podkleic tak wiec dalem tez poprzeczki pod poklad. Szkielet jest na razie jeszcze nie wyszlifowany. W bodajze trzech miejscach szczelina we wregach jest za krotka i trzeba ja powiekszyc (tak samo jest w wycinance ale to zaden problem)
Zapraszam do ogladania

Pozdrawiam
Pawel

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
16-05-09 13:14  Odp: [Relacja] USS San Francisco 1:200 (Modelik)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Widze ze masz na koncie jakies okrety wiec moze nie poinienem sie madrzyc ale ja bym podkleil poklad przynajmniej brystolem a najlepiej normalnie tekturą. Jezeli burta jest pasowana z dnem na zakładke to niepowinno byc problemu z wysokoscia burty

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
16-05-09 15:36  Odp: [Relacja] USS San Francisco 1:200 (Modelik)
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Brawo,brawo ,w koncu sie przekonamy jaki ten model jest naprawde.Wregi laserowe to naprawde fajna rzecz,ja uzylem je tez w Algerie,i przyznam ze bedzie sie trudno zabrac za nastepny okret bez nich.Zycze powodzenia w budowie,bede tu czesto zagladal. Pozdrawiam Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
16-05-09 16:26  Odp: [Relacja] USS San Francisco 1:200 (Modelik)
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Po tych wszystkich jazdach warto będzie śledzić tą relacje.Powodzenia;)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
16-05-09 17:05  Odp: [Relacja] USS San Francisco 1:200 (Modelik)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Z tym pokładem to musi być jakaś pomyłka. Nigdy nie widziałem, aby pokład nie był podklejony tekturą ( w taki czy inny sposób). Najprawdopodobniej gdzies w druku "zgineły" sumbole podklejenia. Zadzwoń lub napisz do wydawcy, powinien to wyjasnić.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
17-05-09 09:51  Odp: [Relacja] USS San Francisco 1:200 (Modelik)
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Nareszcie relacyjka z tego pięknego okrętu : ) czekam na dalsze postępy : )

--

 
07-06-09 17:32  Odp: [Relacja] USS San Francisco 1:200 (Modelik)
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam w kolejnym odcinku meczarni z papierowa materia
Najpierw zaczalem oklejac czesc podwodna zgodnie z instrukcja czyli od czesci nr 10. Niestety nie zlapalem dobrze osi symetrii i zaczely sie problemy, musialem sporo przycinac szczegolnie w czesci rufowej ale jakos to wyszlo i z wiekszej odleglosci niczego nie widac. Potem przeszedlem do pokladow. Zgodnie z informacja od autora modelu nakleilem poklady na karton 1mm i przymierzylem do szkieletu. Poklad okazal sie za dlugi i wystawal za rufe i przed dziob.

Wzialem wiec i przymierzylem burty do pokladu i wyszlo mi ze maja dlugosc dostosowana do pokladu wiec niczego nie skracalem (szczegolnie ze nie wiedzialem gdzie mialbym skrocic). Poklad trafil na swoje miejsce troche sie posilkowalem super glue zeby utrzymal ksztalt bo trzeba go wyginac do gory i jednoczesnie robic spady po bokach. Kolejnym moim bledem bylo retuszowanie wystalacych platform na dzialka, poniewaz popackalem biale spody a i tak tego retuszu nie bedzie widac bo trafia tam oslony dzialek. Nastepnie wzialem i zaczalem przyklejac burty wszystko bylo okej dopoki nie trafilem na rufe. Wydaje mi sie ze jednak poklad w czesci rufowej jest ciutke za dlugi i bardzo trudno bylo mi ladnie uformowac burty na rufie. Zeby jakos je uformowac zaczalem uzywac wikolu i tyle co przyniosl pozytku to rowniez ponaciagal mi karton i powylazily mi na rufie krowie zebra.

Kolejna rzecz to wykonanie walow napedowych i tu pojawily sie problemy bo zeby wewnetrzne waly wychodzily z zaznaczonego miejsca to musialyby byc mocno skosne co mi sie wydawalo dziwne dlatego zrobilem je rownolegle do siebie. Brakuje rowniez 4 czesci ktore przytrzymuja wal do kadluba. Na razie waly nie sa jeszcze pomalowane. Nie podobaja mi sie strasznie te waly i nie wiem co dalej robic z tym modelem to ale jeszcze sobie to przemysle.


Pozdrawiam
Pawel

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
07-06-09 18:29  Odp: [Relacja] USS San Francisco 1:200 (Modelik)
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Buduj go musisz go skończyć - ja się jeszcze gorzej namęczyłem przy "INDIANAPOLIS"...
a co do amerykańskich CA - to moim marzeniem jest USS "HOUSTON" - ciekawe czy ktoś go w końcu wyda - taką legendę...powinni...a raczej muszą...

 
07-06-09 18:39  Odp: [Relacja] USS San Francisco 1:200 (Modelik)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Paweł, o tych przekoszonych wałach wewnętrznych pisałem już dawno tutaj analizujac model, ale zakrzyczano mnie, że teoretyzuję, przesadzam, itd. mając tylko model 2D. No więc Koledzy Szanowni, macie teraz potwierdzenie, poniżej rys. porównania, który wykasowałem wtedy, a teraz przywracam:



Jest to porównanie z blue-printem stoczniowym bliźniaka, USS Tuscaloosa. Tak na marginesie wały zewnętrzne powinny być nieco rozchylone na zewnątrz. Z tego co widzę w sklejanym modelu są równoległe do osi okrętu, czy tak Paweł?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
07-06-09 19:44  Odp: [Relacja] USS San Francisco 1:200 (Modelik)
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam Pawel
Fajnie ze Twoja relacja ruszyla,z tego co pokazujesz bedziesz sie musial chyba nie raz zastanawiac co robic,lub pytac o rade na Forum,skracac,nie skracac itd.
Z tymi walami posluchal bym Swena,a jesli ciagle nie beda pasowaly to nie pozostanie Ci nic innego jak trysnac (pomalowac) cale dno i zakryc biale pola gdzie mialy byc wyjscia walow z kadluba.Tak czy inaczej kadlub robi ciekawe wrazenie,szczegolnie podoba mi sie kamuflaz amerykanskich okretow.Pozdrawiam i gapie sie dalej jak Ci pojdzie.Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024