FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 28Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
11-08-09 11:22  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jańcio, brak słów uznania. Drobnica kabinowa - rewelacja. Niestety nie mam takiej cierpliwości. Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-08-09 20:04  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Miło mi że Wam się podoba . Mariusz , następnym razem postaram się lepiej kadrować zdjęcia .Mam teraz inny aparat więc myślę że i zdjęcia będą lepsze . Kolego pmarcin ożebrowanie kabiny było klejone BCG następnie malowane lakierem nitro (dla wzmocnienia ) a na końcu matową pactrą i tak już zostanie .Osprzęt też był malowany matową pactrą .

Pozdrawiam .

Jańcio

HEY HEY !

 
11-08-09 20:16  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Jańcio to jeszcze jedno pytanko :). W jaki sposób i czym najlepiej jest na tak małe detale nakładać lakier?, pędzel, spray?
Ja oczywiście swoje pomysły mam ale chciałbym dowiedzieć się jak Ty byś to zrobił, bądź inni którzy to czytają?

--

WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

Post zmieniony (11-08-09 20:17)

 
12-08-09 09:46  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jeśli mogę się odezwać, to powiem z własnego doświadczenia,że na drobne elementy najlepiej nakładać lakier/emalię małym pędzelkiem , rozcieńczając przy tym dość mocno lakier/emalię.
Malowanie aerografem drobnych elementów wymaga ogromnej wprawy i może dać na bardzo cienkich i dłuższych elementach gromadzenie się farby w drobne kropelki-jak paciorki...
Ogólnie trzeba do tego cierpliwości , no i nie można się spieszyć! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-08-09 15:08  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Dziękuje MARIUSZ!

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
13-08-09 16:04  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

MARIUSZ , nic dodać nic ująć . Dzięki .
Oglądałem moje wytłoczki do Łosia i widzę że nos będzie trzeba robić samemu a z resztą mam jeszcze nadzieję że może uda się coś zrobić . Zaczynają się schody przy której drobnica to mały Pikuś .

Pozdrawiam.

Jańcio .

Hey hey

 
13-08-09 18:33  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A co jest "nie tak" z tymi wytłoczkami...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-08-09 21:07  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Przy odrobinie samozaparcia takie wytłoczki można zrobić samemu. Trzeba tylko zrobić kopyto. Samo formowanie wytłoczki gdy się ma już kopyto to pikuś. Po za tym Jańcio jest na tyle genialny że na pewno sobie z tym poradzi!

Pozdrawiam!

 
14-08-09 15:58  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Mariusz , z tego co zauważyłem to te kabinki były przygotowywane dla MMa . a tak po przymiarce to widzę że nos jest za wąski i zbyt spłaszczony po bokach i w ogóle zbyt mały tak że to na pewno będę robił na nowo . Reszta czeka na przymiarkę i dopiero w tedy okaże się co z tego będzie można zrobić .Wszystko to oczywiście wiąże się z czasem potrzebnym do wykonania kopyta i eksperymentów w tej dziedzinie .

Pozdrawiam .

Jańcio

HEY HEY!

 
14-08-09 17:46  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Error. Znalazłem etykietkę z kabinek do Łosia okazuje się że były przygotowane do opracowania z Fly Model więc możliwe ze to ja mogłem tu coś naszpocić . Okaże się w dalszym praniu .


HEY HEY !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 28Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024