FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-04-09 22:38  [Nowość] Pancernik North Carolina JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Model już był - ale został właśnie wznowiony w nowym opracowaniu graficznym, z nowymi detalami i bardziej szczegółowymi działkami plot. i elementami ciętymi laserowo.

Dość długo brakowało tego modelu - bardzo czekałem na wznowienie. Po tym jak zobaczyłem go na wystawie - muszę mieć w kolekcji.

--

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

Post zmieniony (26-04-09 22:59)

 
26-04-09 22:49  Odp: [Nowość] Pancernik North Carolina JSC
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

a ja mam sklejonego starego... i zaczynam zalowac ze kleilem stare wydania jak teraz przerysowane komputerowo sie pokazuja, tak samo KGV, readnought... Szkoda tylko ze nie przerysowuja wszystkich wznowien, czyli np tych, co mnie najbardziej interesuja- Mikasa, U35...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
27-04-09 12:49  Odp: [Nowość] Pancernik North Carolina JSC
Seweryn 

 

Na stronie JSC jest fota sklejonej caroliny, to już z tego nowego wydania?

--
Seweryn

 
27-04-09 17:33  Odp: [Nowość] Pancernik North Carolina JSC
kari   

...wydaje się, że burty są jakieś takie nienaturalnie niebieskie, żeby nie powiedzieć "jadowicie" niebieskie. Co na to fachowcy od yankeskich łódek ;-) ?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------



Post zmieniony (27-04-09 17:34)

 
27-04-09 17:46  Odp: [Nowość] Pancernik North Carolina JSC
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

testowy model wyglada na nowy.
Co do kolorow to trzeba by zobaczyc wydryukowany arkusz bo model testowy moze miec zle kolory

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
27-04-09 21:05  Odp: [Nowość] Pancernik North Carolina JSC
Tomek 

 - 2

Patrząc na pelotki daje sobie paznokcie poobcinać, iż to nowy model sklejono na widok publiczny. Mam zdjęcie starego wydania po sklejeniu z reklamówki JSC i prezentuje sięzupełnie inaczej!
Pozdrawiam!

--

 
27-04-09 21:09  Odp: [Nowość] Pancernik North Carolina JSC
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Dobra, potrudzilem sie i zdjalem z szafy mojego NC. Ten na stronce to nowy. Zostal troche poprawiony ale bez jakiegos kosmosu jak to bywalo z innymi wznowieniami. Moze dla tego ze stary tez wcale zle graficznie nie wyglada.
Aha, i w poprzednim kolor niebieski tez byl taki jasny

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
29-04-09 18:55  Odp: [Nowość] Pancernik North Carolina JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Mam Karolinkę w rękach.
Autorem modelu jest Pan Jacek Słowik, graficznie Pan Dariusz Skulski.
Te fotografie nie pokazują nowej kolorystyki modelu.

To co na fotografiach jest niebieskie - na nowym modelu jest mocno ciemne, to co jest w kolorze jasnym jak np nadbudówki - jest w odcieniu szaro niebieskim podobnym do Humbrol 96 Matt Raf Blue ale jaśniejsze. Wygląda bardzo ładnie.

Detale laserowe są naprawdę śliczne.
Model nie jest mocno skomplikowany. ale dobrze sklejony powinien się świetnie prezentować.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
29-04-09 19:39  Odp: [Nowość] Pancernik North Carolina JSC
Seweryn 

 

Robert, jeśli to nie problem wrzuć choć jedno zdjęcie tych kolorów :)

--
Seweryn

 
29-04-09 22:03  Odp: [Nowość] Pancernik North Carolina JSC
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Do mnie jeszcze nie dotarła, ale mam nadzieję, że pokład główny jest koloru Deck Blue (20-B), chociaż już w październiku 1945 roku, gdy okręt wracał do Stanów po wojnie pokłady drewniane miały już naturalny kolor drewna. Zdaje się, że powodem tego było odpadanie płatami farby z pokładów więc zrobiono w tym czasie z tym "porządek".

Z tego co mogę zobaczyć na zdjęciach surówki malowanie modelu okrętu przedstawia właśnie stan z października 1945 roku (w starym wydaniu pisze, że jest to stan z połowy 1945 roku) w kamuflażu Measure 22. Burty: Navy Blue (5-H), nadbudówki Haze Gray (5-H), wszystkie powierzchnie poziome Deck Blue (20-B). W kamuflażu tym dachy wież art. gł., oraz górne części ich luf także były w kolorze Deck Blue, a nie Haze Gray (5-H) jak to sugeruje surówka (taki kolor faktycznie miały nadbudówki). Tak na marginesie dodam, że najbardziej okazale NC prezentuje się w kamuflażu Measure 32/Pattern 18D z sierpnia 1944 roku, ale w końcu to kwestia gustu.

Konfiguracja masztu tylnego przypomina raczej tą z początku służby okrętu, ponieważ w 1945 roku był on już zwieńczony kroplowatą platformą radaru SC, którego jak widzę też brak. Bieżnie katapult otwarte dziwią mnie bardzo: w oryginale były od góry zabudowane, hmm, coś takiego...Nie mogę też darować braku dziobowych kluz cumowniczych, elementu charakterystycznego dla wielu okrętów USN z 2 wś. Ale coby nie było, że marudzę, dźwigi łodziowe na śródokręciu są dużo lepsze od tych oryginalnych w modelu Washingtona (Modelcard, 1995), chyba je poprawiono w stosunku do pierwszego wydania. Zresztą nie ma się co czepiać fajnie że okręcik odświeżono choć sam temat aż prosi się na opracowanie w 1:200. Wtedy możnaby nieco "pomarudzić" analizując, a tak ogólnie rzecz biorąc podoba mi się, tak samo jak starsze wydanie które mam i też podoba mi się :D

--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (29-04-09 22:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024