FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-03-09 09:25  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Windus, dzięki za propozycję, ale raczej nie będę już tego zmieniał. jeszcze raz dzięki!

--

 
30-03-09 22:25  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nie chcesz to nie :)

Tu masz relację z budowy tego modelu, jakoś się nie przewraca:
klik

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
03-04-09 23:34  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie.
Tym razem model Cobry wzbogacił się o płozy. Wykonanie nie przysporzyło w zasadzie żadnych problemów. Praca była o tyle łatwa, że wewnętrzna średnica płozy idealnie pokrywa się ze średnicą długiej wykałaczki a w związku z tym bez problemu można było zawijać płozę na wykałaczce i do woli ją formować. Dodatkowo papier po wstępnym uformowaniu zwilżałem od wewnątrz BCG przez co łatwiej poddawał się formowaniu. Efekty poniżej:







Tyle na razie.

Pozdrawiam!

--

--

 
06-04-09 17:58  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Ładnie Ci wychodzi ten model. Po sklejeniu płóz już się nie przewraca?
Ja swój zacząłem sklejać w wakacje nie długo po wydaniu ale zostałem w tyle w stosunku do Ciebie.
Jakieś plany na następny model?

Pozdrawiam

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
07-04-09 22:26  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Witaj H-34
Dawno nie zaglądałem na to forum, a tu widzę następni biorą się za tą kobrę :-)
Wiem że masz już doświadczenie w "latadłach", więc "wiatrak" nie jest problemem.
Fajnie Ci to wychodzi. Statecznik pionowy i u mnie nie chciał dokładnie pasować, zamaskowałem to chyba oklejką.
Nie ważne, najważniejsze że sam jesteś usatysfakcjonowany wynikami swojej pracy.
Może to zmobilizuje windusa do dokończenia swojego modelu.

Pozdrawiam!

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 
08-04-09 10:22  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witaj tuchajbej

Mój model może bym skończył gdyby nie fakt, że trochę go uszkodziłem i poszycie się wgniotło przez co straciłem chęć jego budowy. Ale jak będzie gotowy zamieszczę zdjęcia.

Pozdrawiam

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
13-04-09 23:29  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie.
Budowa Cobry posunęła się znowu nieco do przodu. Tym razem wykonałem tylne śmigło, mocowanie uzbrojenia na płatach i parę drobiazgów. Przyznam, że model wykonuję chaotycznie, tzn. nie według numeracji czy opisu budowy a wedle tego na co mam aktualnie ochotę. Póki nie powoduje to utrudnień czy problemów myślę, że nie ma to aż tak wielkiego znaczenia.

Windus - nie zastanawiałem się nad następnym modelem, ale pewnie będzie to rozpoczęta już P-11c p. Mistewicza z MM.
Poniżej parę fotek śmigła. Samo wykonanie takie sobie, szczególnie łączenie wypukłych obudów przy stateczniku. Na problemy nie natrafiłem.




A poniżej zdjęcia pozostałych elementów wykonanych od czasu ostatniego mojego postu:





Tyle na razie.

Pozdrawiam!

--

 
17-04-09 23:43  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie.
Model Cobry wzbogacił się tym razem o oszklenie kabiny i brakujące elementy wyposażenia kabiny. Na początek na warsztat poszedł celownik z elementami wyciętymi z przezroczystej folii. Efekt poniżej:



Następnie zabrałem się za oszklenie kabiny. Sama kabinka w moim modelu wyszła za długa o ok 1 mm w związku z czym musiała w tylnej części zajść o ten nadmiar na kadłub. Mówi się trudno. Kabinę zdecydowałem się wykonać w wersji uchylonej ze względu na lepszą możliwość dopasowania jej do kadłuba. Ogólnie z wykonania jestem zadowolony a kurz i pyłki widziane na szybach w rzeczywistości są niewidoczne. Oto efekt dzisiejszych prac:





Tyle na razie.

Pozdrawiam!

--

 
18-04-09 08:36  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nieźle Ci idzie ta Cobra.
Chciałbym być na tym tym etapie co Ty.

Pozdrawiam Windus

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-04-09 12:21  Odp: [Relacja] Bell AH-1F "Cobra" (KK 1-2/2008)
AtoL 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Patrząc na twoją pracę, zastanawiam się nad tym by zabrać się za ten śmigłowiec.
Mam też pytanie, jakiego kleju używałeś do oszklenia?

--
Początkujący... nie bijcie
Hangar: Avia S-199
Warsztat: Chi-he

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024