FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-03-09 11:11  [Galeria]Airbus A340-600, czyli latające arbuzy;)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Zapraszam do obejrzenia galerii niedawno zakończonego modelu tego pięknego samolotu. Model jest dostępny do ściągnięcia ze strony Canona.
Model został wydrukowany na bloku technicznym i zabezpieczony lakierem Humbrola Satin Cote. Z pasowaniem bywało różnie. Widać, szczególnie na dwóch pierwszych zdjęciach sporo niedoróbek :( Wynikają one z mojej winy, bo zachciało mi się przerabiać projekt. Jeśli ktoś sobie ściągnie ten model, to zobaczy, że jest on zaprojektowany na zakładkę. Ja natomiast postanowiłem skleić go na styk i poległem. O ile jeszcze na zwykłych "rurach" sobie jakoś radziłem, to już w elementach będących częściami stożków widać moje błędy w pasowaniu. Udało mi się jednak zachować przynajmniej symetrię, a nie było to łatwe. Cały model skleja się praktycznie w powietrzu-wręg i innych wzmocnień jest bardzo mało. Nie zmienia to faktu, że łączenia poszycia to moja pięta achillesowa.
Od siebie nie dodałem za dużo. Przeszkliłem jedynie kabinę pilotów, ponacinałem łopatki w sprężarce i turbinie oraz wykonałem koła z tektury. Powstało z tego takie coś:




Arcydzieło modelarskie to to nie jest, ale i tak jestem zadowolony. Model dzięki rozmiarom jest bardzo efektowny i dodatkowo te wszystkie błędy są mniej widoczne. Jestem pewien, że bardziej utalentowany modelarz wyciągnął by s z tego projektu znacznie więcej, tak więć mimo problemów zachęcam do sklejenia tego modelu. Widok gotowego Airbusa z nawiązką wynagradza problemy w czasie klejenia.
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
04-03-09 11:53  Odp: [Galeria]Airbus A340-600, czyli latające arbuzy;)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak duży jest ten model? Wygląda fajnie.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-03-09 12:14  Odp: [Galeria]Airbus A340-600, czyli latające arbuzy;)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajny, rzadko oglądany gatunek modeli. Też jestem ciekaw jaki jest duży - brakuje fotki z groszem ( lub raczej z banknotem 100 PLN ? ;-) ).
A dodatkowo wydaje mi się, że winglety powinny stać bardziej pionowo.
Ale i tak model fajny!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-03-09 12:51  Odp: [Galeria]Airbus A340-600, czyli latające arbuzy;)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Wymiary modelu to około 62 [cm] długości i 52 [cm] rozpiętości. Wlot powietrza do silnika ma dokładnie średnicę złotówki-banknotu stuzłotowego dawno już nie oglądałem ;)
Winglety są wklejone prawidłowo-zdjęcia zapodane przez wujka Googla prawdę ci powiedzą ;)
Edit: skala 1:120
--

Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

Post zmieniony (04-03-09 12:52)

 
05-03-09 00:36  Odp: [Galeria]Airbus A340-600, czyli latające arbuzy;)
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Podoba mi się. Bardzo fajny model. Pasażery są niedoceniane przez wydawców, a szkoda.
Pozdrawiam

--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 
05-03-09 00:56  Odp: [Galeria]Airbus A340-600, czyli latające arbuzy;)
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Kawał ciekawego modelu, bardzo mi się podoba.

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024