FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-03-09 18:06  [Relacja] ORP ,,Orkan'' GPM 1:200- czyli czego się (nie)nauczyłem na I-25
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!

Jako że nie mogłem się powstrzymać przed jakimś okrętem, wziąłem się za takie coś:


Tym razem złączyłem podłużnicę w jedną całość:

I reszta szkieletu:

Z wodnicą(?) miałem troche problemów, bo musiałem ją pociąć na kawałki, a po przyklejeniu wręg do podłużnicy każdy kawałek musiałem indywidualnie docinać, ale nie jest tak żle- na 55cm długości kadłuba skrzywienie jest ,,tylko'' 4mm :).

Przy Otsu-Gacie to to jest maleństwo :D :


Dobrym rozwiązanie okazały sie przydługie poszycia (denne), przynajmniej nie trzeba było się bać o jakiekolwiek szczeliny:

A przy okazji uświadomiłem sobie, że oklejki z papieru do drukarki są za cienkie.

Po skończeniu kadłuba Autor przykazał zrobienie podstawki według własnego pomysłu, lepszej nie wymyśliłem :) (jest dwustronna) :


Nie wszystkie i niezupełne nadbudówki:


Podjąłem też próbę zrobienia marynarza, wycięty został z tekturki 1mm, ma 9 mm wzrostu i jest wstępnie pomalowany, bo nie wiem jak ci z Orkana się ubierali:

(przepreaszam za jakość zdjęć)

Ja przy robocie :D :


Moje miejsce pracy podczas kilkuminutowej przerwie w klejeniu :D :


To na razie chyba wszystko.

Pozdrawiam

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (25-03-09 18:40)

 
18-03-09 18:44  Odp: [Relacja] ORP ,,Orkan'' GPM 1:200- czyli czego się (nie)nauczyłem na I-25
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Moromen, zlituj się. Nie jesteś na forum pierwszy dzień, wiesz już co nieco o zasadach jego funkcjonowania. Relacje zaczyna się wtedy, kiedy jest już co pokazać. Zaczynając taki twór relacjopodobny sam zgadzasz się na to, żeby inni - mówiąc najdosadniej - ciągnęli z Ciebie łacha i wypisywali uszczypliwe komentarze. Twój wątek zamykam. Otworzę go jak już będziesz miał co pokazać (daj wtedy znać na majla mi albo innemu moderatorowi).

--
pozdrawiam
Piotr


 
02-04-09 14:39  Odp: [Relacja] ORP ,,Orkan'' GPM 1:200- czyli czego się (nie)nauczyłem na I-25
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!

Test Po Szóstej Klasie napisany, więc trzeba zaktualizować:
-aparat torpedowy i reszta nadbudówek na swoim miejscu, ale niekompletne

-artyleria główna, wydawała się skomplikowana, ale jak zacząłem ją robić to wszystko stało się jasne

i przymierzone na swoich miejscach, jakoś boję się ich przykleić

-a teraz trwaja prace nad drobizną na dziobie, jest już niepełna winda kotwiczna


I to by było na tyle.

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
03-04-09 19:34  Odp: [Relacja] ORP ,,Orkan'' GPM 1:200- czyli czego się (nie)nauczyłem na I-25
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Generalnie baaardzo rzadko się odzywam w takich dyskusjach, ale pozwól, że dorzucę swoje trzy grosze...

Po pierwsze: fajnie, że kleisz... ale wykonanie woła o pomstę do nieba.
Po drugie: fajnie, że dużo kleisz... szkoda tylko, że niedokładnie i tyle fajnych tematów zmarnowałeś.
Po trzecie: fajnie, że masz ambicje i zabierasz się za kolejne tematy... ale tutaj wracamy do punktu pierwszego i warto by się zastanowić nad poprawieniem dokładności i rozwojem warsztatu(nie mam tutaj na myśli wywalenia dużych pieniędzy na zakup super-hiper wypasionych narzędzi na które będziemy patrzyć z uwielbieniem, a skorzystamy z nich raz albo dwa razy w życiu) Chodzi natomiast o to, aby zacząć kleić coraz(niespodzianka) dokładniej, a narzędzia zawsze można wykombinować domowymi metodami za minimalną kasę.
Po czwarte: fajną masz podstawkę... szkoda tylko, że ten napis na niej jest... taki niedzisiejszy. Nie lepiej zrobić sobie w najprostszym edytorze tekstu projekcik i ładnie wydrukować(a jak nie mamy drukarki to idziemy do kolegi/koleżanki i za cukierka, bądź ładny uśmiech[w przypadku koleżanki] cieszymy się nową tabliczką w naszym modelu). Proces nie jest jakoś skomplikowany, a skutecznie poprawia wygląd całości. Bądź co bądź jesteśmy w XXI wieku i pismo odręczne powoli odchodzi w niebyt ;)
Po piąte, skoro już tak masakrujesz model i stwierdzasz, że to co zmasakrowałeś, należy wyretuszować, zrób to albo kolorem lepiej dopasowanym do wycinanki, albo zrób retusz czarnym kolorem, uważając, żeby linie tego retuszu nie były zbyt dużej grubości.
Po szóste: widać, że formowanie elementów zaokrąglonych kuleje. Fakt, że jest to dość skomplikowane, ale warto poświęcić temu dłuższą chwilę i albo formować na mokro(przy użyciu wody/bcg/śliny czy jakiegokolwiek innego magicznego specyfiku na bazie wody) albo kilkukrotnie przejechać elementem po krawędzi stołu czy linijki. Satysfakcja gwarantowana.
Po siódme: fajnie, że kleisz szybko(nie każdy tak potrafi)... szkoda tylko, że nie przyklejasz elementów przy linii obrysu(patrz fotki nadbudówek). Tych linii autor nie narysował "tak sobie", tylko po coś one są.
Po ósme: szkielet też po coś jest... generalnie jednak nie warto się chwalić, jak fajnie skleiło się szkielet, akcentując to wspaniałymi "krowimi żebrami" na poszyciu. Wystarczy kawałek papieru ściernego, kwadrans ciężkiej pracy i ewentualne podklejenie krawędzi wręgi kawałkiem tektury i już masz idealnie gładką powierzchnię. Chyba, że efekt żeber był zamierzony, a ja nie znam się na sztuce współczesnej(i prawdę mówiąc nie muszę się znać).
Po dziewiąte: fajny masz bałagan na biurku... ja także mam podobny, ale staram się tym nie chwalić ;)
Po dziesiąte: po przeczytaniu całości możesz strzelić focha(z przytupem albo bez) i stwierdzisz, że wszyscy są przeciwko Tobie, świat jest zły i takie tam. Z drugiej strony możesz zorientować się, że są ludzie, którzy widzą w Tobie potencjał modelarski i ten, czy inny sposób chcieli zwrócić uwagę na to, że są jednak rzeczy nad którymi trzeba popracować.

Jedziesz dalej z tym modelem i postaraj się popracować nad tym o czym pisałem. Jako następny model, zabierz się może za coś prostszego - ideałem dla początkującego jest 4TP autorstwa P.Mistewicza. Prosty i efektowny, a przy odrobinie chęci można go bardzo wzbogacić.

W związku z powyższym wyczerpałem ilość znaków przeznaczonych na tym forum na dość długi czas :P

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
06-04-09 20:04  Odp: [Relacja] ORP ,,Orkan'' GPM 1:200- czyli czego się (nie)nauczyłem na I-25
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Po1.Kleję bo lubię, a poza tym oprócz Forum nie mam nikogo kto by mnie uczył kleić, dopiero za pół roku w gimnazjum będę miał możliwość wstąpienia do kółka modelarskiego. Na Forum prowadzę relacje głównie po to, abyście Wy mogli udzielać mi praktycznych porad.
Po2. Napis na podstawce wydrukowany, ale jeszcze nie przyklejony.
Po3. Retusz, dokładność/precyzja, symetria, cierpliwość i nieprzesadzanie z ilością kleju to moje pięty Achillesowe i trochę potrwa zanim je dopracuję :D
Po4. Właśnie tak formuję zaokrąglone elementy, o które zdjęcia chodzi?
Po5. No właśnie ta nadbudówka nie chciała mi pasować, nie wiem czemu, ale wiem po co są te linie :)
Po6. Z ,,krowimi żebrami'' też zawsze mam kłopoty :)
Po7. Gdy nie było tej skrzyneczki na narzędzia po prawej stronie to (chociaż ciężko w to uwierzyć), było jeszcze gorzej.
Po8. A po co miałbym strzelać focha? Że świat jest zły to wiem, a ludzi widzących we mnie potencjał, którzy chcą zwrócić uwagę na moje potknięcia też wiem że jest kilku i dzięki Ci że właśnie to zrobiłeś :)

Ten 4TP to MM nr 9/1999? A na razie zajmę się Hawkerem Sea Fury ściągniętego stąd.

I to chyba wszystko.

Pozdrawiam i życzę jak najlepszej Wielkanocy :)

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (06-04-09 20:36)

 
06-04-09 20:30  Odp: [Relacja] ORP ,,Orkan'' GPM 1:200- czyli czego się (nie)nauczyłem na I-25
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

'Stąd' , Moromen pliiisss. Jak test z j. polskiego ? ;-)
Z taką dietą to niedługo będziesz ważył 100 kg.
Powodzenia w klejeniu. Pasji to można Ci zazdrościć.

--


 
06-04-09 20:47  Odp: [Relacja] ORP ,,Orkan'' GPM 1:200- czyli czego się (nie)nauczyłem na I-25
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Dzięki, już poprawiłem :D Z tym zawsze miałem problemy :D
A test był ze wszystkiego na raz, można sobie go obejrzeć np. tutaj
Taka dieta jest tylko co sobotę i gdy wracam z kolonii :).

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (06-04-09 20:52)

 
10-07-09 17:47  Odp: [Relacja] ORP ,,Orkan'' GPM 1:200- czyli czego się (nie)nauczyłem na I-25
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Lepiej póżno niz póżniej :)
Po skończeniu 4TP zdążyłem wydłubać:
-falochron

-reflektor

-działo 102mm

- takie coś

-dżwig

-trochę drobnicy na rufie

- i widok na całość


Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
05-08-09 11:24  Odp: [Relacja] ORP ,,Orkan'' GPM 1:200- czyli czego się (nie)nauczyłem na I-25
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Zacząłem dłubać przy 20mm Oerlikonach. Jednego już skończyłem:

Pozostałe pięć właśnie się robi :-)

Pozdrawiam

PS. Dzięki, już poprawiłem :-)

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (05-08-09 13:14)

 
05-08-09 11:40  Odp: [Relacja] ORP ,,Orkan'' GPM 1:200- czyli czego się (nie)nauczyłem na I-25
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Brawo : ) mam nadzieje z eteraz dokończysz ten model : ) trzymam kciuki a bofors nawet niezły : )

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024