FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-05-09 20:37  [Galeria] Model ORŁA (Kosmos 1999)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Witam. Chciałbym pochwalić się najnowszym "dziełem". Jest to model "Orła" z filmu "KOSMOS 1999".
Nie będę się rozpisywał nad sposobem budowy i historią modelu. Dla zainteresowanych podaję link do relacji MichalR
Najciekawszą częścią budowy jest zwijanie rurek, dziesiątek rurek :))


OTO GALERIA:










Miłego oglądania.

--

Post zmieniony (03-04-13 21:43)

 
04-05-09 22:13  Odp: [Galeria] Model ORŁA (Kosmos 1999)
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Model super, ale kratownica z tyłu - powala :-) Lubię s-f, tym bardziej mi się podoba. Good lad!! :-)

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
04-05-09 23:27  Odp: [Galeria] Model ORŁA (Kosmos 1999)
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Piękny model.Choć sklejam pływadła to z dziką radością skleiłbym to cudo. W końcu wychowałem się na tym filmie he he. Niestety link jakoś mi nie działa. Byłbym wdzięczny za przesłanie na maila jakiegoś zipka z modelem. neo_36@interia.pl

--

 
05-05-09 10:46  Odp: [Galeria] Model ORŁA (Kosmos 1999)
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja go wczoraj oglądałem...

--

 
05-05-09 11:23  Odp: [Galeria] Model ORŁA (Kosmos 1999)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Też pamiętam serial z dzieciństwa. Wtedy w soboty było w programie drugim TVP tzw "Studio 2". Pamiętasz ?
Podziwiam za te rurki. Widziałem go na żywca - powala. Można ten model gdzieś kupić ?

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
05-05-09 12:13  Odp: [Galeria] Model ORŁA (Kosmos 1999)
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No ładny kawałek modelika. Gratulacje nie tylko za model ale również za wytrwałość. Pamiętam, że modelik kleiło się przyjemnie mimo dużej ilości rurek. Części są bardzo dobrze spasowane ale przy silnikach autor poszedł trochę na łatwiznę i zamiast brył o przekroju kołowym zrobił wieloboki. Dało się to jednak łatwo poprawić.
Co do dostępności modelu to jest pewien problem. Dostałem informacje od autora modelu, że ze względu na prawa licencyjne nie wolno go legalnie rozpowszechniać i że wszelkie udostępnianie może być ścigane. Dlatego też model ten zniknął ze wszystkich oficjalnych stron. Nie otrzymałem też ani nie znalazłem żadnej informacji, że można go gdzieś legalnie nabyć. A szkoda.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
05-05-09 14:53  Odp: [Galeria] Model ORŁA (Kosmos 1999)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Widzę, że kolega wybrał wersję "soft w kosmos żyrandol" (kobiecy).
Będę musiał się "sprężyć" i zabrać za te rurki. Kabina ostatnio mi nawet
gdzieś się pałętała pod łapami. Gratulacje za cierpliwość i wykonanie.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
05-05-09 16:37  Odp: [Galeria] Model ORŁA (Kosmos 1999)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Jak zwykle miodzio! Zawsze jak widzę twoje nowe wpisy, to wiem, że należy się spodziewać czegoś na prawdę na wysokim poziomie. Ta galeria tylko to potwierdza. GRATULUJĘ!!!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
05-05-09 17:02  Odp: [Galeria] Model ORŁA (Kosmos 1999)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Miło mi, że się wam modelik podoba. Co do dostępności to Michał dobrze prawi i nie mogę go udostępnić osobom postronnym, a szkoda. Modelik sklejało się bardzo przyjemnie pomimo nudnego sklejania rurek. Jak ten etap był zakończony to składanie ich w kratownicę to czysta "przyjemność". :)

Leszek 'BeBe' T. - bardzo śmieszne, Jest to wersja sanitarna psze pana, no cóż wyszła Do... bo mi się tak wydrukowało. :) Róż to pięęęęęęęękny kolor.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
05-05-09 17:37  Odp: [Galeria] Model ORŁA (Kosmos 1999)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No się właśnie zastanawiałem jak Ci to wyszło, bo mam również drukniętą tę wersję i mi wyszła typowa "bycza krew" ;-D. Ale taki "sofcik" również jest bardzo atrakcyjny ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024