FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
03-05-09 23:54  [Relacja] ORP Orzeł, Projekt 877E "Kilo" - budowa testowa
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Witajcie :-)

Jakiś czas temu nasz forumowy Kolega Syjek poprosił mnie o sklejenie testowe modelu ORP Orła, współczesnego okrętu klasy Kilo o napędzie konwencjonalnym. Ucieszyłem się z tej propozycji, ponieważ wychowałem się na legendzie Orła, od zawsze, mimo faktu ze nie jestem okrętowcem miał dla mnie wartość symboliczną. Dzisiejszy "Kilo", jako spadkobierca słynnego drugowojennego okrętu jest także jak sądzę dla wielu z Was jednostką wyjątkową. :-) Tym bardziej ucieszy Was wiadomość że będzie on wydany jako dodatek do kolejnego specjalnego numeru Modelarstwa Okrętowego. :-)

Opracowanie w skali 1:200, niestety nazwisko Autora mi umknęło za co przepraszam. Pamiętam jedynie że ten sam Autor przygotował model okrętu projektu 971 (AKULA wg. NATO), dodany do któregoś z poprzednich MO. Model wydrukowałem na bloku technicznym standardową domową drukarką, dodatkowo znacznie rozjaśniając kolor poszycia celem uwidocznienia linii zawartych w projekcie. "Surowy" wydruk był u mnie jednolicie czarny :-) Dodatkowo przed napoczęciem zacaponowałem całe arkusze a do wykonania szkieletu użyłem tektury piwnej. Opis zawarty w projekcie jest jak narazie całkowicie wystarczający, tak jak i rysunki. Zresztą, cały projekt wydaje się intuicyjny i naprawdę nie trzeba się wysilać by skleić kolejny element.




Co do jakości mojej pracy - sami oceńcie. Ja z niej nie jestem zadowolony choć wyraźnie widać że projekt jest ślicznie spasowany. Jedyne małe "nie halo" występuje na dziobie, gdzie wyraźnie widać pustą "gwiazdkę". Poza tym nawet nie trzeba szlifować szkieletu :-D

Aha, pokusiłem się o wycięcie otworów zbiorników balastowych. O ile górne cięcia mogę potwierdzić zdjęciami, o tyle te na dnie okrętu robię "na czuja" - jak wiadomo mało jest zdjęć dennej części okrętu podwodnego ;-) Myślę że w tym tygodniu ukończe budowę :-)

Pozdrawiam serdecznie

PS: mam jeszcze tylko małą propozycję. Jeżeli znacie jakieś ciekawe informacje bądź artykułu dotyczące Orła, wrzućcie je w tą relację, jako teksty bądź jako linki :-) Sam chętnie dowiem się więcej o tej jednostce. Jak narazie wiem jedynie że coroczne manewry NATO "Baltops" pozwalają Polakom wirtualnie klepać resztę Europy :mrgreen: Ktoś wie coś więcej? :-)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
04-05-09 00:24  Odp: [Relacja] ORP Orzeł, Projekt 877E "Kilo" - budowa testowa
Roman 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Na model się chyba skusze. A ta gwiazdka to pewnie ma oznaczać, że okręt jest produkcji ZSRR ;). Chętnie zobaczę go całego.

 
04-05-09 01:11  Odp: [Relacja] ORP Orzeł, Projekt 877E
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Dobra, to tak-
Po pierwsze, KILO to istne brzydactwo ;p
Po drugie, dobrze, ze w temacie podwodnym cos nadal drga , a tego brzydala bez watpienia kupie i skleje.
Po trzecie, nasz KILO czyli Orzeł jest w całości czarny- nie ma nawet białego pasa linii wodnej
Po czwarte- Przeciez w nastepnym specjalnym MO mial byc DELTA!!!!

a, i jeszcze jedno- autorem opracowania jest w takim razie koles o nicku strk, u nas sie chyba za bardzo nie udziela, raczej na kartonwork
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (04-05-09 01:13)

 
04-05-09 08:25  Odp: [Relacja] ORP Orzeł, Projekt 877E "Kilo" - budowa testowa
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Autor opracowania nazywa się Bartek Miazga. Tak, to strk.
DELTA ukaże się w innym wydawnictwie i to pewnie nie za długo. Po prostu to za duży projekt na dodatek do Numeru Specjalnego MO. Podbiło by to bardzo cenę, a i objętościowo byłby problem ze zmieszczeniem całości w folii. ORP "Orzeł" jest w sam raz i na dodatek jest NASZ... :)
Co do koloru części podwodnej, to istnieją i zdjęcia z czerwonym dnem i zdjęcia jednostki jednolicie czarnej. Jesli napiszecie, że ORZEŁ powinien byc jednolicie czarny, taki będzie :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
04-05-09 08:55  Odp: [Relacja] ORP Orzeł, Projekt 877E "Kilo" - budowa testowa
Listek   

Wow!!! Nareszcie.... Syjek tak tylko czarny:-)

--
Gdy coś ginie, coś powstaje...

 
04-05-09 08:56  Odp: [Relacja] ORP Orzeł, Projekt 877E
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Będzie czarny.

Wsłuchiwania sie w sugestie modelarzy ciąg dalszy :)

Teoretycznie model powinien byc wydrukowany 90% odcieniem szarości (w druku praktycznie czarny), tak jak wcześniejsza AKULA. Niestety, w druku nie bardzo wtedy widać czarne linie imitujące rózne otwory, włazy itp. (róznica pomiędzy 100% czarnym, a 90% jest w druku minimalna), a nie każdy je wycina.
Można wydrukować całość w 80% czarnym, wtedy kontury będą już dobrze widoczne lecz 80% to już "zalatuje" szarością i może byc juz nie tegez...
Co o tym sądzicie: zostawiamy tak jak jest i było w AKULI, czyli cały 90% i linie detali (nie jest ich aż tak dużo) ledwo widać, czy rozjaśniamy do 80%?


--

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

Post zmieniony (04-05-09 09:03)

 
04-05-09 09:14  Odp: [Relacja] ORP Orzeł, Projekt 877E "Kilo" - budowa testowa
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

A może taki patent:
Poszycie 90-100% czarne. Linie 100% czarne, ale pod spodem, na osobnej warstwie ich klony zrobione białe lub 30-50% czarnego. Potem w Photoshopie tę warstwę poddać lekko filtrem gaussian blur, tylko tyle, żeby poświata linii wyszła lekko spod linii czarnych. Powinno dać to lekki efekt światłocienia. Wszystko będzie czarne, a linie będą rozpoznalwalne.

 
04-05-09 10:01  Odp: [Relacja] ORP Orzeł, Projekt 877E
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

origami: dzięki za pomysł. W ten sposób (i jeszcze jeden podobny) próbowalismy zadziałać juz w przypadku AKULI i lecz wygląda to naprawde efektownie i ładnie (stosuje to przecież kilku projektantów z dobrymi efektami), jednak w przypadku współczesnych w pełni czarnych i gładkich okretów podwodnych wygląda to trochę... mało realnie (jak dla mnie OK ale kilka osób-specjalistów nie była zachwycona).

PS. Aby narobić Wam apetytu, napomkne tylko, że szykuje sie meganiespodzianka dla Czytelników MO, którzy zakupią NS-a z ORP "Orłem" i że trwają bardzo zaawansowane rozmowy na linii MO - Polska Marynarka Wojenna...

--

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

Post zmieniony (04-05-09 10:06)

 
04-05-09 10:30  Odp: [Relacja] ORP Orzeł, Projekt 877E "Kilo" - budowa testowa
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zanim zapadnie decyzja czy czarne, czy czerwone to może by lepiej sprawdzić czy oprócz koloru jakieś zmiany wyposażenia nie zaszły przy okazji??

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
04-05-09 10:32  Odp: [Relacja] ORP Orzeł, Projekt 877E "Kilo" - budowa testowa
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Sprawdzone 30 minut temu wizualnie:)
Czarny :), wyposażenie jak w opracowaniu :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024