FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-05-09 18:34  [Relacja/Galeria] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009 KONIEC
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam w kolejnej relacji!
Jak już napisałem przy okazji budowy Czapli, strasznie mi się spodobał ten model, czego efektem jest ta relacja. Dłubać zacząłem jeszcze podczas klejenia Czapli, ale że to ona miła priorytet, więc nie było co pokazywać. Mam nadzieję, że uda mi się choć średnio skleić przejście skrzydła w kadłub, bo jak patrzę na te elementy, to mnie to trochę przeraża ;-) Jest to zresztą pierwszy model z KA od kilku lat, bo jakoś po Hurricanie stwierdziłem, że moje umiejętności są za małe na modele z tego wydawnictwa. Jeśli ten samolot wyjdzie mi znośnie, to jest szansa, że na warsztacie częściej pojawi się jakiś model z AH. Do tej pory zrobiłem tyle:



Składa się te części, jak klocki Lego. Błędów, wg. mnie, brak ;-)



Puszki zegarów (te cienkie tulejki) dały mi ostro w kość. Udało się jakoś to skleić i nawet cała tablica jest prosto zamontowana. Oczywiście zegary przeszklone.
Mam nadzieję, że w miarę dobrze to wygląda?
Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (01-08-11 20:24)

 
07-05-09 19:35  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Wygląda to nieźle, ale dopracowania wymagają jescze krawędzie wręg, bo brakuje im gładkości. Ja przed szlifowaniem wręg krawędzie nasączam jakimś cynajoglutem, wtedy karton sie nie strzępi i ładnie poddaje się szlifowaniu:)

Z przyjemnością będę śledził postępy prac, bo model ten leży u mnie na kupce do sklejenia, ale jeszcze troche czasu minie zanim się wezmę za jakiegokolwiek "Hala":)

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
07-05-09 19:37  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No proszę, jaki "amator" się zabrał za klejenie. ;-)
Mam nadzieję, że nie zostaniesz zjedzony i jako
pierwszy ukażesz "błędy i wypaczenia" oraz
dokładność i sklejalność projektu ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
08-05-09 09:21  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Spoko majonez ;-)...
Rafał sobie z tym poradzi jak ze wszystkim do tej pory!
Początek bardzo fajny - o resztę jestem spokojny.
Powstanie piękny model - czekam z niecierpliwością na kolejne fotki;P

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-05-09 12:21  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Zapowiada się nieźle :)
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
08-05-09 13:22  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
radek_82   

Dla mnie wręgi są ok, nie ma się czego czepić. Nawet zbiorniki pasowały:) Oby tym razem nie zatrzymało się na tym etapie. Trzymam kciuki.

--
Skończone: "Dar Pomorza" MM, "Koga Elbląska" MM

 
08-05-09 14:26  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Nie ma takiej możliwości! ;-) Pewnie jednak dopiero po weekendzie będzie coś więcej do pokazania.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
13-05-09 14:30  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Mało czasu ostatnio, to i postępy dość mizerne, ale powoli zapełniam kokpit. Do wykonania zostały jeszcze burty i zobaczymy, co wyjdzie przy oklejaniu kadłuba ;-) Na razie drobnica:



Butle sklejałem tak, jak rakiety w relacji z budowy Tomcata. Fotela trochę się obawiałem, ale zupełnie nie potrzebnie ;-) Spasowany jest tak świetnie, że wystarczy go tylko ukształtować i skleja się sam. Po prostu REWELACJA! Próbowałem trochę ukryć te nacięcia, ale słabo to wychodziło i zdecydowałem się pozostawić to tak, jak jest.
Kokpit w całości prezentuje się tak:



Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
13-05-09 21:26  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Bardzo fajnie, bardzo fajnie..

--

 
13-05-09 23:11  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

To nie model jest rewelacyjny tylko Twoje wykonanie :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024