FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
01-05-09 18:43  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam! w sumie nie jest to szczelina. Ten cień wynika z tego, że kabinka jest za długa i niestety musiała zachodzić na kadłub. W rzeczywistości nie jest to aż tak widoczne jak przy tym konkretnym oświetleniu. Dzięki za wnikliwe i szczegółowe studiowanie fotek :). Pozdrawiam!

--

 
01-05-09 19:59  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Jak kiedyś zamieszczę zdjęcia mojej cobry to Ty będziesz wnikał :)

Pozdrawiam

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-05-09 19:48  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie. Prace nad Cobrą są na dość zaawansowanym etapie, tzn. brakuje jej tylko wirnika z łopatami. W świątecznej przerwie dorobiłem prawie wszystkie brakujące elementy na kadłubie. Myślę, że już w niedługim czasie będę mógł zmienić temat postu na [Galeria/Relacja]. Stan modelu na chwilę obecną wygląda następująco:








Pozdrawiam!

--

--

 
04-05-09 20:57  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Jak dla mnie rewelacja, może to dziwne ale moim zdaniem ten model chyba nie cieszy się zaintersowaniem albo mało kto chce się wypowiadać :) a szkoda...

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
05-05-09 11:41  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Wypraszam sobie! Ja oglądam z zainteresowaniem wielkim, a że wszystko cacy, to będę achać w galerii końcowej ;)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
05-05-09 12:24  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

No to przepraszam :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-05-09 22:05  Odp: [Relacja] Bell AH-1F
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam. Po prawie dwóch miesiącach zmagań z Cobrą, budowa jej dobiegła końca. Ostatnim etapem budowy był wirnik główny z płatami. Budowa wirnika była dość skomplikowana jednak większych problemów nie przysporzyła. Fotkę z budowy wirnika przedstawiam poniżej:



Przed przedstawieniem końcowej galerii kilka uwag jako podsumowanie. Przede wszystkim model jest świetnie spasowany. Jedyne co można mu zarzucić to zbyt długie oszklenie kabiny pilotów. Nie jest to chyba mój błąd bo w innej relacji na tym forum również miało to miejsce.
Jeśli chodzi o moje błędy to przede wszystkim źle sklejony statecznik (bez poziomej powierzchni na jego szczycie) oraz brak wykonania części 112 (wąski pasek osłony karabinu maszynowego). Zbyt późno spostrzegłem jego obecność i po przyklejeniu km-u do kadłuba nie miałem za bardzo jak go przymocować.
Ponadto moim wielkim odkryciem jest klej BCG. Nie wyobrażam sobie w tej chwili sklejania modelu bez tego kleju. Naprawdę szczerze polecam niezdecydowanym!

Dzięki wszystkim odwiedzającym za oglądanie moich wypocin i zamieszczane komentarze a oto efekt końcowy moich dwumiesięcznych zmagań:








Pozdrawiam!

--



Post zmieniony (11-05-09 22:11)

 
11-05-09 22:42  Odp: [Relacja/Galeria] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Piękny modelik wyszedł, gratulacje ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
11-05-09 23:03  Odp: [Relacja/Galeria] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Również gratuluję ukończenia modelu.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
12-05-09 10:45  Odp: [Relacja/Galeria] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Bardzo ładny wiatraczek! :D Zrobiłeś mi niezły apatyt na to opracowanie, także kto wie, czy za nie długo nie zacznę budowy ;)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024