FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-04-09 01:05  [Relacja/Galeria] transatlantyk Batory – JSC nr 14
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Witam i zapraszam na relację z budowy modelu polskiego transatlantyku Batory wydanego przez wydawnictwo JSC w skali 1:400 do linii wodnej. Autorem opracowania jest Jan Schmidt.




Szkielet, typowy dla wydawnictwa, został oklejony burtami. Na dziobie część pokładu z nadburciem. W części rufowej wklejony pokład "B". Przygotowane już do dalszego montażu nadbudówki wraz z pokładem "A" oraz pokładem spacerowym.

--



Post zmieniony (27-04-09 15:54)

 
05-04-09 01:15  Odp: [Relacja] transatlantyk Batory – JSC nr 14
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Na pierwszym i przedostatnim zdjęciu widać dokładnie, że poszycie zapadło się i tam gdzie przylega do wręgi jest wybrzuszone. Nie wygląda to dobrze

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
06-04-09 11:46  Odp: [Relacja] transatlantyk Batory – JSC nr 14
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2



Przedstawione na fotce zabiegi prostowania i usztywniania burt kawałkami tekturek powinny przynieść zadowalające efekty. Po wyschnięciu kleju okaże się czy budowa ruszy dalej, czy też sprasuje go stopa :-)

--

 
06-04-09 19:00  Odp: [Relacja] transatlantyk Batory – JSC nr 14
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Aby uniknąć tego typu pofalowań burt w modelach JSC do siatki kadłuba przyklejam tylko górną część burty.

--
Pozdrawiam
___________________________

 
07-04-09 09:16  Odp: [Relacja] transatlantyk Batory – JSC nr 14
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Toff, racja - ja robię tak samo.
To co widać łatwo skorygować. Ale widzę zapadnięcia między wręgami. Mi się robiło odwrotnie - wręgi ściągały burty głębiej.
W tym przypadku należałoby raczej dokleić dodatkowe wręgi aby wyeliminować zapadnięcia.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
11-04-09 20:21  Odp: [Relacja] transatlantyk Batory – JSC nr 14
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Dzięki, panowie, za dobre rady, przydadzą się przy budowie innego modelu z tego wydawnictwa.



Zmniejszyłem nieco amplitudę falowania burt, ale to jeszcze nie to. Nie zrażając się, brnę w klejeniu dalej. Przybył pokład spacerowy i łodziowy. Ponowne podklejanie burt, efekt jak widać :-( nie najlepszy.



Montuję ostatni pokład, zwany słonecznym, razem z mostkiem, dalej to już tylko drobnica. To odpowiedni moment by podjąć trzecią i ostatnią próbę prostowania burt.

 
19-04-09 18:46  Odp: [Relacja] transatlantyk Batory – JSC nr 14
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2




Batory na razie został wyposażony w kominy, wentylatory i nawiewniki. Windy łodziowe i ładunkowe, na dziobie winda kotwiczna wraz ze stoperami i łańcuchem. Radar a zaraz za nim stanowisko kompasu na sterówce, na rufie rufowe stanowisko manewrowe. Do tego jeszcze łodzie i motorówki, tratwy ratunkowe, trapy , zejściówki, luki ładowni i ławki.

--

 
20-04-09 06:59  Odp: [Relacja] transatlantyk Batory – JSC nr 14
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Bardzo ładnie.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
25-04-09 00:09  Odp: [Relacja] transatlantyk Batory – JSC nr 14
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2



Niewiele pozostało mi już do zrobienia. Przy łodziach ratunkowych i motorówkach umieściłem żurawiki i zająłem się wytwarzaniem masztów i półmasztów, które wystrugałem z patyczków bambusowych. Reję, gafel oraz bomy i flagsztoki wykonałem z drutów, a olinowanie z żyłki.



Najwyższa pora postarać się o jakąś podstawkę i najlepiej żeby imitowała wodę. Mając zerowe doświadczenie w tym temacie, sięgnąłem po MO-13, gdzie znajduje się świetny artykuł, którego autor przeprowadził mnie przez wszystkie etapy wykonania tego “morza”.

--

 
25-04-09 09:32  Odp: [Relacja] transatlantyk Batory – JSC nr 14
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Morze wyszło super. Możesz przybliżyć maluczkim tę technikę:-)? Nie każdy ma dostęp teraz do MO, a szczególnie do 13:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024