FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-03-09 20:37  [Galeria] Angielski lekki samochód pancerny FV 701 Ferret Mk 2 /konstr.własna/
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Kolejna moja bez mała 40-letnia "staroć" z lat siedemdziesiątych, którą wreszcie obfotografowałem to samodzielnie zaprojektowany, rozrysowany na brystolu w skali 1:25 i sklejony model angielskiego lekkiego rozpoznawczego samochodu pancernego FV 701 Ferret Mk 2 z 1953 r.
Jego plany również pojawiły się w Modelarzu mniej więcej w tym samym czasie, co DAF-ów
Pojazd ten był także szykowany z przeznaczeniem do zabawy, z napędem jak kilka innych już prezentowanych w moich galeriach, więc ma mocno usztywnioną konstrukcję, wzmocnione stalowym gwoździem w środku i solidnie osadzone działko, oraz wewnątrz przekładnię redukcyjną, ale już bez silniczka, bo dokleiłem zdejmowaną górę do ramy podwozia i jeździ teraz tylko "na popych".
W modelu pojazdu świadomie postąpiłem wbrew zgodności historycznej (oprócz innych, drobnych nieścisłości) wyposażywszy Ferreta w działko a nie karabin maszynowy jak było w oryginale, ale taka była potrzeba chwil zabaw.
Choć jak teraz znalazłem w necie to na początku lat 80 opracowano modernizację tego pojazdu wyposażonego w 25 mm działko.
Czyli wyprzedziłem konstruktorów firmy Daimler o ok. 10 lat. :-)
A choć teraz czasami przychodzi mi na myśl, aby model przekonstruować i wrócić do stanu faktycznego, to zastanawiam się czy w takim starym "rzęchu" warto to robić? A budować nowy taki sam model, choć o wiele ładniejszy i dokładniejszy w sytuacji, gdy tyle innych chciałoby się mieć w kolekcji to proszę wybaczyć, ale brakuje mi motywacji.



, , , , , , ,


, , , , , ,

--

Post zmieniony (02-09-14 18:55)

 
15-03-09 21:36  Odp: [Galeria] Angielski lekki samochód pancerny FV 701 Ferret Mk 2
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Dajesz Sławku "do pieca " tymi modelami . Piękna kolekcja , nawet nie biorąc poprawki na niedostatki dokumentacji i ubogość dostępnych materiałów modelarskich imponujące wykonanie mogące dziś wprowadzić w zadumę niejednego .
Gratulacje i czekam na kolejne wojenne perełki .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-03-09 22:22  Odp: [Galeria] Angielski lekki samochód pancerny FV 701 Ferret Mk 2
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Farret to jest fajna konstrukcja, też sobie kiedyś jego model zrobię :)

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
16-03-09 10:26  Odp: [Galeria] Angielski lekki samochód pancerny FV 701 Ferret Mk 2
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Ten mały potworek już nie jednego skusił na naszym Forum do odtworzenia go w papierze.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=34680&t=18556#reply_34680
Sławek, musicie kiedyś zrobić zlot Ferrecików ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
17-03-09 18:42  Odp: [Galeria] Angielski lekki samochód pancerny FV 701 Ferret Mk 2
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

A dziękuję za pamięć ;-))) jeszcze się 3ma na kołach

--
Pozdrawiam - SpecModel

 
20-03-09 17:11  Odp: [Galeria] Angielski lekki samochód pancerny FV 701 Ferret Mk 2
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dziękuję Panowie za sympatyczne przyjęcie mojego modelarskiego "archiwum dawnych konstrukcji"!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024