FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-03-09 20:10  [Galeria] Niemiecki samochód pancerny Pz.Spw. Sd.Kfz. 222
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Przedstawiam tym razem Kolegom model niemieckiego samochodu pancernego Pz.Spw. Sd.Kfz.222 wykonanego jeszcze ze starego GPM-u nr 20. Wycinanka ta nie była wydana w formie zeszytu, ale luźnych kart włożonych w folię.
Ten uzbrojony w działko 20 mm i km 7,92 mm. pojazd był używany w niemieckich jednostkach rozpoznawczych na wszystkich frontach II wojny światowej.
Wóz ten stanowi zmodernizowaną wersję lekkiego samochodu pancernego Sd.Kfz. 231 (Horch)
Model wykonałem w barwach 15 Dywizji Pancernej Deutsches Afrika Korps Rommmla z okresu walk pod Gazalą, Tobrukiem, Mersa Matruh, El Alamein i w Tunezji (Linia Mareth i przełęcz Kasserine) w 1942/43 r.


, , , , , , ,

, , , , , , ,

, , , , , ,

Post zmieniony (29-08-14 17:19)

 
04-03-09 20:46  Odp: [Galeria] Niemiecki samochód pancerny Pz.Spw. Sd.Kfz. 222
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sławek, Twój dorobek to coś wspaniałego! Kiedyś Cię chyba odwiedzę żeby zobaczyć te wszystkie cudeńka na własne oczy i z bliska ;-)

--

 
04-03-09 21:02  Odp: [Galeria] Niemiecki samochód pancerny Pz.Spw. Sd.Kfz. 222
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Ja Konradusie juz nic nie mówię tylko oglądam i podziwiam, raz jeszcze gratulacje Sławku-pozdrawiam : )

 
04-03-09 22:53  Odp: [Galeria] Niemiecki samochód pancerny Pz.Spw. Sd.Kfz. 222
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Hmmm, Slawku mowisz, ze udalo Ci sie zlozyc ten model z wycinanki? :) Widzialem jeden sklejony, ale nie wiem, czy bylo w nim 15% oryginalnych czesci :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
05-03-09 18:31  Odp: [Galeria] Niemiecki samochód pancerny Pz.Spw. Sd.Kfz. 222
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Drodzy Koledzy!
Jest mi naprawdę niezmiernie miło i bardzo się cieszę, że ktoś ogląda te moje starocie i zwraca na nie uwagę.
Serdecznie dziękuję Wam za zainteresowanie i przyznaję , że czuję się czasami aż trochę zażenowany Waszymi sympatycznymi komentarzami.

Konradusie - oczywiście serdecznie zapraszam Cię na wizję lokalną, bo przecież to między innymi Twoja zasługa, Piterpanzera czy paru innych Kolegów, którzy zakładając takie tematyczne forum dla modelarzy hobbystów przyczynili się do tego, że moje (i jak przypuszczam wielu innych Kolegów ) modele mogły z czterech ścian mieszkania "wyjść w szeroki świat" i być oglądane przez szeroką rzeszę hobbystów a nie tylko przez znajomych czy rodzinę:-)

Staszku-Nie bądź taki skromny, bo Twoja kolekcja jest bardziej imponująca i też ją bardzo podziwiam oraz szczerze gratuluję Ci modelarskiego ducha :-)

Rafaelu-Oczywiście, że popełniłem tu pewien lapsus bo powinienem użyć sformułowania "..wykonanego w dużej części w oparciu o wycinankę...." Co prawda model powstał w roku jego wydania, ale prawie wszystkie te stare modele nie sposób było bardzo dokładnie skleić by czegoś w jednych miejscach nie przyciąć, w innych zaś dosztukować, pewne części wyrzucić lub zrobić od nowa, jedne elementy pominąć a inne dodać. Dlatego od początku do teraz (chyba siła przyzwyczajenia :-)) szpachluję swoje modele i maluję ;-)

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024