FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-03-09 16:40  [galeria] Bismarck - AH
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Moja mała galeria, mojego nie takiego znów małego okrętu.




A oto reszta zdjęć OKRĘCIKU ;)
Budowa zajęła mi ok 6 miesięcy. Przepraszam za ogólny bałagan, to moja pierwsza galeria.





The End

Model z wydawnictwa Haliński w skali 1:200



Post zmieniony (07-03-09 19:02)

 
07-03-09 18:04  Odp: [galeria] Bismarck
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

O tak, resztę fotek pliz. :)

--

 
07-03-09 18:23  Odp: [galeria] Bismarck
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Model fajny, z jakiego wydawnicta i w jakiej skali? Jak się go kleiło? Co następne?
Ależ jestem dociekliwy :D

Pzdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (07-03-09 18:24)

 
07-03-09 19:19  Odp: [galeria] Bismarck
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam
Model pochodzi z wydawnictwa Haliński i jest w skali 1:200.
Bismarcka kleiło się bardzo przyjemnie mimo drobnych nieścisłości.
Części nadbudówek, artylerii czy osprzętu pokładowego bardzo dobrze pasowały.
Z minusów:
Brak otwartych hangarów i malowania belkowego jest niewątpliwie- "ubytkiem" :(

A co next, hmmm za pewne jakiś inny "okręcik" :)

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość -SŁONECZKO

--

 
07-03-09 22:12  Odp: [galeria] Bismarck
Piotr74 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

SŁONECZKO napisał:

> Z minusów:
> Brak otwartych hangarów i malowania belkowego jest
> niewątpliwie- "ubytkiem" :(


No cóż,
model przedstawia okręt z jego ostatnich dni (stąd np. żólte dachy wież artyleryjskich) i w całym okresie trwania operacji Rheinubung okręt nie posiadał na nadbudówkach kamuflażu belkowego.
Zerknij np. na zdjęcia:
http://www.bismarck-class.dk/bismarck/gallery/gallbismrhein1.html
http://www.bismarck-class.dk/bismarck/gallery/gallbismrhein1.html
http://www.bismarck-class.dk/bismarck/gallery/gallbismrhein3.html

Wiecej jest też na temat malowania (wierności historycznej) modelu w relacji Saburo.

Co do modelu - wygląda b. fajnie, choć podziwiam Cię, że wydłubałeś to wszystko w ciągu pół roku (sam ze swoim walczę już tyle czasu i nie skończyłem 1 nadbudówki :( ). Można by się czepić niektórych drobiazgów,ale to nie oto wg mnie chodzi.
Widać, że model klejonyw czystym standardzie, praktycznie nie zauwazyłem żadnych prób uplastyczniania (typu bulaje, drutologia na kominie, drabinki).

Pozdrawiam

Piotr

PS.
Jeśli pozwolisz, zdjęcia będą stanowiły dla mnie cenne źródło uzupełniające do bardzo skąpej (żeby nie powiedzieć tragicznej) instrukcji budowy i niekiedy mało przejrzystych rysunków montażowych.

 
07-03-09 23:11  Odp: [galeria] Bismarck
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ale tempo i to z takim efektem.Pozazdrościć. Ja w tym czasie skleiłem model F-16:))) Podziwiam i pozdrawiam.

--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 
08-03-09 09:05  Odp: [galeria] Bismarck - AH
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Piotr, autor nie kwestionuje prawdziwości malowania tylko wyraża upodobanie do tego wcześniejszego.

Gratulacje.
Słoneczko, 6 miesięcy to tempo błyskawicy - podziwiam. Szkoda, że nie obfotografowałeś przebiegu budowy.
Model bardzo dobry. Brakuje mi zdjęć pełnej sylwetki.
Moim zdaniem zmniejszenie podstawki lepiej wyeksponuje sam model. Zmieniłbym to.

--

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

Post zmieniony (08-03-09 09:06)

 
08-03-09 14:52  Odp: [galeria] Bismarck - AH
Piotr74 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Robert, masz zupelną rację - to chyba juz była pora, kiedy nie mysłałem logicznie :(.

SŁONECZKO - nie odbieraj mojego porzedniego posta jako czepialstwo, chodzilo mi tylko o zgodność historyczną malowania modelu .


Piotr

 
08-03-09 17:44  Odp: [galeria] Bismarck - AH
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Pierwsze odczucie- nie sądziłem że model będzie się tak podobał :)

Piotr47- jeśli tylko moje zdjęcia w czymkolwiek pomogą przy budowie Twojego okrętu- JAK najbardziej.
Odnośnie kamuflażu- wiem że taki kamuflaż okręt posiadał przed zatopieniem, lecz malowanie belkowe jest niepowtarzalne, wizualnie "skraca" wymiary okrętu. Wydawnictwo GPM bardzo fajnie sobie z nim poradziło w modelu Bismarcka.

Model aż tak "czysto"-jeśli chodzi o klasę nie wygląda, osobiście jeśli już zabieram się do klejenia okrętu podobnych rozmiarów, nie lubię dodawać części których nie ma w opracowaniu. Wiem że model wygląda plastyczniej po dodaniu np drabinek, lecz jeśli są one namalowane na danej części- to tylko zmalować wszystko i robić nie w standardzie.
Model niesamowicie mi się podoba, niepowtarzalny kształt kadłuba, ciekawe rozmieszczenie nadbudówek. Te kilka miesięcy spędzałem praktycznie tylko przy budowie modelu.

Robercie- postaram się wrzucić zdjęcie całości okrętu, nie robiłem zdjęć z budowy dlatego iż nigdy nie sądziłem że stworzę galerię modelu na forum.
Podstawki jak na razie nie będę ruszał, może w przyszłości- dzięki za radę, zastosuję ją przy budowie następnego modelu :)

Bardzo dziękuję za słowa krytyki.

Gorąco pozdrawiam -SŁONECZKO :)

--

 
30-06-09 09:18  Odp: [galeria] Bismarck - AH
kedzior25 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Piękna robota. Zwraca uwagę czystość wykonania. Podoba mi się olinowanie.
To dobry przykład na to, że czysto sklejony model w standardzie może wyglądać dużo lepiej niż model z przerośniętą drutologią i niedopracowanym malowaniem. Często modelarze nie mają cierpliwości na doprowadzenie do perfekcji podstaw sklejania i biorą się za kolejne stopnie wtajemniczenia - z różnym skutkiem. Sam to sobie uświadomiłem i w tej chwili staram się głównie skupić na czystości i dokładności sklejania. Ale to długa i wyboista droga i setki pudełek i rurek do sklejenia. Jeszcze raz gratulacje!
P.S. Czym retuszowałeś?

--
Pozdrawiam, Przemo.
"Gneisenau" 1:300 z GPM,
W stoczni "Leberecht Maass" 1:200 z GPM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024