FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-03-09 22:19  [Galeria] Radzieckie działo przeciwpancerne ZIS-2 kal.57mm. /konstr.własna/
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

W tej galerii przedstawiam Kolegom jako odskocznię od "pancerki" jeden z najstarszych moich innych modeli a mianowicie radziecką armatę przeciwpancerną ZIS-2 kal. 57mm wz. 1941 r.(wersja długolufowa). Zaprojektowałem ją na podstawie planów z radzieckich czasopism (Modielist Konstruktor i Technika Mołodioży) i wykonałem przed rokiem 1970, mniej więcej w czasie gdy kleiłem BT-7.
Armatka powstała jako "przeciwnik" pierwszych moich modeli Tygrysa i Pantery do inscenizacji chłopięcych zabaw w wojnę. Czołgi spłonęły, armatka jako jedyna została.
Zrobiona na gumowych, ruchomych kołach-oponki z CSH a środek z kółek od liczników elektr., ze składanymi ogonami łoża dawała się podczepić do modeli z napędem i holować na zrobione na dywanie "stanowiska bojowe" :-)
Armata ta stanowiła wyposażenie oddziałów Armii Radzieckiej, a od 1944 r. także LWP w brygadach, pułkach i dywizjonach artylerii przeciwpancernej.
Jej konstrukcję maksymalnie zunifikowano z armatą dywizyjną ZIS-3 kal. 76,2mm., której model też zamierzałem wykonać wkrótce po ZIS-2. Przeliczyłem skalę, powstał nawet projekt, rozpocząłem produkcję, wykonałem łoże, koła, tarczę i ogony-i na tym się skończyło. Teraz stoi pokazując starą ponad 35-letnią tekturę i czeka na swoją kolej...może kiedyś..(ostatnie zdjęcie).

, , , , , , ,


, , , , , , ,
--

Post zmieniony (01-09-14 20:30)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024