FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-04-09 09:48  [Relacja/Galeria] Pancernik Shikishima GPM nr.252
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam w kolejnej mojej relacji,
Jednak z pewną obawą zaczynam relacje bo nie wiem czy się kolegom okrętowcom nie narażę :) . Ze względu na to ,że z tematyką okrętową nie jestem na bakier i jest to mój trzeci okręt który buduje(pierwszy takich gabarytów) to wstrzymywałem się z relacja do momentu gdy byłem pewien ,że kadłub jako tako mi wyjdzie. Dzisiaj mogę powiedzieć ,że nie jest źle , a ja jestem zadowolony. Nie wyszło idealnie , ale większych przebojów nie miałem. Zostało jeszcze bardzo pracochłonne poszycia boczne , ale po pierwszych przymiarkach myślę ,że nie wyjdzie źle więc jakoś ten okręcik zbuduje :) .
No ,ale tyle słowa wstępnego Samoloty na razie mi się przejadły i chciałem skleić coś innego. Wybór padł na pancernik rodem z kraju kwitnącej wiśni. Dlaczego akurat Shikishima?. Jest większy niż mój ostatni okręt GROM, ale na tyle prosty w budowie ,że nadaje się do kroku w przód w budowie jeszcze większych jednostek które kiedyś chciałbym w życiu skleić:).Model wygląda na nie skomplikowany , ale nigdzie na polskich forach nie widziałem relacji z jego budowy. Trochę mnie to dziwiło , ale nie odstraszyło. Podoba mi się sylwetka . Jest relacja z budowy tego okrętu na Kartonbau . kto chce ocenić jak modelarzowi z Niemiec wyszedł ten model to zapraszam do poniższego linka

http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=17730&hilight=Shikishima

A tutaj okładka:



Do modelu zakupiłem laserowo wycięty szkielet i lufy. Mam zamiar samemu wykonać relingi i kilka innych drobiazgów. Reszta wyjdzie w praniu i będzie zależeć od mojego aktualnego humoru, zobaczymy.
Prace zacząłem od szkieletu i tu od razu miałem dylemat bo wydawało mi się ,że do laserowo wyciętego szkieletu już nic nie trzeba doklejać tylko złożyć , a tu się okazało ,że wręgi wchodząc w podłużnice telepały się tam jak sklepikarz po pustym sklepie. Musiałem doklejać do laserków wycięte z wycinanki wręgi i podłużnice. Dopiero wtedy już bardziej stabilnie się to wszystko trzymało. Z uwag od razu powiem ,że wycięcie na wręgę W2b jest za płytkie o jakieś 1,5mm reszta już ładnie pasuje. Jak widać na zdjęciach zacząłem sobie wzmacniać szkielet przed zapadnięciem się poszycia dna, ale mogłem i zrobiłem to tak jak widać ,tylko na pewnym odcinku. Im bliżej rufy i dziobu tym coraz trudniej mi to wchodziło(pod kątem) więc skończyłem tak jak widać. W paczce z laserkami chyba ktoś się pomylił i dodał mi dwa takie same arkusze z wręgami . Żeby się nie zmarnowały po odpowiednim przycięciu podoklejałem wręgi podwójnie.



Po szkielecie zacząłem doklejać poszycie dna. Pierwszy element przykleiłem na środku. Gdy zacząłem przymierzać kolejne okazało się ,że praktycznie wszystkie paski na łączeniu są za wąskie. Mają 3mm ,a ja dosztukowałem z zapasu koloru 7mm-etrowe paski.



Byłem mile zaskoczony bo poszycie dna bardzo ładnie mi się kleiło. Gdzieniegdzie oczywiście widać pewne szpary, ale byłem prze szczęśliwy gdy rufa i dziób bardzo ładnie się zakończyły. A tego etapu najbardziej się obawiałem i reszta dla mnie nie ma znaczenia :).


Przykleiłem też już pokłady. I tu mała zagadka bo nie mogłem znaleźć środkowej części pokładu cz.PG2. Nie jest to jakąś drobnostka bo 1/3 pokładu :) , ale trzeba sobie jakoś radzić więc tak jak widać wykorzystałem część 1a, która i tak nie będzie potrzebna w dalszym etapie prac. No i tyle na razie. Relacja będzie powolna bo z czasem jest różnie, ale mam nadzieję ,że zawsze do przodu :) A tak to na razie wygląda:



Pozdrawiam.

--

Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

Post zmieniony (01-10-09 21:49)

 
24-04-09 09:59  Odp: [Relacja] Pancernik Shikishima GPM nr.252
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

No to temacik obrałeś świetny! Czekamy na dalsze postępy!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
24-04-09 14:14  Odp: [Relacja] Pancernik Shikishima GPM nr.252
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Nnnno prosze :) Okret z mojego ulubionego okresu i wogole jeden z ulubionych, robie go jak tylko skoncze cokolwiek...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
25-04-09 00:54  Odp: [Relacja] Pancernik Shikishima GPM nr.252
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

PG2 jest na arkuszu z zapasem kolorów i banderą - duży biały prostokąt :)
Cieszę się, że wybrałeś ten temat - będzie mi łatwiej w przyszłości ;)

Pozdrawiam

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
25-04-09 09:29  Odp: [Relacja] Pancernik Shikishima GPM nr.252
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Bardzo elegancko przyklejone poszycie denne. BRAWO! Szczególnie za rufową część:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-04-09 10:39  Odp: [Relacja] Pancernik Shikishima GPM nr.252
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Bardzo ładny okręcik i czysta robota jak narazie : )

--

 
25-04-09 14:55  Odp: [Relacja] Pancernik Shikishima GPM nr.252
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Już gdzieś na tym forum pisałem - chyba w temacie wręg wycinanych laserowo - o tym, że u mnie szkielet wyszedł troszkę za długi względem pokładu i poszycia bocznego. Ten z wycinanki pasował jak ulał więc sprawdź czy i ty nie masz jakiejś nieścisłości z wręgami wycinanymi laserowo puki nie jest jeszcze za późno. Więcej żadnych problemów nie miałem i jak dotąd wszystko pasuje dokładnie a pozostały mi jeszcze kominy, dziobowa nadbudówka, drobnica.

Pozdrawiam Paweł

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
26-04-09 12:12  Odp: [Relacja] Pancernik Shikishima GPM nr.252
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Mam pytanie, w jakiej bedzie wersji? tzn z żółtymi kominami czy szarymi?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
26-04-09 17:50  Odp: [Relacja] Pancernik Shikishima GPM nr.252
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam, trochę mnie nie było bo podziwiałem modele na konkursie w Świdniku:).
Bardzo dziękuje za tak miłe przyjęcie i relacji i tego co do tej pory zrobiłem. Już odpowiadam:
Tera Misieuda faktycznie, ślepota nie boli , ale skutecznie uskutecznia pracę:). Nie zauważyłem tej części bo faktycznie jest trochę zakamuflowana, ale jest tam gdzie pisałeś. pawelecd myslę ,że już jest za późno bo dno już mam przyklejone. Nie miałem problemu ze szkieletem i poszyciem dna. Właśnie ten etap pracy mnie najbardziej uradował bo nie musiałem szkieletu ani skracać , ani przycinać poszycia. Z pierwszych przymiarek poszycia bocznego jestem zadowolony. Oczywiście nie jestem jeszcze wstanie powiedzieć czy mi nie zabraknie na rufie poszycia, ale to wyjdzie w praniu ,zobaczymy.
Korsarz zamierzam użyć żółtych kominów.

Na konkursie koledzy namówili mnie na zakup elementów fototrawionych do modelu. Trochę się wahałem , ale ostatecznie zgodziłem się z nimi . Miałem w zamiarze samemu wykonać drabinki i zejściówki, ale jednak leń się we mnie odezwał:). Z drugiej strony wszystkiego trzeba spróbować. Na razie to tyle , jutro wracam do warsztatu i budowy.

pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
26-04-09 19:11  Odp: [Relacja] Pancernik Shikishima GPM nr.252
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A ja swojego bede robił z szarymi- tak mi sie bardziej podoba i tak wygladał pod Cuszimą ;)
A bulaje będą wycinane? Myśle że na tyle sie rzucają w oczy w tym modelu że wypadało by

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024