FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
06-11-07 12:46  [Relacja/Galeria] F-14 Tomcat z MM - KONIEC
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam w kolejnej relacji. Tym razem w hangarze odrzutowiec. Wybór padł na MM, bo chcę przetestować kilka patentów innych użytkowników forum dotyczących lakierowania i szpachlowania superglutem.
Tak wygląda pierwszych kilka segmentów. Wszystkie większe błędy zaznaczyłem na czerwono. Niektóre są wynikiem projektu, ale w większości ja zawiniłem.



Brak wprawy daje o sobie znać. Dwa babole po jednej i drugiej stronie nosa powstały z mojej winy. Z prawej odstaje poszycie, ponieważ musiałem sporo szlifować segment 3. Jest on znacznie większy niż segment 4 i wręga C. Skleiłem i na początków wydawało się ok, ale potem puściła spoina. Reanimacja nie dała efektu. Zostanie tak, jak jest. Z lewej strony jest plamka sg. Wręgę E należy uciąć tak, jak zaznaczyłem, bo inaczej nie zmieści się kokpit.

Zdjęcia nie pomazane ;-)


Kokpit


Całość złożona na sucho


Widać, że rewelacji nie ma, ale jakoś to wychodzi. Po polakierowaniu lakierem satynowym Humbrola części fajnie się kształtuje i nie wyciera się druk. Również szpachlowanie sg daje dobre efekty, choć jeszcze muszę się sporo nauczyć w tym temacie.
Walczę dalej.
Pozdrawiam!

--

Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

Post zmieniony (03-04-09 22:49)

 
22-11-07 21:18  Odp: [Relacja] F-14 Tomcat z MM
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Wieści z placu boju ciąg dalszy.
Wykonałem przód kadłuba. Z jednej strony wyszedł ładnie, niestety z drugiej jest już kaszana :( Wszystko widać na zdjęciach.



Na drugim zdjęciu widać całą mizerię tego kawałka kadłuba. Zbliżenie...

Wyszła spora przerwa, którą starałem się jakoś zamaskować. Nie wyszło totalnie. Dodatkowo tempera po wyschnięciu lakieru zrobiła się jaśniejsza niż była no i wygląda ten bok, jak wygląda.

Wkleiłem też źle kokpit, przez co nie dotyka do wręgi. Z przodu da się to zamaskować pokrywą awioniki, a tak to trzeba będzie kombinować, jak to ukryć.
Dla całkowitego obrazu-brzuszek.


Szkielet dalszej części kadłuba pasował nadspodziewanie dobrze. Nic nie trzeba było docinać. Pierwsza część również. Pewnie dalej zaczną się schody ;-) Narazie wygląda to tak:


Całość złożona na sucho wygląda tak, choć powoli dochodzę do wniosku, że chyba przód kadłuba trzeba będzie zrobić od nowa.A czym dłużej mu się przygladam, tym większą mam pewność...

Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
22-11-07 21:52  Odp: [Relacja] F-14 Tomcat z MM
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

no właśnie niech kolega powie jak spisuje sie lakier satynowy, czy nie ściemnia druku, czy tylko jedna warstwa była kładziona?

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
23-11-07 15:14  Odp: [Relacja] F-14 Tomcat z MM
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

*Paulos* na przedniej części kadłuba są dwie warstwy lakieru, a na poszyciu wlotów tylko jedna. Lakier absolutnie nie ściemnia druku. Jedna warstwa jest praktycznie nie widoczna po wsiąknięciu. Teraz sam się dziwię, czemu wcześniej nie lakierowałem modeli. Druk się nie wyciera, łatwiej jest kształtować i sam model wygląda lepiej. Polecam spróbować-efekt jest naprawdę dobry. Do lakierowania to tylko lakier Humbrola w słoiczkach, a nie w puszkach, bo ten powoduje żółknięcie elementów!
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
23-11-07 16:45  Odp: [Relacja] F-14 Tomcat z MM
dexter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5
 

Rafał to powiedz gdzie można kupić taki lakier w słoiczkach. Bo nigdzie nie znalazłem, a sprzedawcy w wawie nawet nie wiedzą jak to wygląda.

--
---------------------------------------------
Moje wszystkie modele można zobaczyć na https://papermodels.eu/
Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika https://qwkak.pl/

 
23-11-07 19:07  Odp: [Relacja] F-14 Tomcat z MM
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hmm ja mam takie w puszkach ... ciekawe czy te w słoikach mają jakiś inny skład.

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
26-11-07 20:40  Odp: [Relacja] F-14 Tomcat z MM
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale nie maiłem dostępu do neta.
Paweł-ja lakier ten kupiłem w Warszawie na Dzielnej 7 w sklepie HasHobby. Z tego, co słyszałem, to nie jest to najtańszy sklep, ale tam przynajmniej mają duży wybór. Ja zapłaciłem coś koło 12 pln za słoiczek (buteleczkę-jak zwał, tak zwał ;).
*Paulos* jak chcesz zobaczyć, co może narobić inny lakier, to zobacz moją relację z P11c.
Mam nadzieję, że to wyczerpie wszelkie wątpliwości :-)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
26-11-07 23:30  Odp: [Relacja] F-14 Tomcat z MM
dexter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5
 

3 tygodnie temu byłem na dzielnej i nie mieli może nie zrozumieli dokładnie o co mi chodzi

 
26-02-09 18:26  Odp: [Relacja] F-14 Tomcat z MM
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Ponieważ konradus wprowadził te nieszczęsne liczniki relacji, to przypomniał mi o nieskończonym modelu i relacji ;) Żartowałem oczywiście-po zepsuciu 2 dzioba odechciało mi się sklejać ten projekt i wziąłem się za inne modele, a ten leżakował i nabierał mocy urzędowej. No i przyszedł na niego czas.
Nowy kawałek dzioba wygląda tak:

Ten dziób nie ma już takich baboli jak pierwszy i z tego się cieszę :D Te segmenty zrobiłem sklejając ze sobą poszycie i dopiero wklejałem wręgi. Daje to znacznie lepsze rezultaty. Na pierwszym zdjęciu widać obciążenie z gwoździ stalowych-nie chciało mi się biegać do wędkarskiego po ciężarki ołowiane. poza tym takie gwoździe łatwiej upakować. Mam nadzieję, ze tym razem model i relacja zostaną ukończone w trybie normalnym.
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
04-03-09 14:02  Odp: [Relacja] F-14 Tomcat z MM
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
To znowu ja. Zakończyłem budowę nowego dzioba. niestety nie obyło się bez komplikacji-nad tym modelem to chyba jakaś klątwa krąży :/
Skleiłem nowy kokpit:

Starałem się, żeby był równy i pasował do kadłuba. No i gucio:

Pomimo, że kokpit został sprawdzony poziomicą, czy jest równo, to i tak nie pasował. Kleiłem w takiej kolejności jak zaleca instrukcja. Po wklejeniu kokpitu poszycie zaczęło mi się falować i musiałem oderwać je z jednej strony oraz dociąć - skutek wiadomy. Na czwartym zdjęciu widać lekkie zgniecenia. Całe szczęście udało mi się to jakoś wyprostować, choć była już chwila, ze myślałem, że 4 dziób będzie w akcji :/ Udało się to wyprostować jako tako poprzez wklejenie z drugiej strony podposzycia. Dziób po sklejeniu:

Teraz zaczynam oklejać środkową cześć kadłuba, a ponoć tam jest najwięcej błędów. Zobaczymy ;) Do następnej aktualizacji. Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024