FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-05-09 15:30  [Relacja]Jeszcze dłuższa i powolniejsza relacja z budowy HIEI MM
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Witam wszystkich :)
Już od daaawna zastanawiałem się czy zacząć tą relacje gdyż czas leci a efekty mizerne...
Ale ostatnio coś przy tym modelu w miarę regularnie dzióbię więc myślę że w miarę regularnie będę pokazywał efekty swojej pracy.

Model zacząłem kleić gdy tylko się ukazał więc macie z obrazowanie mojego "zabójczego" tempa :P
Temat tak mi się spodobał że zakupiłem nawet 2 wycinanki, toczone lufy z GPM oraz zestaw fototrawiony do modelu :) Jednym słowem zaszalałem!

Jak do tej pory przy modelu nie napotkałem większych trudności z klejeniem.. czasem coś przeszlifować/podciąć żeby pasowało. Choć dodam że model do najłatwiejszych nie należy i na pewno nie poleciłbym początkującym.

No to kilka fotek:




Skielet kadłuba wypełniłem pianką, zaszpachlowałem i wyszlifowałem a następnie okleiłem elementami. Postanowiłem także przeszlifować dno i pokryć je farbą.
Może nie wyszło idealnie ale ja z efektu jestem zadowolony :)





Tu już model z pomalowanym dnem i wykonanym pokładem. Pokład zmieniony z oryginalnych części na ten co wykonał Kemot(żeby wszystkie pokłady wydrukować poprawnie zmarnowałem z 20 kartek z bloku technicznego, a to za małe a to za duże a to różnica kolorów... :P ), różnica powalająca i znacznie upiększająca model! :)

Teraz pracuję nad pomostem kominowym:

Zestaw blaszek fototrawionych i luf:

Co do blaszek, wszystko OK, jednak w przypadku luf już nie koniecznie.
O ile lufy głównego kalibru i lufy 122mm są w porządku to lufy kaliber 152mm to kompletna porażka ;/
Zdecydowanie za długie i za grube do szablonu jaki jest w przewidziany w modelu(za długie jakieś pół centymetra a w grubszej części lufa grubsza o 0.8 mm niby niewiele ale dla modelu w takiej skali to ogromna różnica).
Jedną lufę przetoczyłem za pomocą wiertarki i papieru ściernego i wyszło nawet nawet :) Robiąc to samo z nastopną lufa pękła mi na pół... ;/

Przy budowie popełniłem trochę błędów ale aż tak tego nie widać... np dociskając górny pokład do kadłuba użyłem trochę za dużo siły i się boki kazamat troszkę pogięły, sam kadłub też nie jest idealnie symetryczny a pokład do idealnie równych nie należy :)

To tyle co mam do pokazania na dziś :)
Pozdrawiam! Kłosek

Pozdrawiam, Kłosek!

Post zmieniony (03-05-09 15:39)

 
03-05-09 18:37  Odp: [Relacja]Jeszcze dłuższa i powolniejsza relacja z budowy HIEI MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Freshcie!
Tylko proszę Ciebie, skończ go, nie tak jak kol. Arto, kol. Ppompka i kol. Przemek , zaczęli relacje i nic nowego nie pokazują :). Zresztą za (nie)długo też się za niego wezmę :)
A na razie wygląda nieżle, nie licząc białych krawędzi na pomoście kominowym (foto 2 i 3) i nadbódówce (foto4), ale że lepiej nie kleję to zamilknę do następnej odsłony :D

Pozdrawiam i czekam na dalszą część tej relacji

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
15-05-09 18:50  Odp: [Relacja]Jeszcze dłuższa i powolniejsza relacja z budowy HIEI MM
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Ufff.. trochę czasu minęło i wypadałoby coś pokazać,,,
Niewiele zrobiłem przez ten czas ale lepsze to niż nic :)
Czasu brak ;/



Części które powinny być nacinane i sklejane ze sobą postanowiłem rozcinać i białą stronę malować farbką. Nie wygląda tak źle chyba.

Kolego Moromen białe krawędzie zostały już wyretuszowane :)
I taka rada dla Ciebie z tym modelem, daj sobie na wstrzymanie jeszcze przez jakiś czas i nabierz doświadczenia lub sklej jakiś inny łatwiejszy okręt :)
Ale oczywiście to tylko dobra rada ;)
................................................................................................................................................................
A tutaj takie mały off topic bo na "karton cafe" zagląda znacznie mniej osób.

Witam wszystkich! :)
Moje pytanie dotyczy IV Ogólnopolskiego Wrocławskiego Spotkania Modelarzy Kartonowych, mianowicie czy ktoś z trójmiasta lub okolic wybiera się na ten zlot czy to autem, pociągiem, rowerem czy nawet na piechotę ;)
Bo mam chęć wybrać się na tą imprezę ale wiadomo w grupie zawsze raźniej :)

Jeśli ktoś miałby ochotę mnie przygarnąć to o proszę o odpowiedź tutaj albo na priv :)

Pozdrawiam! Kłosek

 
15-05-09 20:48  Odp: [Relacja]Jeszcze dłuższa i powolniejsza relacja z budowy HIEI MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

A może być ,,Dar Młodzieży'' z MM-a? ;-) Właśnie go zacząłem (miałem dosyć gąsienic w 4TP i drobnicy w ,,Orkanie'').
Zresztą zanim się wezmę za ,,Hiei''-a, będę musiał najpierw go nabyć :D

A nadbudówka wygląda super.

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (15-05-09 20:48)

 
15-05-09 21:24  Odp: [Relacja]Jeszcze dłuższa i powolniejsza relacja z budowy HIEI MM
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Hmmm myślę żę z kadłubem nie będziesz miał problemów... ale żagle maszty i całe to ustrojstwo to też nie takie hop siup...
Sam zobaczysz z resztą! :)

 
15-05-09 21:29  Odp: [Relacja]Jeszcze dłuższa i powolniejsza relacja z budowy HIEI MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

ZobaczymY :)
Relacyjka będzie :D

 
24-05-09 20:11  Odp: [Relacja]Jeszcze dłuższa i powolniejsza relacja z budowy HIEI MM
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Witam w dalszej części relacji niedzielnego modelarza :)
Kilka fotek co udało mi się wykonać do tej pory:




To tyle. Coś czuję że przy tym pomoście kominowym zejdzie mi jeszcze długo długo.. ale się zrobi:)

Pozdrawiam, Kłosek!

--
Pozdrawiam, Kłosek!

 
13-06-09 13:53  Odp: [Relacja]Jeszcze dłuższa i powolniejsza relacja z budowy HIEI MM
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Witam ponownie, 2 fotki mozolnie budowanego pomostu kominowego...
Klejąc tą drobnicę zastanawiałem się czasem czy modelarstwo ma rzeczywiście uspokajać i odstresowywać :P



c.d.n....
Pozdrawiam, Kłosek!

 
13-06-09 14:04  Odp: [Relacja]Jeszcze dłuższa i powolniejsza relacja z budowy HIEI MM
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Witam!!

Świetnie to koledze wychodzi, ja tez mam go na tapecie ale udowa utknęła na kadłubie:(( Jednak kawała dobre roboty która tu kolega pokazuje mobilizują mnie do działania:)

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
14-06-09 00:59  Odp: [Relacja]Jeszcze dłuższa i powolniejsza relacja z budowy HIEI MM
ROBO 

 - 10

wypełniłem pianką


- mimo wypełnienia pianka widac.ze sa w srodkowej czesci kadłuba nierownosci !

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024